Kokosový olej na hemeroidy – dá se použít? 4.76/5 (17)

Kokosový olej vám může pomoci při hemeroidech

Kokosový olej vám může pomoci při hemeroidech

Hemoroidy jsou nechvalně známě, jsou to oteklé žíly v oblasti konečníku. Jsou poměrně časté a mohou způsobit dost nepříjemné příznaky jako svědění, krvácení a obecné nepohodlí.

Léčba hemoroidů často zahrnuje kontrolu otoku a zánětu, i řešení obecného nepohodlí. K léčbě všech těchto příznaků lze použít kokosový olej. Kokosový olej je při pokojové teplotě pevný, ale může se i vlivem menšího tepla roztavit na kapalinu.

Má protizánětlivé a analgetické vlastnosti a nabízí řadu zdravotních výhod. Může být aplikován lokálně nebo také lze požít orálně. K léčbě hemoroidů a jejich příznaků je možné jej opravdu použít.

Vyberte si kokosový olej třeba zde

Výhody užívání kokosového oleje

Kokosový olej má řadu vlastností a zdravotních výhod, které vám mohou pomoci i při léčbě hemoroidů. Má silné protizánětlivé vlastnosti, které mohou snížit zánět a otoky. Dále má silné analgetické (neboli bolest zmírňující) vlastnosti – tyto vlastnosti mohou pomoci snížit nepohodlí způsobené hemoroidy, a dále jeho antibakteriální vlastnosti umožňují rychlejší hojení hemoroidů.

Kokosový olej může také pomoci při zmírnění zácpy díky projímavému účinku. Vzhledem k tomu, že zácpa nebo namáhání během stolice je častou příčinou hemoroidů, může „kokosák“ pomoci při léčbě a prevenci hemeroidů.

Jak používat kokosový olej na hemoroidy

Pokud používáte kokosový olej pro léčebné účely, použijte nejkvalitnější kokosový olej, který najdete. Organický, panenský kokosový olej je nejméně zpracovaný produkt, kterou najdete, a bude tedy mít největší přínos pro zdraví. A to chcete.

Kokosový olej můžete užívat interně jeho pravidelnou konzumací nebo ho aplikovat externě. Obě aplikační metody mohou účinně léčit vaše příznaky.

Zde je několik způsobů použití kokosového oleje k léčbě hemoroidů:

1. Začleňte kokosový olej do své stravy

Můžete vařit s kokosovým olejem. Někteří lidé dokonce rozložili lžičku na toast vedle arašídového másla nebo si ji přidali do popcornu místo másla.

2. Smíchejte rozpuštěný kokosový olej s vilínem

Vilín se již dlouho používá jako domácí léčba hemoroidů. Pomocí vaty naneste směs na hemoroidy. Udělejte to takto několikrát denně, dokud vaše příznaky nezmizí.

3. Vyrobte se čípky z kokosového oleje

Čípky z kokosového oleje můžete vytvořit tvarováním kokosového oleje do malých válců o šířce tužky. Zmrazte je, dokud nebudete připraveni k použití. Kokosový olej i studená teplota mohou pomoci poskytnout rychlou úlevu od nepříjemných příznaků hemeroidů.

4. Smíchejte rozpuštěný kokosový olej a kurkumu

Kurkuma má protizánětlivé vlastnosti, díky čemuž je směs kokosu a kurkumy účinnou kombinací. Pomocí vatového tampónu nebo vaty jej naneste přímo na hemoroidy.

5. Přidejte asi 1/4 až 1/2 šálku kokosového oleje do koupele

Teplá voda a kokosový olej budou uklidňující, mohou pomoci zmenšit hemoroidy a nabídnout úlevu od příznaků. Další výhodou je, že kokosový olej zajistí, že i zbytek vaší pokožky bude hedvábně měkký.

A co vedlejší účinky a možná rizika?

Kokosový olej může způsobit rozrušení trávicího traktu, pokud na něj vaše tělo není zvyklé. Může způsobit průjem, žaludeční křeče nebo zažívací potíže. Z tohoto důvodu začněte pouze s lžičkou kokosového oleje denně a přidávejte pomalu. Nespotřebovávejte více než 3 polévkové lžíce denně.

Pokud byly vaše hemoroidy způsobeny průjmem, nepoužívejte kokosový olej, protože by to mohlo zhoršit průjem a zhoršit hemoroidy a jejich příznaky.

Kokosový olej je bezpečný pro těhotné ženy, které se používají k léčbě hemoroidů, a to externě.

I když se kokosový olej jeví jako bezpečná alternativa pro jiné nasycené tuky a může snižovat hladinu „špatného“ cholesterolu, je zapotřebí dalšího výzkumu, aby se vyhodnotilo, jak moc je zdravý/nezdravý pro srdce. Je to vysoká hladina nasycených tuků, která by teoreticky mohla zvýšit riziko srdečních onemocnění, a to navzdory tvrzení, že jejich riziko může snížit.

Zlepšete nepříjemné příznaky plynoucí z hemeroidů

Díky mnoha léčivým vlastnostem kokosového oleje může být tento olej vhodnou domácí léčbou, která vám pomůže zbavit se hemoroidů a jejich nepříjemných příznaků. Pokud však kokosový olej nebo jiná volnoprodejná léčba nepomohla vašim příznakům ani po dvou týdnech, domluvte si schůzku se svým lékařem a proberte další možnosti léčby.

Co pomáhá na hemeroidy vám? Budeme rádi za příznaky.

Co si ještě přečíst o hemeroidech?

VIDEO: Jóga a hemoroidy – Spojení tří ásan: viparitakarani, sarvanga-ásana a hala-ásana

Zdroje článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva