Sponzorováno

Bylinky na hemeroidy – které pomáhají v léčbě? 4.86/5 (43)

Bylinky na hemeroidy - které pomáhají v léčbě?Víte, které byliny vám pomohou u choulostivého problému, u hemeroidů? Vybrat si můžete hned z několika bylinných přípravků z přírodní lékárny, které jsou známé svými léčivými schopnostmi. Nedejte hemoroidům šanci! Podívejte se, které bylinky vám mohou pomoci.

Bylinky, které s hemeroidy zatočí

Heřmánek pravý

Vyznačuje se protizánětlivými účinky. Pokud vám život ničí podrážděné hemoroidy, uvařte si dva litry silného čaje a na patnáct minut se do něj posaďte. Teplá tekutina má mimo jiné protibolestivý účinek.

Dubová kůra

Má stahující účinky a zastavuje krvácení. Připravte si silný odvar z dubové kůry a na čtvrthodinu si vyhraďte čas na sedací koupel.

Řepík lékařský

Řepík lékařský se může pyšnit protizánětlivými a hojivými účinky, super na sedací koupel.

Kostival lékařský

Obsahuje allantoin, látku s hojivými a protizánětlivými účinky. Bylinka zároveň urychluje novotvorbu pokožky. Rozmačkejte listy kostivalu a na pár minut si ho přiložte na postižené místo nebo si jej potřete kostivalovou mastí.

Jitrocel kopinatý

Stejně jako kostival, i Jitrocel kopinatý obsahuje zázračný allantoin, který utiší bolavé hemeroidy. Udělejte si silnější odvar, namočte do něj tkaninu, přiložte a čekejte na zlepšení. Listy bylinky můžete mírně rozmačkat a přiložit na hemoroidy.

Gel z aloe vera

Patří k prostředkům se stahujícím účinkem, který zároveň urychluje hojení ran i hemeroidů.

TIP: Jak ještě na hemeroidy?

Sponzorováno

Kopr

Pomoci může i nálev připravený zhruba z deseti gramů kopru. Ten je třeba vypít před spaním a v případě opravdu těžkých případů také ráno. Z koprové nati lze vyrobit i obklady určené na zanícená místa. Na čtvrt litru nálevu stačí pětadvacet gramů této nati.

Vilín virginský

Doporučuje se zevní užívání vilínu virginského, který je bohatý na třísloviny. Je k dostání v podobě mastí, či sušených listů a kůry. Z nich si doma připravte odvar, nalijete ho do nádoby, a do té se posaďte.

Další rady proti hemeroidům

Vláknina

Dbejte na to, aby vaše strava byla bohatá na vlákninu.

Pitný režim

Je moc důležitý, 2l / den tekutiny by měla být samozřejmost. A pijte hlavně vodu a čaje.

Vyhněte se dráždivým jídlům

Ty vám neudělají moc dobře. Vyhněte se kořeněným jídlům, kávě, alkoholu.

Hygienické návyky

Obyčejný toaletní papír obvykle nedostačuje k tomu, aby bylo možné zbavit se spolehlivě zbytků stolice. Po použití toalety nejprve očistěte řitní otvor suchým způsobem. K tomu použijete jemný papír s několika vrstvami, který kůži nedráždí. Hrubý a tvrdý toaletní papír dráždí kůži a vyvolává zanícení. Pro pečlivou hygienu při hemoroidech je třeba konečník dočistit vlhkým způsobem: na bidetu nebo sprchou osprchujte konečník jemným proudem vlažné vody. Potom pár vteřin sprchujte konečník ledovou vodou a jemně vysušte bavlněným ručníkem. Nesedávejte si na tvrdé a chladné místo a vždy si pod sebe dejte polštářek.

Co si ještě přečíst?

VIDEO: Hemoroidy – jak je odhalit

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva