Sponzorováno

Proč pít každé ráno ananasovou šťávu? Ananasové smoothie na povislá prsa… 4.71/5 (17)

Proč pít každé ráno ananasovou šťávuAnanas je tropická rostlina, která se pěstuje hlavně v Thajsku, Indonésii, Brazílii a na Havaji. Nejen ajurvédská filozofie vychází z názoru, že každodenní rutina přispívá k odolnosti organismu vůči konkrétním chorobám. Vřele nám i odborníci doporučují mezi takové denní rituály zařadit pití ananasové šťávy, která je plná vzácných a pro tělo velmi prospěšných mikronutrientů – minerální látky a vitamíny (enzym bromelain a přírodní forma vitaminu C).

15 důvodů proč pít každé ráno ananasovou šťávu

1. Protizánětlivé činidlo

Ananasová šťáva se popere i s chronickými záněty. Při pravidelném požívání této zdraví prospěšné tekutiny se vám budou lépe hojit úrazy ze sportu, včetně artritidy a revmatických bolestí kloubů.

2. Chcete zhubnout?

Pijte každé ráno ananasovou šťávu. Ananas má vysoký obsah vlákniny, která je nezbytná pro správné trávení.

3. Vyplavení parazitů ze střev a jater

Třídenní denní ananasová dieta zneškodní i tasemnici.

4. Úprava štítné žlázy

Bromelain a jód nacházející se v ananasu pomohou napravit autoimunitní onemocnění.

5. Rovnováha elektrolytů v těle

Ananas obsahuje vysoké množství draslíku – nezbytný elektrolyt a minerál.

6. Eliminují se toxiny a těžké kovy

Poradí si s těžkými kovy a toxiny, které vyloučí z těla.

7. Zlepšuje trávení

Bromelain v ananasu podporuje trávení. Bromelin vlastně odbourává bílkoviny a tím působí velmi pozitivně na trávení.

8. Posílí se dásně a vybělí zuby

Spolu s antioxidanty, které chrání před rakovinou ústní dutiny, obsahuje ananas i adstringens, který posiluje dásně, a tím zajišťuje zdraví zubů. Adstringens pomáhá při posílení tkání, které chrání před vypadáváním zubů, vlasů a ochabnutí svalů nebo pokožky. Ananas je často doporučován jako přírodní léčba proti vypadávání zubů a krvácení dásní.

9. Zlepšení zraku

Vitamín A v ananasu působí proti šerosleposti a jiným onemocněním zraku. Jeho nedostatek se projevuje úporným svěděním kůže a pálením pod víčky. U dětí může dojít až k přerušení celkového vývoje. Ananas je dobrým zdrojem tohoto vitamínu.

10. Prevence proti rakovinnému onemocnění

Ananas obsahuje mimořádně vysoké množství enzymů, které dokáží odstranit ochranný obal rakovinných buněk. Ty jsou pak snáze identifikovatelné pro imunitní systém.

11. Kašel a rýma

Ananasová šťáva je zdrojem vitamínů a cenných látek. Dejte si ji při kašli či rýmě a budete se cítit lépe.

Sponzorováno

12. Úprava krevního tlaku

Bromelain v ananasu snižuje srážlivost krve a napomáhá rozpouštění usazenin v našem cévním systému, čímž snižuje krevní tlak a zlepšuje prokrvení orgánů. Také po zvýšení přísunu draslíku se váš krevní tlak sníží.

13. Kosti

Ananas je bohatý na manganminerál potřebný pro růst a obnovu kostí.

14. Krevní oběh

Kromě prospěšných vlastností draslíku může ananas našemu tělu také poskytnout zásoby mědi, dalšího potřebného minerálu, který se účastní mnoha enzymatických procesů v těle, a hlavně pomáhá při tvorbě červených krvinek. Vysoké množství červených krvinek zvyšuje zásoby kyslíku v různých orgánech a umožňuje jejich optimální fungování. Zvyšuje poznávací schopnosti, a tím chrání před nervovými poruchami jako je demence a alzheimer.

15. Zlepšuje povislá ňadra

Povislá prsa jsou přirozeným projevem stárnutí, přesto trápí mnohé ženy. Je tady jednoduchá rada – jezte více ananasů. Podle doktorů ananas obsahuje látky, které obnovují pokožku a navrací jí pružnost. Kouření, nadměrné množství alkoholu a kávy může tento problém ještě zhoršit, ale ananas dokáže dělat zázraky a jeho výsledků si hned všimnete.

TIP: Jak na těžká rána, když se necítíte ve své kůži?

Náš recept – Ananasové smoothie – tím začněte den

Co budete na ananasové smoothie potřebovat?

 • 1 šálek nadrobno nakrájeného ananasu
 • 1/4 šálku ananasové šťávy
 • 1/2 šálku jogurtu
 • 1/4 šálku vody
 • 3-4 kostky ledu

TIP: Podívejte se na zdravé zelené smoothies recepty

A jak postupovat?

Tyto ingredience spolu rozmixujte a nápoj vypijte ráno nebo před jídlem.

Na Bromelain si dejte přes všechna pozitiva malý pozor

Kromě všech těchto zdravotních přínosů, které ananas poskytuje, je s ním spojeno i malé riziko. Bromelain v ananasu je známý tím, že slouží na rozklad a trávení těžkých jídel. Avšak nadměrná konzumace ananasu může vést k citlivosti rtů, dásní a jazyka. Bromelain je silná chemická látka, která když je konzumována v nadměrném množství (přesně jako vitamin C, přičemž ananas obsahuje obě tyto látky), může vést k „předávkování“ a způsobit zvracení, průjem a bolesti hlavy. Také se zjistilo, že bromelain stimuluje menstruaci, a proto by si měly těhotné ženy dávat pozor při jeho konzumaci, aby nesnědly příliš velké množství, což by mohlo v ojedinělých případech vézt dokonce až k potratu (ale jen při skutečně velmi vysokém množství, nebojte).

Co si u nás ještě přečíst na téma ňadra?

VIDEO: Ananas – výběr, příprava a skvělý asijský recept

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva