Sponzorováno

Ananas a zdraví – je vhodný při hubnutí a dietě? 4.79/5 (29)

Ananas a zdraví - je vhodný při hubnutí a dietě?Sice obsahuje devadesát procent vody, ale ve svých zbývajících deseti má takové množství cenných vitamínů a minerálů, jako málokterý z jeho ovocných konkurentů. Zatímco v minulosti si pomocí ananasu staří lidé kdesi v jižní Americe léčili zácpu a uklidňovali nemocné střeva, ti dnešní jej používají jako prostředek na hubnutí. Vysoce účinný! Pomáhá ananas při dietě? Čtěte dál!

Ananas z těla vylučuje nadbytečné tuky a zlepšuje jejich spalování

Obvykle ho „naordinuje“ i osobní trenér ve fitcentru ženám, které hubnou nebo si formují postavu. Pro ně je vhodný na svačinu, jako alternativa k jahodám, grapefruitu, kiwi a zelenému jablku, čili těm druhům ovoce, které neobsahují žádný, nebo jen mizivé množství cukru. A nejen to – ananas z těla vylučuje nadbytečné tuky a zlepšuje jejich spalování. Jsou ženy, které během diety snědí až polovinu ananasu denně – jeden plátek před každým jídlem. Bromelain je enzym získávaný z ananasu, který účinně přispívá k rozkladu nadbytečného tuku v lidském těle.

Jinak bychom mohli říci, že toto tropické ovoce, které má původ v Brazílii, je všelékem. Vždyť kdo ho pravidelně konzumuje (čerstvý), podporuje svůj imunitní systém, stará se o zdravé kosti, srdce a trávicí trakt.

Toto ovoce, které připomíná velkou střapatou koblihu, má jednu podobnost s melounem. To, zda je zralý, totiž zjistíme, až když ho rozkrojíme. Napoví nám to jeho vůně a barva. Zralý ananas je nažloutlé nebo žluté barvy a není tvrdý. Zatímco nezralý ananas nevoní a obsahuje mnoho kyselin, vůně toho zralého je svěže sladká. Pokud je naopak ananas přezrálý, jeho dužina je zbarvena dohněda a vůně připomíná mírně kvašené.

Minerální látky v ananasu

Ananas obsahuje řadu minerálních látek jako je draslík, hořčík, vápník, fosfor, zinek a železo. Kromě toho kyselinu ferulovou a listovou, mangan, rostlinné steroly, které pomáhají snižovat cholesterol a tím riziko vzniku v srdečním-cévních chorob, rozpustnou vlákninu, která podporuje správnou funkci střev, vitamin B12, E a vitamin C, který podporuje imunitu, ale největší „bomba“, která se v ananasu nachází, je přece jen protizánětlivý enzym bromelain.

Tento zázrak pomáhá při uzdravování, dokáže zmírnit otok tkání a záněty související s kašlem, artrózou, křečovými žilami, natažením a natržením vazů a šlach. Bromelin zlepšuje i trávení, urychluje i zmíněné spalování tuků. Díky kombinaci betakarotenu, vitamínu C, síře a bromelinu, které se v ananasu setkaly, ho lze považovat za detoxikační prostředek. Bromelin obsažený v ananasu snižuje srážlivost krve a pomáhá rozpouštět usazeniny v našem cévním systému, čímž snižuje krevní tlak a zlepšuje prokrvení organismu.

Super na stařecké skvrny

Prokázalo se, že ananas i zesvětluje nebo dokonce odstraňuje stařecké skvrny – nikoli však vnitřně, pitím šťávy, ale potíráním postiženého místa šťávou.

8 TOP důvodů, proč jíst ananas

1. Prevence na chřipku

I ananas se může pochlubit vysokým výskytem vitamin C. Dokonce někdy dokáže zaúčinkovat lépe, než citrony. Velmi dobře stahuje i horečku a také pomáhá rychleji se zotavit z respiračních onemocnění.

2. Pro silné kosti

Zdravý vývoj kostí zajišťují i ​​mnohé vitamíny a minerální látky. Kromě vápníku je jedním z nejdůležitějších i mangan. Ananas dokáže poskytnout i tohoto pomocníka. Dokonce už jedna porce denně dokáže pokrýt až 73 procent potřebné denní dávky tohoto minerálu. Musíte ho však konzumovat syrový, ne sterilizovaný, protože takto ztrácí většinu manganu.

Sponzorováno

3. Zlepšuje trávení

Když bude vaše děti bolet bříško, nařízněte jim kousek ananasu. Ten pomáhá zejména tehdy, když se jim zpomalí trávení a jídlo jako kdyby zůstávalo ležet v žaludku. U některých lidí zabírá i při problémech s vyprazdňováním, ale je to spíš individuální záležitost. I díky rychlejšímu zpracování proteinů, dokáže opět zajistit fungování žaludku a střev. Také zabírá, pokud máte problémy se žlučníkem a slinivkou. Dávejte si však pozor, abyste neměli příliš kyselý plod, protože ten může podráždit žaludeční kyselinu a nepomůže vám.

4. Zvyšuje imunitu

I za tímto můžeme hledat zejména vitamin C. Když jste vy nebo vaše dítě často nemocné, tak mimo jiné mu musíte úplně změnit jeho stravování a zaměřit se na to, aby jedlo zdravěji, vyhýbalo se těžkým jídlům a upřednostnilo raději ovoce a zeleninu. Najděte si proto čas i vy a zatímco sledují televizor, nakrájejte jim k němu ananas, který jim předložíte namísto sladkých sušenek. Snadno tak zapracujete na zvýšení imunity.

5. Zmírňuje projevy akné

Tato zpráva jistě potěší zejména teenagery. Pokud chtějí využít všechny pozitiva tohoto ovoce, měli by ho používat nejen do přírodních masek, ale i velmi často konzumovat. Stačí pokrájet jeden kus do odšťavňovače a vypít tuto šťávu ráno nalačno. K tomu by si měli ještě pravidelně přikládat tenké plátky přímo na pokožku. Nejúčinnější je přirozeně syrový a samotný. Ale klidně jej můžete rozmixovat na kašičku, přidat k němu olej, citronovou šťávu a takto nanášet na pokožku a hlavně na problematická místa s vyšším výskytem vyrážek. Ananas v takové formě funguje i v boji proti vráskám.

6. Na popraskanou pokožku

Popraskanou pokožku můžete vyléčit právě i prostřednictvím ananasu. Ten stimuluje tvorbu kolagenu a zlepšuje i hojení těchto ranek. Nejvhodnější je ananas rozmixovat a takovou hustou kaši vmasírovat do popraskané kůže. Někdy to může trošku štípat, ale už po prvním použití se jejich stav zlepší a paty se začnou rychle hojit.

7. Zdravější dásně a silnější srdce

Stav chrupu ovlivňuje i stav dásní. Pokud ty nejsou v dobré kondici, může dojít nejen k paradentóze, ale i častým zánětům. Právě s tímto problémem si dokáže snadno poradit ananas. Stačí ho pravidelně konzumovat a jeho látky se již postarají o všechny starosti. Kromě těchto výhod působí jako prevence při kardiovaskulárních chorobách. Zabraňuje usazování cholesterolu v krvi a naše srdce je i díky němu silnější a zdravější.

8. Dobrý na hubnutí

Ananas je vhodný i jako důležitá složka stravy při hubnutí. Má totiž minimum kalorií a vysoký obsah vláknin. Díky tomu dokáže výborně člověka zasytit, ale nepřiberete z něj ani gram. Ananas také výborně odvodňuje, detoxikuje a vrací činnost vašeho organismu do normálu. Díky příjemné sladké chuti zažene i chuť na sladkosti. Můžete z něj vyrábět i zdravé dezerty.

Co si ještě o ananasu přečíst?

VIDEO: Ananas – jeho výběr, krájení a loupání.

Sponzorováno

Zdroj článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva