Ananasová dieta – když chcete shodit trochu tuku a pročistit si organismus 4.83/5 (6)Tak co, zkusíte ananasovou dietu?

Tak co, zkusíte ananasovou dietu?

Máte rádi ananas? Pak bude tato dieta chutnat i vám! Ananasová dieta je vhodná když chcete shodit trochu tuku a pročistit si organismus. Účinné látky obsažené v ananasu ulevují játrům a slinivce a napomáhají odbourat tuky.

Základní pravidla ananasové diety

Jedná se o velmi účinnou, avšak pouze krátkodobou dietu. Zdůrazňujeme KRÁTKODOBOU. Ananas jezte buď čerstvý nebo odšťavněný, rozhodně se vyhněte ananasu v konzervě! Pro denní dávku diety je vhodné konzumovat asi 1,5 až 2,5 kilogramu.

Konzervovaný ananas může být při této dietě vhodný, ale ujistěte se, že najdete variantu ananasu, která je ve vlastní šťávě, nikoli v sirupu. Ale obecně spíše používejte čerstvý ananas.

Čím je ananasová dieta specifická?

Jak již bylo uvedeno, jedná se o dietu krátkodobou a nárazovou. Je vhodné zařadit do svého jídelníčku jednou za dva až tři měsíce a vyhradit si 2 dny v týdnu (ne po sobě jdoucí). Někteří ji drží třeba i 4 až 7 dní v kuse, ale tělu by to mohlo způsobit šok a osobně to rozhodně nedoporučuji, mnohem vhodnější je zařadit ji jednou za čas do jiné redukční diety, ve které konzumujeme pestrou stravu a tělo tak pravidelně dostává potřebné látky.

Jak ananasová dieta funguje

Přestože je ananas velmi sladký, jedná se o dietní potravinu a hubnutí tak napomáhá nejen složení této plodiny, ale také rapidní snížení energetického příjmu.

Jak by měl vypadat jídelníček?

 • Ráno bychom měli začít pravidelnou snídaní, například 2 plátky knäckebrotu nebo jiného dietního chleba s nízkotučným sýrem. Rozhodně se vyhněte jakémukoli běžnému pečivu – a to i celozrnnému. Je vhodné doplnit i citrusy – například jeden pomeranč, grep, nebo dvě mandarinky (nebo šťávu z těchto plodů).
 • Na svačinku si dejte jeden větší plátek čerstvého ananasu nebo jej odšťavněte a konzumujte jako šťávu.
 • Oběd by měl být také dietní, avšak vydatný. Dejte si třeba 150gramů kuřecího libového masa nebo jiného dietního – výbornou alternativou je i pstruh, okoun, treska nebo jiná dietní ryba, krabí maso nebo krevety. K tomu si dejte 3 plátky ananasu.
 • Na odpolední svačinu si dejte 1 plátek ananasu a nízkotučný jogurt.
 • Na večeři si dejte 3 nebo 4 plátky ananasu.

Během dne byste neměli mít hlad, pokud vás však dostihne, dojezte se dalším ananasem nebo zeleninou, popř. zeleninovým (rostlinným) vývarem.

Ananas je skvělý zdroj vitamínů C, B, vitamínů a minerálů jako je mangan.

Jak ananas začlenit do svého jídelníčku

Existuje spousta způsobů, jak si toto šťavnaté žluté ovoce vychutnat. Můžete grilovat plátky ananasu a servírovat je s masem. Nebo můžete hodit zmrzlé kousky do koktejlů a rozmixovat je. Můžete si také samozřejmě dát ananas čerstvý.

V čem nám ananasová dieta pomůže

 • Úbytek váhy
 • Dodá tělu spoustu vitamínů, přestože omezeného složení
 • Hubneme bez hladu – kdykoliv během dne lze jíst ananas!

Další důvody, proč zkusit ananasovou dietu

A k tomu všemu ještě připočtěte tyto benefity:

 • Vynikající živinou v ananasu je vitamín C, který podporuje imunitní systém a má silné antioxidační výhody. Vitamin C je důležitý, protože podporuje růst a hojení těla.
 • Možná jste slyšeli, že ananas může velmi pomoci v hubnutí. Neexistuje úplně mnoho důkazů, které by toto tvrzení podpořily, ačkoli studie na zvířatech publikovaná v dubnu 2018 v magazínu Food Science and Biotechnology zjistila, že ananasová šťáva může pomoci snížit tvorbu tuku a naopak zvýšit rozklad tuků. K potvrzení tohoto výsledku je však zapotřebí více studií na lidech.
 • Jeho sladká chuť je super i z jiného důvodu. Ananas má méně kalorií než jiné sladké dobroty, takže pokud si užijete podávání ananasu místo zmrzliny, můžete konzumovat méně kalorií a i takto zhubnout.
 • Ananas obsahuje bromelain, což je směs enzymů, o kterých studie ukazují, že mohou snížit zánět a otok, a také může pomoci při hojení ran a popálenin.
 • Mangan, který je v ananasu, je spolu s vápníkem nezbytný pro udržení silných kostí. Jeden šálek ananasu obsahuje asi 76 procent doporučené denní hodnoty manganu.
 • Ananas je skvělý zdroj antioxidantů, konkrétně fenolů, flavonoidů a vitamínu C. Antioxidanty jsou sloučeniny v potravinách, které mohou pomoci v boji proti zánětům a volným radikálům v těle. Díky těmto antioxidantům má prý ananas protirakovinné vlastnosti.
 • Příliš mnoho zánětů může vést k mnoha nemocem, včetně onemocnění koronárních tepen, cukrovce, rakovině a Alzheimerově chorobě. Naštěstí strava bohatá na protizánětlivé potraviny, jako je ananas, může pomoci snížit množství zánětů v těle.

A co vy? Zkoušeli jste ananasovou dietu držet? Budeme rádi, pokud nám svoje výsledky a pocity z této diety napíšete do komentářů.

A co si dále o ananasu přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva