Sponzorováno

5 druhů soli do koupele – pro vaše zdraví a relax 4.87/5 (15)

5 druhů soli pro vaše zdraví a relaxMáte rádi horkou vanu se solí do koupele? My také. Víte však, že existuje více druhů solí, z nichž každá má jiné účinky? A ty budou tématem dnešního článku.

V nejbližších řádcích vám představíme účinky 4 solí, které ve své výrobě využíváme i my. Jde o:

Pojďme si je tedy blíže představit.

1. Sůl z Mrtvého moře

Tuto sůl jsme zmiňovali v jednom z našich předchozích článků, proto tuto sůl zmíníme pouze v krátkosti. Tato sůl obsahuje nejvíce minerálů ze všech solí. Je v ní zastoupen sodík, vápník, hořčík, fosfor a lithium. Díky těmto minerálům pomáhá posílit nehty a kosti. Má mnoho příznivých účinků na pokožku (i na pokožku hlavy). Kromě toho, že ji zpevňuje, působí blahodárně proti kožním chorobám jako například psoriáza či ekzémy. Také pomáhá zlepšit krevní oběh a látkovou výměnu.

Je všeobecně známo, že sůl z Mrtvého moře uklidňuje – redukuje stres a tiší nervový systém.

2. Mořská sůl

Také o mořské soli jsme psali článek. Mořská sůl napomáhá kráse, zdraví a hojení. Prakticky zlepšuje „kondici“ od srdce až po vaši kůži. Pomáhá zlepšit krevní oběh a redukuje riziko vzniku srdečních chorob. Plicím pomáhá vyčistit se od hlenu. Mořská sůl se také ukázala jako vhodná pro posílení svalů a jako prevence proti křečím.

Díky tomu, že vyvažuje poměr elektrolytů v organismu, posiluje imunitní systém. Kromě toho reguluje hladinu cukru v krvi. Podobně jako sůl z Mrtvého moře, i mořská sůl je účinná při kožních chorobách. Kromě toho dodává pokožce přirozený lesk. Pobyt ve vodě s mořskou solí je také nápomocný při artritidě.

Sponzorováno

3. Živá hořčíková sůl

Asi třetina Čechů trpí nedostatkem hořčíku (magnézia). Následkem to, že tito lidé více pociťují stres. Kromě toho se u nich mohou objevit problémy se svalstvem, křeče či únava.

Živá hořčíková sůl je při těchto křečích prospěšná. Kromě toho pomáhá při kloubních bolestech. Snižuje riziko srdečně-cévních onemocnění. Obecně koupel v této soli posiluje imunitu a obranyschopnost. Jako každá z předchozích solí, i tato má příznivé účinky při psoriáze, ekzémech i jiných kožních onemocněních. Je to kvůli tomu, že podporuje látkovou výměnu. Ocení ji i ženy, protože jim pomáhá při jejich specifických problémech. Zajímavostí je, že pokud tuto sůl necháte na vzduchu, promění se na vodu. Dávejte si proto pozor na své balení.

4. Himalájská sůl

Himalájskou sůl poznáte ze všech solí nejrychleji – je totiž růžová. Díky tomu, že se nachází v čistém horském prostředí pokrytém lávou a sněhem během celého roku, tato sůl je nejčistší solí na Zemi. Tato sůl zlepšuje hydrataci pokožky, proto je vhodná při kožních potížích. Vyrovnává pH v celém těle.

Chrání svaly proti křečím a posiluje kosti. Střevům napomáhá přijímat živiny. Zlepšuje cirkulaci krve a snižuje krevní tlak. Tato sůl dokonce působí jako antihistaminikum.

Dnes se himálajská sůl používá stejně při vaření jako při koupání. Je tedy vhodné udržovat určitou rovnováhu mezi tím, které látky přijmeme ze stravy a které přijmeme díky naší pokožce.

5. Sůl Maras – růžové zlato Inků

Sůl Maras má krystalickou strukturu a je neobyčejně cenná, protože je nasycena přírodními minerály, které jsou Andy velmi bohaté a které jsou nesmírně potřebné pro naše zdraví. Zdroj mnoha minerálů. Její, po staletí nevyčerpatelné zásoby, se nacházejí ve slaných podzemních horkých pramenech, které se dostávají na povrch ve formě gejzírů z útrob peruánských And ve výšce 4 000 mnm.

A co vy? Jakou sůl máte vy v oblibě?

VIDEO: Vše o soli. Kolik jí škodí a kde se skrývá

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    1 komentář u článku “5 druhů soli do koupele – pro vaše zdraví a relax”

    1. Lenka napsal:

      Hezký den, moc děkuji za poučný článek. Mám moc ráda koupelnové soli. Koukala jsem například na tenhle článek: https://www.seznam.cz/hobby/clanek/pripravte-si-sul-do-koupele-levandulova-vune-vas-nadchne-2533, kde je návod na přípravu. Určitě to vyzkouším. Mám moc ráda levanduli! Nebo mě zaujala tahle: https://obchod.sanicare.cz/kosmetika-kneipp/sul-do-koupele-kneipp/kneipp-sul-do-koupele-nachlazeni-60g.html. Nyní by se mi rozhodně hodila!

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva