8 super vychytávek, jak využít mořskou sůl pro vaši krásu a zdraví 4.74/5 (19)

Mořská sůl se dá použít pro vaši krásu i zdraví

Mořská sůl se dá použít pro vaši krásu i zdraví

Přírodní mořská sůl je nabitá mnoha minerály, které jsou super pro zdraví a krásu pokožky, jako je hořčík, draslík a vápník. Má také abrazivní texturu, kterou lze použít jako jemný exfoliátor (peeling) pro vaši pokožku. Říká se, že mořská sůl pomáhá očistit pokožku od nečistot a postará se i o záněty. Možná, že už máte tuto super ingredienci ve vaší kuchyni. Tak proč nevyužít její úžasné výhody pro vaši pleť, vlasy či ústní hygienu? Zkuste tyto naše tipy.

Jemný a výživný peeling

Mořská sůl má protizánětlivé vlastnosti, potřebujete k ní přidat pouze zvlhčovací prostředek, a máte skvělou a silnou kombinaci pro zdraví a krásu vaší pleti. Třeba takový med je vynikající zvlhčovadlo a má také protizánětlivé vlastnosti, stejně jako mořská sůl. Zkombinujte je oba a máte super výživný a uklidňující peeling. Smíchejte dvě čajové lžičky mořské soli s 3 a 1/2 čajových lžiček medu a použijte je na vlhkou pokožku k odstranění nečistot a zklidnění pokožky. Moc na peeling netlačte, jen malinko, abyste pleť nepoškrábali.

Roztok na svědivou pokožku hlavy

Trápí vás lupy? Nebylo by okamžité řešení skvělé? Mořská sůl může pomoci s lupy na pokožce hlavy a zároveň ji může opravdu efektivně uklidňovat. Rozdělte vlasy na pramínky a naneste mořskou sůl na exponované oblasti pokožky hlavy. Vlhkými prsty si pak vmasírujte mořskou sůl do pokožky hlavy. Jakmile pokryjete všechna místa, která vás svědí, pokračujte v mytí vlasů šamponem a kondicionérem. Okamžitě pocítíte úlevu. A to je moc a moc příjemné.

Trik na bělení zubů

Sůl může odstranit plak a skvrny ze zubů, když je smíchána s jiným jemným odlupovacím prostředkem, jako je jedlá soda. Tuto kombinaci lze použít k okamžitému vybělení zubů. Smíchejte půl lžičky jemně mleté mořské soli s jednou lžičkou jedlé sody. Navlhčete zubní kartáček a naneste na něj trochu zubní pasty. Posypte směs mořské soli a jedlé sody na zubní pastu a vyčistěte si zuby jako obvykle. Ale hodně opatrně, jen velmi jemně. V tom je klíč! Nepoužívejte rozhodně tento trik každý den. Ale jen výjimečně, tak jednou měsíčně. A opravdu velmi jemně. Nechcete si přece poškodit zubní sklovinu.

Uklidněte pokožku maskou z mořské soli

Kůže se sklonem k akné můžete uklidnit a zbavit se zánětu pomocí pleťové masky z mořské soli a medu. Obě složky mají protizánětlivé vlastnosti, takže uklidňují pokožku a vyrovnávají produkci oleje. K výrobě této masky smíchejte dvě čajové lžičky jemně mleté mořské soli se čtyřmi čajovými lžičkami surového medu. Dobře promíchejte a naneste na čistou a suchou pokožku. Nechte působit přibližně 15 minut, pak namočte žínku do teplé vody a položte ji na 30 sekund na obličej. Poté prsty odlupujte pokožku krouživými pohyby a opláchněte vlažnou vodou.

Vyčistěte póry pokožky tonerem s mořskou solí

Mořskou sůl můžete použít jako pleťový toner vysávající olej, který vám vyčistí póry a udrží produkci mazu na uzdě. Jeho použití na obličeji může také snížit výskyt vyrážek. Chcete-li vyrobit toner s mořskou solí, smíchejte jednu čajovou lžičku mořské soli se 100-120 ml teplé vody. Nalijte tento roztok do láhve s rozprašovací tryskou. Nastříkejte na pokožku, vyhýbejte se očím.

Snižte zadržování vody relaxační solnou lázní

Mořská sůl čistí vaše póry absorpcí nečistot, špíny a toxinů. Mořská sůl bohatá na minerály pomáhá pokožce udržet si vlhkost a hořčík v mořské soli může také pomoci snížit zadržování vody v těle. Pro relaxační koupel s mořskou solí přidejte jednu třetinu šálku soli do vany naplněné teplou vodou. Dejte si tuto příjemnou relaxační lázeň na 15 až 30 minut.

Rozjasněte svoje nehty mořskou solí

Vaše nehty mohou někdy vypadat poněkud zašle. Můžete použít mořskou sůl, abyste získali zpět své jasnější a zdravěji vypadající nehty. Použití mořské soli na nehty odstraní skvrny a také zjemní pokožku. Pro ošetření nehtů mořskou solí smíchejte jednu čajovou lžičku mořské soli, jednu čajovou lžičku jedlé sody, jednu čajovou lžičku citronové šťávy a necelého půl šálku teplé vody. Namočte si nehty do tohoto roztoku na 10 minut a poté pokračujte v čištění nehtů měkkým kartáčem. Dobře si opláchněte ruce a naneste výživný zvlhčovač na nehtu kolem nehtů.

Ústní voda z mořské soli

Místo volně prodejných ústních vod si můžete vyrobit ústní vodu z mořské soli. Mořská sůl působí jako přírodní dezinfekční prostředek a ničí bakterie, které způsobují špatný dech. K výrobě ústní vody z mořské soli smíchejte poloviční lžičku mořské soli, poloviční lžičku jedlé sody a čtvrt šálku vody. Dobře promíchejte všechny přísady a „žmoulejte“ roztok v ústech. Dobře propláchněte i prostory mezi zuby, pak vyplivněte a dobře opláchněte čistou vodou.

A co vy? Na co mořskou sůl používáte vy? Budeme rádi za tipy, rady a doporučení.

Co si dále přečíst na toto téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva