Sponzorováno

Mangové lassi – recept na přípravu + benefity pro vaše zdraví 4.74/5 (23)

Zkusíte si doma udělat zdravé mangové lassi?

Zkusíte si doma udělat zdravé mangové lassi?

Dnešní trh je zatížen mnoha „zdravými nápoji“, ale téměř žádný z nich vůbec neospravedlňuje to, co tvrdí. Lassi je taková čestná výjimka. Kromě toho, že tento nápoj je opravdu zdravý (pokud je o pravé neošizené Lassi), ale také slouží jako dokonalý, osvěžující a chutný nápoj pro lidi všech věkových kategorií.

Co je to vlastně Lassi?

Lassi je starý paňdžábský nápoj, který se pil po jídle. Lassi je známý pro své četné výhody, jako je podpora trávení, je to super zdroj vápníku vápníku a vitamínu D.

Účinky a zdravotní benefity nápoje Lassi

Pojďme se spolu podívat na některé zdravotní přínosy pití lassi.

Zlepšuje trávení

Lassi je z dahi (jogurtu), a je velmi prospěšné pro náš zažívací systém. Obsahuje laktobacily – bakterie, které „promazávají“ naše střeva, rozkládají potravu, absorbují živiny a pomáhají hladkému trávení. Kromě toho také pomáhá žaludku zbavit se kyselin, které způsobují zažívací potíže a pálení žáhy.

Zabraňuje nadýmání

Lassi je v tomto ohledu vysoce doporučeno, protože obsahuje zdravé bakterie, které pomáhají odvrátit špatné bakterie a zabraňují vzniku nadýmání.

Zlepšuje zdraví kostí a zubů

Lassi je nápoj bohatý na vápník. Lassi tedy pomáhá, aby byly kosti silnější – pokud ho konzumujete denně, také si zajišťuje zdraví svých zubů.

Posiluje imunitní systém

Vzhledem k tomu, lassi je bohaté na vitamín D a kyselinu mléčnou, posiluje imunitní systém tím, že „připravuje“ tělo k boji proti různým onemocněním.

Udržuje mladistvou pleť

Každý chce dlouho vypadat mladistvě. Kyselina mléčná v lassi pomáhá zlepšit strukturu pleti. Pití lassi prospívá pleti tím, že ji očistíte zevnitř.

Sponzorováno

Super pro oči

Pokud je řeč o mangovém lassi, jehož přípravu si ukážeme níže, je toto lassi super i pro vaše oči. Jak to? Mango je bohaté na vitamín A a vitamin A je prospěšný jak pro kůži, tak i pro vaše oči. Vitamin A je velmi užitečný pro léčbu suchosti očí, šerosleposti a je obecně dobré pro váš zrak. Takže lidé s problémem se zrakem by měli nejméně dvakrát týdně pít mangové lassi.

I pro zvýšení libida

Sex je důležitou součástí života. Vzhledem k tomu, mangové lassi je směs mléka a manga, je bohaté na vitamín E – tedy má potenciál zvýšit libido nebo sexuální apetit.

Pomáhá udržovat v normě krevní tlak

A ještě jednou role manga. Mangové Lassi je také velmi nápomocné při kontrole vysokého tlaku. Protože mango je bohaté na draslík, hořčík a riboflavin, hraje velkou roli při regulaci krevního tlaku a udržování tělesných tekutin. Mango lassi tak může snížit krevní tlak osoby snížením hladiny sérového cholesterolu a nízkohustotního lipoproteinu.

Recept na mangové lassi

Pro přípravu mangového Lassi si připravte následující ingredience:

 • Šálek obyčejného, kvalitního jogurtu
 • Poloviční šálek mléka
 • Šálek nakrájeného, zralého a sladkého manga
 • Čtyři lžičky cukru nebo ještě lépe med
 • Pár kostek ledu
 • Kardamom

A jak na přípravu mangového lassi? Je velmi snadné připravit mangové lassi – pro přípravu musíte dodržet následující postup:

 1. Nejprve si vezměte mango, jogurt a cukr (med), a dejte je do mixéru a mixujte společně alespoň 2 minuty.
 2. Nyní můžete do směsi pomalu přidávat mléko a pěkně ho rozmíchat.
 3. Do směsi přidejte kostky ledu a přisypte špetku kardamomu.
 4. Nechte směs odpočinout v chladničce po dobu asi 2 hodin a pak podávejte studené ve sklenici.

Sponzorováno

Zkoušeli jste si někdy lassi udělat? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

A dále si přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva