Sponzorováno

Jak se zbavit vrásek? Máte několik možností… 4.81/5 (16)

Jak se zbavit vrásek?Trápí vás přibývající věk a vrásky? Nejste sami. V dnešní době je mladistvá vizáž důležitá nejen z hlediska přitažlivosti pro opačné pohlaví, ale také z kariérního hlediska. Právě proto si čím dál tím častěji dávají odstraňovat vrásky i páni. Pokud toužíte po mladistvější vzezření i vy, přiblížíme vám různé zkrášlující metody, které vám pomohou i bez skalpelu. Vysvětlíme, jak fungují a pomůžeme vám zorientovat se v nich.

Dnešní doba s sebou přináší mnoho výdobytků a inovací, kterými se náš život zkvalitňuje. Mezi takové vymoženosti patří i různé procedury týkající se zkrášlování obličeje a těla. Téma stárnutí se téměř neodmyslitelně pojí s představou vrásek. Kromě tvorby vrásek však pleť postihují i jiné neduhy, jako například ztenčování a zdrsňování pokožky, když působí zplihle, zvětšování pórů či tvorba pigmentových skvrn. Moderní estetická medicína však umí všechny tyto problémy odstranit nebo minimalizovat i bez použití skalpelu a to za pomoci tzv. neinvazivních omlazujících metod.

Botulotoxin oslabí mimické svaly

Je látka, která se používá k uvolňování svalů a to již dlouhou dobu v neurologii. Aplikuje se injekčně v malých dávkách přímo do oblasti obličeje, kterou chceme vyhladit. Nejčastěji mají ženy zájem o vyhlazení vrásky mezi obočím, ale používá se i na oblast kolem očí, nebo v některých případech i úst. Botulotoxin funguje na jednoduchém principu. Látka zabraňuje po vstříknutí do mimického svalu, jeho smršťování se. V důsledku toho se nám na daném místě přestanou vytvářet vrásky.

Botulotoxinový efekt trvá 4-6 měsíců, pak začne postupně odeznívat. Každým dalším opakováním, se však snižuje schopnost mimického svalu smršťovat se tak, jak to uměl původně, až může dojít k jeho úplné disfunkci a vráska se přestane tvořit natrvalo. Také se při opakování prodlužuje životnost daného úkonu, takže každý další vpich má delší trvání. Za aplikaci botoxu do jedné oblasti zaplatíte kolem 1500 Kč.

Sponzorováno

Radiofrekvenční facelift vypne pleť

Funguje na principu radiofrekvenčních vln, které působí na podkožní kolagen, podporují jeho tvorbu a dodávají omlazující efekt. Je možné jej použít na obličej, dekolt a krk. Výsledkem je omlazená, pevná a vypnutá pleť, které se navrací její přirozená pružnost, dochází ke vyhlazení vrásek a celkového vzhledu pleti. Na obličej se při proceduře aplikuje sérum, obsahující kolagen, elastan a kyselinu hyaluronovou. Celý proces trvá do hodiny a opakovat se může i každé dva týdny. Na výrazný efekt je nutné absolvovat alespoň 3 ošetření. Celá metoda je naprosto bezbolestná, můžete cítit pouze mírné teplo. Stát vás bude přibližně od 2000 Kč výše.

Další vybrané metody, které vám vyhladí vrásky

Kyselina hyaluronová

Používá se k vyrovnání hlubších vrásek pomocí vpichu jehlou. Je vhodná k vyplňování např. nosově-ústních rýh, vrásek na čele, vrásek nad horním rtem, případně na vyztužení kontury horního rtu, nebo se často používá i pro zvětšování rtů.

OXYjet

Pomocí kyslíku se do kůže dostává omlazující sérum. Zároveň se využívají i přirozené regenerační účinky kyslíku.

Fotorejuvenace

Je fotoomlazení, které působí hloubkově na kolagen. Kromě vyhlazování vrásek je metoda vhodná i na pigmentové skvrny, nedokonalosti pokožky, pigmentové nedostatky, ale i na takzvaný „oheň“ – vrozenou pigmentovou chybu. Výrazně mění vzhled obličeje a je velmi účinná, v současnosti se považuje za jednu z nejúčinnějších metod estetické medicíny.

Chemický peeling

Používá se při něm kyselina glykolová, která se vyrábí z cukrové třtiny. Po peelingové kúře dochází ke vyhlazení vrásek, vybělení pigmentových chyb pokožky, zlepšení stavu jizev, celkovému vzpružení a rozjasnění pokožky.

Mezolift (Mezoterapie)

Pomocí injekcí se do pokožky aplikují speciální roztoky, které sestávají z kyseliny hyaluronové a různých vitamínů. Mezoterapie používá se k vyhlazení středně hlubokých vrásek.

VIDEO: Jak na vrásky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva