Sponzorováno

Jak na mimické vrásky? Co se s nimi dá dělat? 4.8/5 (10)

Jak se vypořádat s mimickými vráskami?

Jak se vypořádat s mimickými vráskami?

Mimické vrásky jsou jednou z prvních stop, které život zanechává na našich tvářích. Den za dnem se usmíváme, mračíme, na něčím žasneme, vyjadřujeme bolest a smutek, aniž bychom si uvědomovali, že každá jednotlivá emoce nebo nedobrovolná grimasa vyrývá do naší kůže neviditelným dlátem vrásky. Dobře to trochu přeháním a dramatizuju to. Ale prostě mimika našeho obličeje vrásky tvoří. Kvůli tomu se samozřejmě nepřestaneme smát. Smích je zdravý. Ale co s takovými mimickými vrásky dělat?

Lidskou lebku obklopuje velké množství svalů připojených ke kůži. Tyto svaly stahují kůži nahoru nebo dolů a odhalují naše emoce. Výsledkem naší mimiky v průběhu let jsou rýhy na čele, vrásky kolem vnějšího koutku očí, nesoucí název vějíčkovité vrásky a svislé vrásky mezi obočím.

Proces jejich vzniku bohužel nedokážeme zastavit, pokud si trvale neochromíme obličejové svaly. Kdo by ale dal přednost bezvýrazné tváři před usměvavou i za cenu pár vrásek? Nikdo z nás a je to tak dobře.

Abychom se zbavili známek stárnutí, nemusíme se připravovat o individualitu a potlačovat své pocity. Místo toho můžeme své úsilí zaměřit na udržení elasticity pokožky po delší dobu. Ať se našpulíme sebevíc, žádné vrásky se nám na obličeji neobjeví, pokud se pokožka dokáže po uvolnění mimických svalů rychle vrátit do původní polohy.

Mimické vrásky a jak se s nimi dá bojovat

Zde je návod, jak můžete prodloužit mladistvost své pleti:

  • Pravidelné čištění a peeling obličeje odstraňuje odumřelé buňky, a tím usnadňuje obnovu kožní tkáně. Nezapomeňte proto pleť dobře čistit.
  • Masáž obličeje, prováděná vlastníma rukama nebo v kosmetickém salonu, je vynikajícím nástrojem pro zlepšení krevního oběhu a udržení svalového tonu.
  • Zdravá a vyvážená strava poskytuje pokožce pravidelný přísun cenných živin a zachovává silnou imunitu. Pro pleť je dobrá strava také zásadní.
  • Hydratace pleti – dostatečný příjem vody je také nezbytný pro udržení pružnosti a pevnosti vnějšího pláště vašeho obličeje.
  • Je také důležité chránit se před ultrafialovými paprsky, které nepozorovaně poškozují kolagenová vlákna, a to i v tmavých a chladných dnech. K tomuto účelu byste potřebovali sluneční brýle (bez kterých nepatřičně zužujeme svaly kolem očí), opalovací kosmetiku a klobouk, nejlépe se širokou krempou.
  • Vždy je dobré omezit své nezdravé návyky, které tak či onak usnadňují tvorbu vrásek. Patří mezi ně kouření, koupání v horké vodě a spaní s obličejem zabořeným do polštáře. S těmito zlozvyky pryč!
  • A v neposlední řadě je nutné, aby se aplikace hydratačního a po určitém věku – regeneračního krému stala nepostradatelnou součástí vašich kosmetických návyků. Správný výběr kosmetiky kompenzuje nedostatek vlhkosti a živin, způsobený vnějšími nebo vnitřními faktory. Je lepší zvolit přísady, jako jsou kvalitní rostlinné oleje, kyselina hyaluronová, koenzym Q10, kolagen, peptidy, vitamíny A, C a E, které jsou známé jako nejúčinnější prostředky proti stárnutí.

Zkusit botox nebo něco alternativního?

Vrásky kolem rtů, u koutků očí, na tvářích, svislá linka na čele… Mohou se objevit kdekoli na obličeji. Obvykle pozorujeme mimické vrásky viditelné již mezi 25. a 30. rokem kolem nosu a rtů, stejně jako na čele a kolem očí. Jsou způsobeny pohyby obličeje, tedy naší mimikou. Je to výsledek intenzivní práce svalů, které se stáhnou asi 15 000krát denně, když jste šťastní, smutní, naštvaní nebo se smějete.

Sponzorováno

Mimické vrásky, jsou považovány za velký problém, protože připravují ženy o mladý vzhled už ve věku 25-30 let. Jak se tohoto problému zbavit? Jak vyhladit mimické vrásky v oblasti čela, rtů a očí?

Redukce vrásek – invazivní a neinvazivní metody

Hladká, pružná, bez vrásek, zářivá a mladistvě vypadající – tato přídavná jména popisují pleť, o které sní každá žena. Možnou odpovědí na tyto touhy je léčba injekční aplikací botoxu, tedy botulotoxinu typu A, která je v poslední době velmi rozšířená.

Moderní kosmetika navíc nabízí mnoho variant. Nejoblíbenější a nejúčinnější je právě aplikace botulotoxinu. Certifikované produkty vyhlazují mimické vrásky. Vyhlazení vrásek lze provádět pravidelně podle potřeby.

Ošetření zaručuje vyhlazení vrásek, nicméně již existující mimické vrásky tímto způsobem někdy nejsou odstraněny. Spočívá v injekční aplikaci látek do oblasti vrásek, které blokují signály z nervů, které jsou zodpovědné za stahování obličejových svalů. Svaly ztrácejí schopnost se stahovat. Tato metoda je invazivní; hrozí nežádoucí účinky, jako je efekt „zmrzlého obličeje“, erytém, oslabení obličejových svalů nebo rozšíření botoxu do svalů, které jsou v okolí místa vpichu. Pokud však aplikaci botoxu dělá profesionál, nemusíte se bát vedlejších účinků.

Alternativa botoxu

Mnoho žen se nerozhodne pro botox kvůli vysoké ceně a souvisejícím rizikům. Pro bezpečnou a účinnou péči o pleť trpící viditelnými mimickými vráskami byla vyvinuta a patentována neinvazivní alternativa botoxu, neuropeptid XEPTM – 018. Tato čištěná biomimetická verze australského mořského šneka se zaměřuje na vyhlazení a redukci mimických vrásek. Vytvořený biochemickým procesem se vyznačuje zvýšenou penetrací ve srovnání s řetězovými peptidy. XEPTM – 018 uvolňuje svaly, vyhlazuje stávající vrásky a zabraňuje vzniku nových.

Sponzorováno

Bez invazivních zákroků do pokožky, ale se stejným efektem, přirozenější a dlouhotrvající – to jsou vlastnosti kosmetiky s neuropeptidem XEPTM – 018.

A dále si o vráskách přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva