Sponzorováno

Rakovina prsu: alternativní názor a alternativní léčba 4.89/5 (9)

  • Rakovina prsu je zhoubné onemocnění, které začíná nekontrolovaným růstem buněk v tkáních prsu. Tato forma rakoviny může postihovat jak ženy, tak i muže, i když je mnohem častější u žen.
  • Rakovina prsu může začít v různých částech prsu, včetně lalůčků (mléčných žláz) nebo v kanálcích, které přivádějí mléko k bradavce.
  • Léčba rakoviny prsu závisí na stadiu onemocnění, typu nádoru a individuálních faktorech pacienta. Zde jsou hlavní metody léčby.
  • Chirurgický zákrok: V raných stadiích rakoviny prsu může být provedena mastektomie (odstranění celého prsu) nebo lumpektomie (odstranění nádoru a části okolní tkáně). Chirurgická léčba se může kombinovat s dalšími metodami.
  • Radioterapie: Používá se k zabíjení a omezování růstu nádorových buněk pomocí ionizujícího záření. Radioterapie může následovat po chirurgickém zákroku nebo být prováděna samostatně.
  • Chemoterapie: Používají se léky k zabíjení rychle rostoucích buněk, včetně nádorových buněk. Chemoterapie se obvykle používá ve stadiích, kdy je rakovina prsu rozšířená do jiných částí těla.
  • Hormonální terapie: Některé typy rakoviny prsu jsou ovlivněny hormony, jako je estrogenní receptor pozitivní rakovina. Hormonální terapie zahrnuje užívání léků, které ovlivňují hladinu hormonů v těle a brání růstu nádoru.
  • Cílená terapie: Tato terapie zahrnuje léky, které jsou navrženy tak, aby cílily specifické molekulární změny v nádorových buňkách a bránily jejich růstu.
  • Imunoterapie: Imunoterapie stimuluje imunitní systém pacienta k boji proti rakovinným buňkám.
  • Léčba rakoviny prsu je často kombinací těchto metod a může být individualizována podle potřeb každého pacienta. Důležité je brát v úvahu stádium nemoci, typ nádoru, zdravotní stav pacienta a jeho preference. Pravidelná screeningová vyšetření a včasná diagnostika jsou klíčové pro úspěšnou léčbu rakoviny prsu.

Rakovina prsu: alternativní názor a alternativní léčbaNavzdory ohromnému úsilí a snahám o prevenci rizikových faktorů každoročně stoupá počet nových případů. Hlavní důvody neúspěchu medicíny v léčbě rakoviny prsu jsou následující – chybné identifikování její příčin, nesprávné vyšetřovací diagnostické metody, neadekvátní léčba a ignorování vlivu stravy a metabolických procesů. Co se týče příčin, je tato nemoc podmíněna genetickými faktory, ale nejsou primárním rizikovým faktorem. Mezi další příčiny patří hormonální faktory. Ukázalo se, že u žen s časným nástupem menstruačního cyklu se riziko rakoviny v pozdějším věku podstatně zvyšuje. Kromě toho se výrazným podílem na rizicích podílí i užívání substitučních hormonů po menopauze, obezita a kouření.

Hlavní způsoby jakými se vyšetření prsu dělá

V dnešní době se vyšetření prsu mamografem stalo svatým grálem prevence. Mezi nejzávažnější rizika mamografie patří rentgenové, respektive ionizující záření. To je obzvláště nebezpečné pro ženy před 40-kou. Proto se standardně ani u této věkové kategorie žen neprovádí. Rizikové však může být i u starších žen přece jen postupem věku se buňky stávají méně odolnější. Pokud se k tomu ještě přidá poměrně velká a koncentrovaná dávka záření z mamografu, následky mohou být závažné. Proto by si každá žena měla dobře zvážit, zda bude jménem prevence podstupovat vyšetření, které jí může způsobit přesně to onemocnění, kterému se snaží předejít.

Další závažný problém – silné stlačování

V prsu se totiž mohou nacházet malé neškodné zárodky nádorů (takzvané benigní nádory). Při jejich silném stisku se naruší integrita tkáně, ze kterého se následně do krevního oběhu uvolní a následně rozšíří rakovinné buňky do celého organismu. Co má tedy žena dělat? Podstoupit vyšetření na mamografu a riskovat poškození zdraví nebo nepodstoupit a riskovat nezachycení onemocnění v jeho počáteční fázi? Dobrou zprávou je, že dnes už existují spolehlivé a bezpečné alternativy k mamografii.

Současná medicína při léčbě rakoviny vůbec nezohledňuje stravu a metabolické procesy v těle, které přímo ovlivňuje. Takové základní nepochopení úlohy výživy znamená, že ani jejich léčba není účinná. Je to skoro jako kdyby mechanik auta při defektu se snažil opravit motor. Mohl by ten motor vyladit a nastavit sebelépe, auto by nezačalo chodit tak, jak má. Mohlo by se sice pohybovat a i zatáčky zvládat, ale řádnou jízdu by na prázdné pneumatice nedosáhlo.

TIP: Jak na karcinom prsu?

Protokol první pomoci při rakovině prsu

Hned po diagnóze jakéhokoli stadia karcinomu prsu je třeba udělat následující opatření, jejichž cílem je okamžité zastavení zhoubného procesu:

Sponzorováno

Soda bikarbóna orálně

Jedlou sodu (maximálně 1 kávovou lžičku) zamíchat do sklenice čisté nesycené vody (500 ml) a vypít 2 x denně během prvního týdne a 1 x denně po dobu 2 a 3 týdne.

Soda bikarbóna nitrožilně

Dr. Simoncini doporučuje 5% roztok sody (25g) v 500 ml infuzní vody během 6 týdnů. Tato forma je nezbytná pouze v naléhavých případech.

Dřevěné uhlí

Dřevěné uhlí (2 lžíce prášku) rozmícháme s destilovanou vodou a vytvoříme hustou mokrou pastu. Naneseme na postižené místo (cca 3 až 5 mm) a necháme působit až do úplného vyschnutí. Dřevěné uhlí je známé tím, že velmi efektivně vstřebává toxické látky.

Hydratace těla

Pít 2 a půl až 3 litry vody denně. Voda musí být čistá, neperlivá a nejideálnější odchlórovaná.

Antioxidanty

Vitamin C 10g denně. Kurkuma prášek (1 č. lžička) s chili práškem (1 č. lžička) v 200 ml vody. Pít 3 x denně. Zázvorový čaj 1 x denně. Meruňková jádra. Česnek 1 hlávka denně. Skořice.

Výživové doplňky

Protiplísňové, enzymy, vitamíny, antioxidanty, minerály. Probiotika! Progesteronový krém na snížení hormonu estrogen.

Vyhýbat se jakémukoliv stlačení, včetně mamografie a nadměrnému pohmatu při lékařském vyšetření! Možná je aplikace vysokých dávek askorbátu sodného (nekyselý vitamin C) nitrožilně.

Nejčastější příčiny rakoviny prsu

  • Nedostatečná imunita
  • Kandidózy, hlavně skryté (zakuklené, latentní) tělové plísně, které jsou neléčené a způsobují dlouhodobé záněty
  • Mamografické vyšetření
  • Zamoření organismu (toxiny, včetně chemických léků a vakcín)
  • Nehodnotná strava, převaha vařeného jídla nad syrovým
  • Hormonální antikoncepce! Převaha estrogenu nad progesteronem
  • Časté užívání antibiotik
  • Stres, přepracovanost
  • Chronicky dehydrovaný organismus (pití kávy)
  • Biopsie a jiné invazivní vyšetření (poškozují jemné tkáň a mohou vyvolat bujení)

TIP: Hormonální léčba karcinomu prsu

Nenahrazujte standardní terapii alternativní

Alternativní medicína zahrnuje v sobě léčebné metody, které jsou některými považovány za alternativu ke klasické medicíně. Mezi onkologickými pacienty se využívají například bylinky, akupunktura, ale i mentální techniky jako meditace a řízená imaginace. Mohou vám pomoci snížit stres z léčby, zmírnit její vedlejší účinky, dodat duševní sílu a urychlit celkové zotavení organismu. I samotný pocit, že pro sebe děláte něco navíc, může být zdrojem úlevy.
Přesto standardní medicínské terapie jsou dosud jediné výzkumy, potvrzené formy léčby rakoviny, při kterých se prokázala účinnost na mnoha pacientech. Výsledky alternativních metod hovoří jen o individuálních případech vyléčení. Proto nenahrazujte standardní terapii alternativní, pokud máte šanci na vyléčení nebo zlepšení kvality vašeho života.
Pozor na šarlatány, kteří vás budou přesvědčovat, že se máte vzdát klasické léčby a využít jejich metody. Jejich „důkazy“ o zázračných uzdraveních často nemají žádnou vypovídací hodnotu.O jakékoliv alternativní léčbě, kterou podstupujete, informujte lékaře. Některé kombinace látek s chemoterapií by vám mohli uškodit.

Prevence proti rakovině

Proti rakovině můžete jednoznačně bojovat stravou! Upravit Váš jídelníček tak, aby převládala zásaditá strava, vyhýbat se slazeným nápojům, hodně pít a vůbec nepoužívat nebo jen mírně, cukr. Také změnit svůj životní styl a postoj k okolí. Omezit alkohol, cigarety a pokud je karcinogenní, tak i prostředí. Preventivně užívat bylinné čaje a extrakty.

Peruánské byliny a rakovina

Peruánští lékaři používají při této nemoci hlavně bylinky: Sangre de Drago, Anona Graviola (nebo jen Anona), Vilcacora, Tahuari Lapacho, Camu Camu, Sacha Inchi.

Máte s rakovinou prsu nějaké zkušenosti? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

A dále si přečtěte

VIDEO: Příběh žen s nádorovým onemocněním prsu

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva