Camu Camu a zdraví – doslova vitamínová bomba 4.91/5 (11)

Sponzorováno

Camu Camu a zdravíCamu Camu je nízký keř, který můžete nalézt takřka v celém amazonském pralese v Peru a v Brazílii. Na tomto keři roste ovoce o velikosti menšího citronu, které má světle oranžovou až purpurově červenou, žlutou až zelenou barvu. Toto ovoce, kterému se podle keře říká Camu Camu, je doslova nabité přírodním vitaminem C. Dokonce je nabité tímto vitamínem více, než jakýkoli jiný zdroj potravy na planetě.

Co Camu Camu obsahuje?

Dále, kromě vitamínu C, obsahuje beta-karoten, draslík, vápník, železo, niacin, fosfor, bílkoviny, serin, thiamin, leucin a valin. Tyto výkonné fytochemikálie a aminokyseliny mají překvapující řadu léčebných účinků. Camu Camu má stahující, antioxidační, protizánětlivé, zvláčňující a výživné vlastnosti.

Zdravotní benefity Camu Camu

Podívejte se na to, jaké má toto ovoce benefity pro naše zdraví:

 • Jak již bylo řečeno, má extra vysoký obsah vitamínu C – více než jakákoli jiná jídla nebo doplňky! Půl čajové lžičky prášku poskytuje více než 400% denní dávky vitamínu. Tento vitamín C je čistě přírodní, vstřebává se v našem těle lépe než uměle vytvořený vitamín.
 • Posiluje imunitní systém
 • Vysoký obsah antioxidantů
 • Upravuje náladu – efektivní a bezpečné antidepresivum.
 • Podporuje optimální funkci nervového systému včetně očních a mozkových funkcí.
 • Snižuje záněty v těle.
 • Má antivirové vlastnosti.
 • Chrání proti onemocnění jater, včetně rakoviny jater.
 • Účinný proti všem formám viru herpes.

Porovnání s jinými potravinami

Ve srovnání s pomeranči Camu Camu obsahuje 30-50 krát více vitamínu C, dále desetkrát více železa, třikrát více niacinu, riboflavinu dvakrát tolik, a 50% více fosforu. Je to skutečně zázračné ovoce nabité super látkami pro naše zdraví.

Přírodní vitamin C ve srovnání se syntetickým vitaminem C

Vitamin C je nejznámější a možná nejdůležitější ze všech vitamínů. Nemůže být vyroben v těle a musí být tělu dodán zvenčí.

Dr. Szent-Gyorgi získal Nobelovu cenu za medicínu v roce 1937 za izolaci vitamínu C a uznání její důležitou roli v lidském zdraví. Ve svých studiích demonstroval mnoho výhod konzumace vitamínu C. I když byl vědec, který izoloval kyselinu askorbovou, trval na tom, že vynikající výhody vitamínu C jsou mnohem výraznější, když je spotřebován z přírodních potravin.

Sponzorováno

Přírodní potravinové zdroje vitamínu C obsahují také další faktory, které zvyšují efektivitu a využití vitaminu C je v těle. Obsah přírodního vitamínu C v Camu Camu umocňuje celý profil přirozeně se vyskytujících minerálů a aminokyselin.

TIP: Lucuma – další perfektní superovoce

Camu camu pro emocionální a duševní pohodu

Některé mimořádné vlastnosti tohoto amazonského ovoce popsal Gary Null, Ph.D., známý odborník na výživu. Ve své příručce uvádí seznamy onemocnění a bylin, které byly nalezeny jako účinné pro zdraví na konkrétních orgánů / systémových nedostatků a problémů. V diskusi o komplexní léčbě deprese zde uvádí 19 rostlin obsahujících chemické látky pro vyrovnání nálady. Camu Camu je hned číslo 2 na jeho seznamu. Camu Camu poskytuje nutriční podporu pro mozek, ten tak může optimalizovat vyvažování chemie v těle. Navíc výzkum naznačuje, že vitamin C podporuje zvýšené hladiny serotoninu v mozku.

Navíc neexistují žádné vedlejší účinky Camu Camu, jako je tomu u některých antidepresiv a podobných přípravků – jako zažívací potíže apod. Může tak být bezpečně používán v kombinaci s farmaceutickými antidepresivy.

Kognitivní schopnosti Camu Camu

Různé antioxidační účinky Camu Camu, z nichž některé jsou odvozeny z obrovského množství vitamínu C, také přispívají k odstranění problému v těle, které jsou často způsobené volnými radikály a oxidačním stresem. Camu Camu bývá spojeno s prevenci určitých kognitivních poruch, jako je Alzheimerova choroba a nebo demence. Také může zvýšit kognitivní schopnosti u mladších lidí, jako paměť, koncentraci a soustředění.

Svalový tonus

Různorodá směsice živin, vitamínů, minerálů, aminokyselin, a organických sloučenin nacházející se v Camu Camu z něj dělá jednu z nejkomplexnějších zdravých potravin. Tato kombinace živin také usnadňuje růst a ochranu svalů. Pokud hledáte cestu, jak zlepšit váš metabolismus a zvýšit svalový tonus, stravování Camu Camu může být ideálním doplňkem cvičení.

Zdraví očí

Sponzorováno

Karotenoidy jsou primárně chváleny pro svou schopnost chránit zdraví očí jako antioxidant, ale mají i další důležitou roli v lidském těle. Tím, že odstraní oxidační stres v oku, karotenoidy v Camu Camu může zabránit vzniku makulární degenerace a rozvoji šedého zákalu, což vám umožní jasně vidět i ve stáří!

Co si dále o Camu Camu přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva