Sponzorováno

Maderoterapie – co je to a jaké má účinky na naše zdraví? 4.83/5 (12)

MaderoterapieMaderoterapie (neboli terapie dřevěnými nástroji) je terapie pocházející z Kolumbie a je založená na použití anatomicky navržených nástrojů ze dřeva, díky nimž je tato terapie 100% přírodní bez alergických reakcí na kůži. Tato terapie je alternativou k pravidelné masáži pro klienty s tukovými ložisky a celulitidou.

Výhodou použití speciálně navržených dřevěných nástrojů je umožnění intenzivního tlaku na vláknitou celulitidu a odstranění tukových usazenin společně s dalšími toxiny.

Masáž dřevem je tedy dynamická masážní technika, která využívá dřevěné ruční nástroje, jako jsou válečky a vakuové přísavky. Údajně je terapie dřevem hodně stará a pochází z Asie.

Technika této terapie dřevem zaznamenala nárůst popularity především v Jižní Americe, kde jí lidé říkají maderoterapia. Madera znamená dřevo (ze španělštiny). Praktici této techniky tvrdí, že může zlepšit nebo odstranit celulitidu.

Maderoterapie je masážní technika, která využívá různě tvarované dřevěné nástroje.

Mezi další údajné benefity maderoterapie patří:

 • zlepšení lymfatického oběhu
 • redukce vrásek
 • zmírnění stresu

Vědci doposud nijak nestudovali ani neprokázali žádná z těchto tvrzení o výhodách maderoterapie. Je to však velmi relaxační a příjemné.

Předpokládané účinky maderoterapie

Vzhledem k tomu, že terapie dřevem je masážní technika, je asi bezpečné předpokládat, že zažijete obecné výhody masáže, jako je relaxace a zmírnění napjatých svalů.

Může dokonce snížit výskyt celulitidy. Pokud je masáž prováděna správně, může podpořit lymfodrenáž, která může alespoň dočasně zlepšit vzhled celulitidy.

Masáž může také pomoci natáhnout a prodloužit kožní tkáň, což může také způsobit, že pokožka bude hladší.

Neexistuje však žádný důkaz, že byste tyto výhody udrželi dlouhodobě nebo že použití dřevěných nástrojů nějak masáž zlepšuje.

Terapie dřevem obvykle nekombinuje látky, jako jsou krémy obsahující retinoidy nebo kofein, s masáží. Tato topická činidla mohou poskytovat lepší výsledky než terapie dřevem nebo samotná masáž.

Jiné lokální přípravky mohou také pomoci prodloužit přínosy, když je zkombinujete s masáží. Patří sem bylinné přípravky, které obsahují přísady, jako je kurkuma, černý pepř a zázvor. Tyto složky snižují zánět a podporují lipolýzu, což je proces, který v těle rozkládá tuky.

Vyzkoušejte kurzy maderoterapie a staňte se odborníky na tuto přírodní, neinvazivní metodu ve vašem okolí.

Je masáž dřevem efektivní?

Vědci vědecky neprokázali, že by masáž dřevem byla účinná při léčbě celulitidy.

Sponzorováno

Masáž však obecně může mít přínos pro snížení celulitidy. Vzhledem k tomu, že i masáž dřevem je druh masáže, může být přinejmenším dočasně prospěšná také pro snížení vzhledu celulitidy.

Co čekat od maderoterapie?

Pokud si chcete vyzkoušet masáž dřevem, kontaktujte maséra, který má s touto masáží zkušenosti.

Lidé občas hlásili, že masáž dřevěnými nástroji mohou být mírně bolestivé, zvláště pokud je masážní terapeut nezkušený.

Z tohoto důvodu může mít smysl vyhnout se masáži dřevem na obličeji nebo velmi citlivých částech těla.

Masér bude používat různé dřevěné nástroje. Některé z nich vypadají jako vysoce strukturované nebo drážkované válečky. Ostatní mají oblý tvar nebo vypadají jako zvony.

Abyste dosáhli jakéhokoli přínosu, může být nutné, abyste ošetření prováděli několikrát týdně po dobu 3 až 4 měsíců. Někteří praktici uvádějí, že než uvidíte nějaké výsledky, bude vyžadováno alespoň 10 až 12 sezení.

Tato sezení často kombinují více masážních technik a mohou trvat 1 hodinu nebo déle, v závislosti na vaší úrovni tolerance.

Váleček používaný při maderoterapii

Váleček používaný při maderoterapii

Jiné způsoby, jak zlepšit celulitidu

Celulitida může být velmi nepříjemná, ale existují osvědčené metody, které můžete zkusit. Například:

Krémy obsahující kofein a kávový peeling

Samotná topická léčba neovlivní vzhled celulitidy, protože složky, které používají, potřebují proniknout hluboko do pokožky. Kávové peelingy nebo krémy obsahující kofein, když je spojíte s masáží, mohou dočasně snížit vzhled celulitidy. Dělají to stimulací lipolýzy, zlepšením krevního oběhu a snížením obsahu vody v kůži.

Krémy obsahující retinol

Retinol s masáží může snížit celulitidu zvýšením produkce kolagenu a zesílením vnějších vrstev pokožky.

Radiofrekvenční ošetření

Radiofrekvenční technika dodává tepelnou energii do podkožní vrstvy pokožky prostřednictvím elektrod. Zvyšuje teplotu tkáně, spouští lipolýzu a stimuluje produkci kolagenu.

Léčba akustickou vlnou

Toto neinvazivní ošetření využívá tlakové vlny k rozbití vazivových pásů pojivové tkáně, které stáhnou kůži a způsobí vznik celulitidy.

Laserové ošetření pleti

Existuje několik typů laserových ošetření celulitidy. Laserové ošetření je neinvazivní nebo jen minimálně invazivní. Pomocí cílené laserové energie rozbíjí vláknité pásy pod kůží. Některé také zesilují kůži. Kůže, která má celulitidu, má tendenci se ztenčovat, takže toto ošetření může být prospěšné.

Sponzorováno

A co vy? Byli jste už na maderoterapii? Napište nám do komentářů.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Maderoterapie – co je to a jaké má účinky na naše zdraví?”

  1. barika napsal:

   Nechala jsem se také zlákat kamarádkou a zašla jsem na maderoterapii. Jednak je to velmi příjemné a relaxační, ale výsledky se opravdu projevily i z hlediska delší doby. Byla jsem trochu skeptická, ale je to fakt super.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva