Sponzorováno

Posilte imunitu alternativní medicínou! 4.86/5 (7)

Posilte imunitu alternativní medicínou!Obranyschopnost proti chorobám vám zlepší i ajurvéda, akupunktura či reflexní terapie.

Ajurvéda – Ať oheň hoří

Radí Miriam Ábelová z ajurvédského centra v Bratislavě a Piešťanech.

Ajurvéda je životní styl, který funguje i jako prevence. Zdravý člověk má silný trávicí oheň, potravu dokonale zpracuje, má pravidelné vylučován, cítí se vitální a plný sil. Pokud máte trávicí oheň oslabený, vylučování bývá nepravidelné, potravu nedostatečně strávíte a v těle se začínají hromadit toxiny – zárodek sezónních i chronických onemocnění. Toxiny vznikají, pokud konzumujete příliš těžkou, mastnou, mraženou a konzervovanou stravu, polotovary, rychlé občerstvení, jíte hodně masa, sladkostí, pijete nadmíru alkohol, máte nepravidelný režim a hektický život.

K jejich tvorbě přispívají i pesticidy, chemická hnojiva, přichucovadla, barviva v potravě, geneticky upravované potraviny, dále těžké kovy, znečištěný vzduch, voda, půda, užívání chemických léků, používání chemických prostředků v domácnosti a na osobní hygienu. Toxiny se po určitém čase dostanou z trávicího traktu do krve a cirkulují po celém těle.

Projeví se různé, můžete mít povlak na jazyku, akné a jiné kožní onemocnění, zácpu, bolesti hlavy, pocity tíhy, nadýmání, cítíte stále únavu, jste líní, míváte často rýmu, přejídáte se, máte chuť na nezdravá jídla.

Sponzorováno

 • Hlavním jídlem dne je oběd. Několik týdnů jezte převážně vegetariánskou stravu – lehké, teplé a výživné pokrmy ze zeleniny, z ovoce, z luštěnin, z obilovin a ze semen.
 • Pijte teplou převařenou vodu a bylinkové čaje.
 • Postupně si do jídel přidávejte i zahřívající byliny a koření.

Akupunktura

Podněcování aktivních bodů jehlami upravuje a usměrňuje fungování vnitřních orgánů, tkání i celého organismu.

Reflexní terapie

Mačkání reflexních bodů na chodidlech obnovuje harmonii a rovnováhu v těle, neboť energie k jednotlivým orgánům proudí přes jejich vertikální zóny.

Čínská medicína

Celostní terapie nachází poruchy čchi – toku životní energie, a napravuje jejich spojením akupunktury, léčivých rostlin a speciálního učení o výživě. Přečtěte si více o tradiční čínské medicíně.

Homeopatie

Jednotlivé přípravky, tabletky, tinktury nebo kapky povzbuzují vlastní léčivé síly a schopnost uzdravit se sám. Příznaky nemocí se přesouvají z důležitých orgánů na méně významné a zevnitř směrem k povrchu těla.

Bylinky

Sléz lesní, rakytník, lichořeřišnice, echinacea, ale i česnek, Aloe vera, hlíva ústřičná, medvědí česnek, cibule, křen, potočnice zda propolis ničí bakterie a viry ve střevě.

TIP: Autopatie využívá sílu slin a dechu

VIDEO: Tajemství Ajurvédy

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva