Minerální látky jsou anorganické látky obsažené v těle pouze v malých množstvích a lidský organismus si je není schopen vytvořit sám. Jelikož život živých buněk je poměrně krátký a vytváření nových buněk závisí na správné koncentraci minerálních látek, jsou pro náš život mimořádně důležité. Jejich nedostatek vede k různým funkčním poruchám organismu a onemocněním. Dnešní zemědělství nám často poskytuje potraviny ochuzené o důležité minerální látky. Pokud se k tomu přidá ještě i zvýšená fyzická nebo duševní námaha, dochází k narušení rovnováhy esenciálních minerálních živin, a to se nakonec projeví zdravotními problémy. Dr. Schüssler a jeho následovníci věřili a věří, že mnohé zdravotní problémy lze léčit obnovením rovnováhy základních minerálních látek v těle.
Jelikož minerální anorganické látky se velmi těžko vstřebávají, bylo zjištěno, že nejlepší vstřebatelnost je při zpracování anorganického materiálu homeopatickým ředěním / potenciací na potenci D6 (decimální potence v poměru 1: 1 000 000). Minerální látky se v takové formě nacházejí i přirozeně v potravě. Vyrábějí se i potence D3 a D12 a biochemické masti v potenci D6. Schüsslerove tkáňové soli by se však neměly zaměňovat s homeopatií, protože minerální soli si nevybíráme podle homeopatického zákona podobnosti (podobné se léčí podobným), ale na základě zákona nedostatku – tělu dodáme to, co mu podle jistých příznaků chybí. Kvantitativní stránka je přitom také velmi důležitá. Pro správný výběr chybějící tkáňové soli se bere v úvahu i duševní rovnováha pacienta. Nerovnováha minerálních solí v organismu má totiž často původ v jeho psychickém stavu a po úpravě psychického stavu dojde automaticky ik úprava hladiny minerálů v buňkách fyzického těla.
Schüsslerovy tkáňové soli / biominerály se užívají podobně jako homeopatické léky. Tablety se nechají rozpustit pod jazykem. Před užitím a po užití se doporučuje nejíst a nepít asi 10 minut. Obvyklé dávkování těchto biominerálů při chronických stavech je dvakrát denně jedna tableta (0,5 g). Biominerály se užívají dlouhodobě (3 až 6 měsíců, někdy až rok) podle závažnosti a trvání deficitu, aby doplnění do buněk bylo kvantitativně dostatečné. V případě akutních stavů je možno zvýšit dávkování na 1 tabletu každé 2 hodiny. Například v případě vysoké teploty nebo krvácení, se užívá 1 tableta každých 10-15 minut. Akutně se biominerály užívají dokud nenastane zlepšení zdravotního problému. Díky přirozenému výskytu v lidském těle a minimální dávce nemají tkáňové soli žádné nežádoucí účinky. Bez obav je mohou užívat i těhotné a kojící ženy, nebo děti (dětem je nutné tabletu rozdrtit na prášek a ten rozpustit v čisté vodě). Lze je kombinovat s homeopatiky i klasickými léky.
Sponzorováno
SEZNAM ZÁKLADNÍCH tkáňových SOLÍ:
1. Calcium fluoratum CaF2 (fluorid vápenatý) – biochemická sůl na elasticitu tkání (natažené šlachy, křečové žíly, hemeroidy, …) a na zdravou zubní sklovinu
2. Calcium phosphoricum CaHP04 x 2H2O (hydrofosforečnan vápenatý) – biochemická sůl na buněčnou obnovu a pevnost kostí
3. Ferrum phosphoricum FePO4 x 4H2O (fosforečnan železitý) – biochemická sůl na první pomoc při všech zánětech a na nedostatek železa
4. Kalium muriaticum (chloratum) KCI (chlorid draselný) – biochemická sůl na druhé stadium zánětů, při otoku sliznic a tvorbě bílého hlenu
5. Kalium phosphoricum KH2P04 (hydrofosforečnan draselný) – biochemická sůl na výživu mozku a senzorických nervů
6. Kalium sulfuricum K2S04 (síran draselný) – biochemická sůl sloužící jako kondicionér kůže a okysličování tkání
7. Magnesium phosphoricum MgHPO4 x 3H2O (hydrofosforečnan vápenatý) – biochemická sůl na výživu svalů a motorických nervů (na koliky a křeče)
8. Natrium muriaticum (chloratum) nacl (chlorid sodný, kuchyňská sůl) – biochemická sůl na správný pohyb vody v těle a hydrataci buněk (na otoky, suché sliznice, tekoucí oči a nos, …)
9. Natrium phosphoricum Na2HPO4x12H2O (fosforečnan sodný) – biochemická sůl při překyselení organismu as tím souvisejících zažívacích potížích (pálení žáhy, plynatost, mykózy, ledvinové kameny, …)
10. Natrium sulfuricum Na2S04 (síran sodný) – biochemická sůl na detoxikaci jater a odstranění nadbytečné vody z těla (při žlučníkových a ledvinových kamenech, zvracení žluči a pigmentových skvrnách v těhotenství, …)
11. Silicea (oxid křemičitý, křemen, písek) – biochemická sůl pro udržení pevnosti pojivových tkání (pomáhá udržovat zdravou kůži, vlasy, nehty, …)
12. Calcium sulfuricum CaSO4 x 2H2O (síran vápenatý, pálením se z něj vyrábí sádra) – biochemická sůl, která působí jako systémový čistič organismu, podporuje činnost jater a působí proti tvorbě hnisu
Po Schüsslerově smrti byly v biochemickém výzkumu popsány další minerální látky v tkáních a krvi, čímž postupně vznikla doplňková sada dalších 12 minerálních solí. Jde hlavně o mangan, chrom, měď, selen, zinek, jód, lithium a zlato. Většinou se používají jako doplněk k základním 12 buněčným solím, v potenci D6 nebo D12.
„Obnova buňky a tím i celého těla je výsledkem vyrovnání deficitu anorganických solí.“ (Dr. Wilhelm H. Schüssler)
Kam dál? Aneb další zajímavé zdroje na toto téma…
VIDEO: Schüsslerovy soli
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články
Kde si prosím mohu zakoupit Schusslerovy soli? Děkuji Zdena