Sponzorováno

Urinoterapie a její účinky na zdraví – jak může pomoci? – alternativní názor 4.8/5 (15)

  • Urinoterapie, známá také jako uroterapie, je alternativní praxe, při níž jedinec konzumuje svůj vlastní moč nebo ji používá pro různé terapeutické účely. Tato praxe má historický kontext v některých tradičních léčebných systémech, ale většina moderních lékařských odborníků ji považuje za kontroverzní a nedoporučuje ji.
  • Někteří příznivci urinoterapie tvrdí, že má různé zdravotní účinky, mezi něž patří: Detoxikace: Někteří lidé tvrdí, že konzumace moči může pomoci odstranit toxiny z těla. Nicméně, vědecké důkazy o podpoře této tvrzení chybí, a tělo má již vlastní mechanismy pro odstraňování odpadních látek. Léčba různých onemocnění: Existují tvrzení o účinnosti urinoterapie při léčbě různých onemocnění, včetně infekcí, alergií, artritidy a dalších. Nicméně vědecké důkazy na podporu těchto tvrzení nejsou k dispozici, a v některých případech může konzumace moči dokonce přinést rizika pro zdraví. Kůže a krása: Někteří vyznavači tvrdí, že moč může mít pozitivní vliv na pleť a celkový vzhled, a že ji lze použít jako kosmetický prostředek. Opět vědecké důkazy podporující tato tvrzení chybí.
  • Je důležité si být vědom toho, že urinoterapie není podporována vědeckými důkazy a může být spojena s riziky a nežádoucími účinky. Moč obsahuje odpadní látky, které jsou filtrovány z krve ledvinami, a některé látky v moči mohou být koncentrované a toxické při opakovaném vystavení tělu.
  • Před zahájením jakékoliv alternativní terapie je vždy nejlepší konzultovat s kvalifikovaným zdravotním profesionálem, který může poskytnout informace založené na vědeckých důkazech a pomoci rozhodnout se o nejlepším způsobu péče o zdraví.

Možná si ani neuvědomujeme, ale každé ráno ze sebe vydáváme v podobě první ranní moči tyto látky: kyselinu močovou, základní látky purinů, deriváty guaninu, histidin, kyselinu hippurové, dvojité glukuronovou a sírovou kyseliny, stopy po bílkovinách a nenasycených mastných kyselinách, vitamíny, hormony, minerální látky, kyselinu šťavelovou, jantarovou a jiné.

Moč = rozpouštědlo

Moč je nejsilnější přírodní rozpouštědlo. Obsahuje organickou močovinu, která jako aktivní osmotické diuretikum s pomocí elektrolytů v moči obsažených rozpouští oxaláty a jiné kameny, například, ledvinové, či žlučníkové. Nachází se zde významná látka – kortizol, který má vysoké antitoxické vlastnosti. Dále ferment urokinázy, rozpouští tromby – tj. krevní sraženiny, které v mnoha případech tvoří základy kamenů. Ve střední části močového měchýře se odráží od stěn chronálna energie. Ta je odpovědná za délku lidského života. Opakované použití uriny, tak zabraňuje velkým energetickým ztrátám.

Vodu, která se přijme při pití, musí organismus uzpůsobit k obrazu. Nezužitkuje se v primárním stavu, ve kterém vodu naše tělo přijme. Mění se na tekuté krystaly, které jsou v původní vodě uspořádány chaoticky a to stojí mnoho energie. V moči jsou již krystaly přizpůsobeny přesně pro potřebu těla a tak se i zde zamezuje dalším energetickým únikům. Člověk se stává vitálnější, omládne a ozdraví se. Moč tedy není odpad v pravém slova smyslu. Jsou zde obsaženy důležité látky, které při zpětném vniknutí do organismu působí blahodárně a regenerují vše kolem sebe. Rovněž skvěle hojí rány.

Způsob užívání moči

Opětovné přijetí moči do těla se může uskutečnit několika způsoby. Pitím, natíráním na pokožku za pomoci masáže, vyplachováním nosu, zda aplikací pár kapek do uší. Pokud si nedokážete sami sebe představit při pití vlastní moči, zkuste masáž.

Co se děje při masáži s močí?

Jedná se o první ranní moč, ihned po probuzení. Tato urina totiž obsahuje nejvíce látek, které organismus zpracoval během spánku a proto má nejlepší vliv na Vaše zdraví. Jakmile uskutečňujete masáž těla, respektive potírání samého sebe urinou, ozařujeme se vlastními energiemi, které zvýší Váš holografický obraz, rozjasní a roztočí všechny čakry. Odblokují energetické bariéry. Za tři sekundy se většina látek v ní obsažených dostává do krve. Pokud si ještě masírujete reflexní zóny na těle například chodidla, obličej, zda dlaně, účinek je silnější. Při vtírání do pokožky vlasů zabraňuje jejich vypadávání a šedivění. Tak za dvě minuty se urina vstřebá úplně. Na osprchování stačí použít pouze teplou vodu bez jakéhokoliv mýdla a na konec pár vteřin vlažné sprchy.

TIP: Co znamená různá barva moči?

Příjem moči ústy

Je nutné tekutinu vypít najednou na jeden krát, nebo lichý počet doušků bez přestávek. Energie se při přerušovaném pití potlačí, neutralizují a výsledek léčení by byl slabý. A samozřejmě nalačno. Ranní moč má mírně nahořklou chuť a vůbec její barva, vůně, kvalita závisí ve velké míře na způsobu stravování se. Výborně ovlivňuje kořeny zubů a dásně, vyživuje je a odstraňuje bakterie. Jogíni používají moč na noc místo zubní pasty. Právě v ústní dutině dochází k pohlcování luminiscenční a chronální energie moči. Díky silné osmotické a strhávací síle jsou ničeny všechny zárodky a patologické mikroby na jakémkoli místě Vašeho těla.

V žaludku omývá jeho sekreční buňky, které pak pracují lépe. V tenkém střevě se osmotický tlak uriny rovná už tlaku mezibuněčné tekutiny a začíná se vstřebávat. Zde dochází i k velmi silnému ředění moči vodou. Nepotřebné látky se zachycují na stěnách tenkého střeva a postupují na vyloučení dál tlustým střevem. Prospěšné přejdou do krve a odtud do jater, kterou očišťují a zároveň ředí žluč. Náhlým oběhem v celém těle již látky v moči působí na všech úrovních.

Sponzorováno

Působení urinoterapie

Moč svým osmotickým tlakem a jako nejsilnější přírodní rozpouštědlo odstraňuje hleny v těle, které vznikají nesprávným stravováním, např. jídlem na noc. Pokud si například zkusíte očistu nosní sliznice močí, lépe pochopíte jak urina funguje přímo ve Vás. Tuto očistu můžete dělat ráno i večer. Je to Jogínský způsob zvaný také Netia, při kterém nasajete jednou nosní dírkou moč do nosu a měli byste ji vyplivnout přes ústa. Pokud se to nestane, nevadí, už tu pocítíte uvolňování hlenů a nos se Vám krásně vyčistí.

Tato procedura má silný vliv i na mozek, na který účinkuje přímo. V sliznici nosu jsou obsaženy nervová zakončení organismu a působíte tak na celé tělo. Stejně si čistíte i všechny vnitřní orgány. Moč tedy účinkuje v organismu podobně jako ocet na vodní kámen. Nedráždí sliznice, protože pokud by tomu tak bylo, měli bychom už dávno naše močové měchýře a močovody nefunkční.

Nemůžeme začít s urinoterapií okamžitě. Je třeba na to organismus připravit. V opačném případě by došlo k tak masivnímu očištění, že by se to neblaze projevilo na zdravotním stavu člověka. Enzym urokinázy rozpouští bubliny na stěnách cév. Močovina působí jako diuretikum a vylučuje z buněk zbytečnou a starou vodu, která by se jinak nevyloučila a byla by příčinou různých otoků. Ničí se zárodky chorob, protože v moči jsou látky, které nesou absolutní informaci o celém zdravotním stavu organismu a zacílením na původní zdroj i neprepuknutej nemoci ho odstraňují. Podobně se léčí všechny vnitřní orgány. Normalizuje se srdeční činnost a funkce ledvin.

 

Příprava na urinoterapii a její projevy

Doporučuje se nejprve změnu stravy na obiloviny, luštěniny, ovoce, zeleninu, kaše, celozrnné výrobky, vyloučit vše rafinované a chemické. Méně solit. Zaměřit se na spojení samým sebou, tedy provádět psychohygienu. Pozorovat své emoce, nálady, být co nejvíce ve svém středu, nepřebírat na sebe odpovědnost za jiných, řídit se více svým srdcem. Začít více prociťovat krásné v nás a svou vlastní sílu. Být si vědom své cesty a podstaty. Vhodná je hladovka jedenáctý den po Nově Měsíce.

Právě při hladovce se tvoří unikátní urina téměř bez zápachu s jemným zabarvením a je nasycená množstvím hlenů a škodlivin z těla. Při jejich zpětném přijetí, se toto množství ještě znásobí a uvolňování hlenů bude enormní. Pokud s léčením začneme takto, naše tělo bude připraveno a vše mu usnadníme. Odmění se nám silnou energií, zničené budou latentní mikroby, parazity, zárodky nádorů. Může se stát, že na kůži vzniknou malé vyrážky. Pokud ano, je to jen dobře. To je znak, že se odpadní látky vylučují. Tělo se začne čistit, čehož důsledkem bude i častější stolice.

Žádná úspěšná léčba ještě nikdy neproběhla okamžitě. Vše, co je hodnotné trvá déle. Užívání moči má na každého člověka individuální vliv. Při skrytých formách nemocí může dojít k zhoršení příznaků. To je proto, že moč v sobě obsahuje i informace o nemocech. Pokud je přivedeme do těla, nemoc se probudí a následně ji opětovným použitím moči přivedeme k jejímu vyléčení. Nebo se projeví například emoce, které byly v nás dlouhodobě potlačeny. Právě působením uriny se tak vyplaví na povrch. Pokud si je prožijeme opět na sobě, umožníme jim dát milost a odpustit si je. To je cesta k léčení. Takto se jí zbavíme navždy, nepotlačuje ji jako při lécích.

Pokud Vás odrazuje zápach uriny, nelamte si hlavu. Moč po vstřebání do pokožky ztrácí svůj charakteristicky mírně acetonový pach. Ani po jejím vstřebání nebudete páchnout. Je to opravdu jiné než se zdá. (Samozřejmě, kdo konzumuje celý týden klobásu, páchnout bude. Moč je individuální a závisí na mnoha zde zmíněných faktorech). Vždy používat pouze vlastní moč. Nejlépe ráno, (v průběhu dne je její složení změněno hormony, kolísáním pH, náladou, trávením) na lačno a jen střední proud ve kterém se nachází chronálna energie. Nedoporučuji používat Urinal po velkém stresu, emočním vypětí, hádkách, protože vliv našich emocí na její tvorbu je silný a opět bychom ten neklid do sebe přijímali. Lepší je tehdy počkat den-dva a pak opět pokračovat.

Podstata je jít do sebe

Pokud člověk překoná přirozený a vrozený odpor k vlastní moči a dá se na tuto cestu ve velmi široké míře obohatí, osvobodí svou bytost. Prosvětlí se mnohými energiemi, zbaví se do určité míry emočních a psychologických zábran. Pomůže mu to jasněji vnímat to, kdo je a kam směřuje. Samozřejmě nedá se všechno hned a teď. Co jsme si v sobě kumulovaly roky, působení urinoterapie nevyléčí za týden. Třeba být v rovnováze a pracovat na svých emocích, přijímat sebe, své okolí. Vidět ve svém okolí a lidech své zrcadlo. V tomto mnohém může pomoci naše vlastní moč. Podstata je jít do sebe.

A co si o urinoterapii ještě přečíst?

VIDEO: Urinoterapie a léčivé půsty – MUDr. Vilma Partyková, Jaroslav Dušek

VIDEO: Superschopnosti moči

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

1 komentář u článku “Urinoterapie a její účinky na zdraví – jak může pomoci? – alternativní názor”

  1. urinoterapie@post.cz napsal:

    Nabízím urinu pro léčebné účely. Jsem zdravá 30 letá žena bez antikoncepce a jakýchkoliv jiných léků. Nechybí mi žádný orgán, ani třeba žlučník, mandle či slepé střevo. Zdravá životospráva je samozřejmostí. urinoterapie@post.cz

Zanechat komentář ke článku

Zpráva