Sponzorováno

Tvaroh na vlasy – jaké účinky a jak ho použít? 4.92/5 (12)

 • Z nutričního hlediska je tvaroh dobrým zdrojem bílkovin a vápníku a zároveň obsahuje draslík, hořčík a vitamín A.
 • Tvaroh lze začlenit do vyváženého jídelníčku, abyste získali živiny, které potřebujete pro zdravé vlasy, někteří lidé aplikují tvaroh také přímo na pokožku hlavy a na vlasy samotné.
 • To se provádí za účelem přímějšího ošetření stavů pokožky hlavy a vlasů, jako jsou lupy.
 • Někteří lidé tvrdí, že tvaroh je přírodní léčba lupů díky svým protizánětlivým vlastnostem.

Tvaroh je pro vlasy super

Tvaroh je pro vlasy super

Tvaroh je jednou z nejsnáze dostupných věcí v naší české domácnosti. Tvaroh se u nás používá k vaření, pečení, do smoothie nebo do Müsli a granoly (věděli jste, že třeba v Indii se tvaroh také používá k tomu, aby někomu dodal štěstí, než se vydá na dělání důležité věci?).

Tvaroh může také zchladit naše tělo, zvláště v létě. A pokud začneme mluvit o jeho přínosech pro naši pokožku a vlasy, bude těžké s tím přestat! Aby to bylo krátké a jednoduché, tento článek se zaměří pouze na výhody a použití tvarohu pro péči o vlasy.

Tvaroh je nejen skvělý domácí kondicionér na vlasy pro jemné, hedvábné a lesklé vlasy, ale dokáže vás zbavit i nepoddajných lupů. Pravidelná aplikace tvarohu vám může zajistit zdravou pokožku hlavy a nádherné vlasy. Může také podpořit růst vašich vlasů. Chcete-li se dozvědět více o výhodách tvarohu v péči o vlasy, přečtěte si článek níže.

Výhody použití tvarohu pro péči o vlasy

Já tvaroh na vlas používám. A užívám si tyto výhody:

Působí jako vlasový kondicionér

Tvaroh má skvělé hydratační účinky, proto se často používá jako přírodní kondicionér pro naše vlasy. Při pravidelném používání může tvaroh účinně uhladit suché a hrubé vlasy a dodat našim kadeřím krásný lesk. Vlasy vypadají leskle a na dotek jsou hedvábné.

Doplňuje vlasům ztracené bílkoviny

Naše vlasy jsou vyrobeny z keratinu, což je druh proteinu. Protein je v podstatě hlavním stavebním kamenem pro naše vlasy a jakákoliv ztráta proteinu naše vlasy negativně ovlivňuje.

To může mít za následek vypadávání vlasů, slabé vlasy a extrémně suché vlasy. Jediný způsob, jak získat zpět hebké a lesklé vlasy, je doplnění ztracených bílkovin. Tvaroh je produktem mléka a je skvělým zdrojem prospěšných bílkovin a také kyseliny mléčné, které oba poskytují výživu a pomáhají opravit suché a poškozené vlasy.

Spolu s bílkovinami a kyselinou mléčnou je tvaroh nabitý různými vitamíny a minerály, které také pomáhají vyživovat pokožku hlavy a vlasové folikuly a opravují poškození. To zase nejen posiluje strukturu vlasů, ale také podporuje růst vlasů.

Tvaroh bojuje proti lupům

Pokud si přejete mít zdravé a hebké vlasy, je důležité pečovat o zdraví pokožky hlavy, protože zdravé vlasy rostou ze zdravé pokožky hlavy.

Lupy jsou běžné, ale je to jeden z nejhorších nepřátel pro naše vlasy. Plísňová infekce na pokožce hlavy je často hlavním faktorem, který způsobuje lupy. Tvaroh obsahuje probiotika, dobré bakterie, které pomáhají léčit lupy a další infekce pokožky hlavy. Protizánětlivé vlastnosti tvarohu pomáhají zklidnit podráždění a záněty pokožky hlavy způsobené lupy.

Hydratační výhody tvarohu také hrají zásadní roli při zamezení vzniku lupů. Kyselina mléčná v tvarohu exfoliuje, vyživuje a hydratuje pokožku hlavy a pomáhá ji udržet bez lupů.

Posiluje zdraví pokožky hlavy

Suchá a svědivá pokožka hlavy je velkým problémem mnoha z nás. Pokud tím také trpíte, vyzkoušejte tvaroh. Při aplikaci na pokožku hlavy tvaroh hydratuje a poskytuje úlevu od suchosti a svědění pokožky hlavy.

Navíc kyselina mléčná, AHA, přítomná v tvarohu pomáhá při exfoliaci pokožky hlavy a odstraňuje nečistoty, což vede k čisté a zdravé pokožce hlavy. Kyselina mléčná také zlepšuje hydrataci a výživu pro zlepšení zdraví pokožky hlavy.

Snižuje vypadávání vlasů a pomáhá s růstem vlasů

Tvaroh má také antioxidační vlastnosti, které pomáhají omezit vypadávání vlasů tím, že chrání naše vlasy a pokožku hlavy před poškozením volnými radikály. Antioxidační sloučeniny také pomáhají opravovat strukturu vlasů tím, že zlepšují produkci kolagenu a bojují proti poškození volnými radikály.

Kyselina mléčná obsažená v tvarohu exfoliuje a pomáhá při odblokování ucpaných vlasových folikulů tím, že odstraňuje usazeniny a nečistoty, které mohou jinak způsobit vážné vypadávání vlasů. Také může udržovat přirozenou rovnováhu pH pokožky hlavy, což je nezbytné pro prevenci vypadávání vlasů.

Nejen, že zastavuje vypadávání vlasů a zlepšuje strukturu vlasů, ale proteiny a tvaroh bohatý na živiny také pomáhá vyživovat vlasové folikuly a navozovat růst nových vlasů.

Jak používat tvaroh pro péči o vlasy?

1. Jednoduše tvaroh naneste na vlasy

Jak tvaroh na vlasy používat? Vezměte prostě šálek čerstvého tvarohu a šlehejte ho vidličkou, dokud nebude hustý a nadýchaný. Rozšlehaný tvaroh naneste na pokožku hlavy i do vlasů a několik minut jemně masírujte konečky prstů.

Zakryjte si vlasy sprchovou čepicí a počkejte hodinu, než je opláchněte jemným šamponem. Opakujte tento jednoduchý lék jednou nebo dvakrát týdně.

2. Tvaroh + kokosový olej pro péči o vlasy

Jak používat tvaroh a kokosový olej pro péči o vlasy? Jednoduše takto:

 1. Přidejte 2-3 lžíce čistého kokosového oleje do půl šálku čerstvého tvarohu. Obě ingredience smíchejte dohromady a připravte si vlasovou masku.
 2. Aplikujte na celé vlasy a také na pokožku hlavy a jemně vmasírujte konečky prstů.
 3. Pokračujte v masírování několik minut a poté nechte masku působit 30-40 minut.
 4. Opláchněte jemným šamponem.
 5. Opakujte tento lék s kokosovým olejem a tvarohem pro péči o vlasy jednou nebo dvakrát týdně.

Kokosový olej je nezbytnou součástí alternativní terapie pro zdravé vlasy. Obsahuje vysoké množství mastných kyselin, které poskytují hydrataci a výživu vlasům i pokožce hlavy. Tyto mastné kyseliny jsou vysoce účinné při opravě suchých vlasů a vlasové pokožky a přirozeně obnovují měkké, lesklé, hladké a zdravé vlasy.

Sponzorováno

Kromě toho jsou v kokosovém oleji přítomny další živiny, které pomáhají zlepšit naše celkové zdraví vlasů. Víme, že ztráta vlhkosti je hlavním důvodem, proč jsou naše vlasy suché a dehydratované. Nadměrná vlhkost však může také zničit strukturu našich vlasů. Kokosový olej naštěstí dokáže obojímu předejít. Kromě dostatečné hydratace vytváří kokosový olej na vlasech ochrannou vrstvu a pomáhá také předcházet ztrátě vlhkosti.

Kokosový olej dokáže proniknout hluboko do vlasových folikulů a opravit poškození vlasů zevnitř. Pravidelné používání kokosového oleje je skvělý způsob, jak omladit suché, matné a bez lesku vlasy.

Kokosový olej, bohatý na antioxidanty, také pomáhá opravovat poškození vlasů způsobené volnými radikály a různými prvky životního prostředí. Antioxidační sloučeniny chrání naše vlasy před řadou problémů, včetně suchých, matných vlasů, roztřepených konečků, lámavosti vlasů, předčasného šedivění vlasů atd. Vitamín E přítomný v kokosovém oleji pomáhá chránit vlasy před poškozením UV zářením.

Pravidelná masáž vlasové pokožky kokosovým olejem pomáhá zlepšit krevní oběh v pokožce hlavy. To má za následek lepší tok kyslíku a dalších živin k pokožce hlavy a vlasovým folikulům, což pomáhá vyživovat vlasové folikuly a vlasy jsou silnější a zdravé.

Kromě toho je kokosový olej zdrojem omega 6 a omega 9 mastných kyselin. Obě tyto mastné kyseliny jsou nezbytné pro udržení měkkých, hladkých a zdravých vlasů. A navíc antibakteriální a protiplísňové výhody kokosového oleje podporují zdravou pokožku hlavy tím, že léčí lupy a další infekce pokožky hlavy. To zase vytváří zdravé prostředí pro zdravý růst vlasů. Takže kokosový olej je na vlasy super!

3. Tvaroh a surový med pro péči o vlasy

Jak používat tvaroh a surový med pro péči o vlasy? Zkuste to takto:

 1. Vezměte půl šálku čerstvého tvarohu a smíchejte to s 1-2 lžícemi surového medu.
 2. Aplikujte tuto výslednou směs na vlasy i pokožku hlavy. Chvíli jemně masírujte konečky prstů.
 3. Nasaďte si sprchovou čepici.
 4. Nechejte na vlasech dalších 30-40 minut, poté opláchněte jemným šamponem.
 5. Tuto vlasovou masku s tvarohem a surovým medem znovu aplikujte jednou nebo dvakrát týdně.

Surový med je velmi prospěšný pro opravu suchých vlasů, protože má hluboké kondicionační účinky. Kromě toho je surový med přírodní zvlhčovadlo, které absorbuje vlhkost ze vzduchu a uzavírá ji do vlasových pramenů. To pomáhá hydratovat suché prameny vlasů. Spolu s tím surový med zabraňuje ztrátě vlhkosti tím, že pokrývá vlasové prameny a zlepšuje strukturu vlasů.

Syrový med je nabitý živinami. Je zdrojem několika vitamínů včetně vitamínu B1, B2, B3, B5 a také B6. Spolu s tím je surový med obsahuje minerály, jako je vápník, měď, železo, hořčík, mangan, fosfor, draslík, sodík, zinek atd. Ty poskytují výživu pro opravu poškození vlasů a omlazení struktury vlasů.

Kromě vitamínů a minerálů obsahuje surový med mnoho antioxidantů. Bojují proti poškození volnými radikály, jako je vypadávání vlasů, lupy, suché vlasy, suchá pokožka hlavy atd.

Surový med obsahuje AHA (kyselinu glukonovou) a několik dalších přírodních enzymů, které pomáhají exfoliovat pokožku hlavy, odstraňovat nánosy a přirozeně obnovovat měkké, hladké, lesklé a zdravé vlasy.

4. Tvaroh a káva pro voňavou péči o vlasy

Jak používat tvaroh a kávu pro péči o vlasy?

 1. Vezměte půl šálku čerstvého tvarohu a přidejte do něj lžíci namleté kávy.
 2. Dobře promíchejte a naneste na celou pokožku hlavy.
 3. Jemně masírujte několik minut a počkejte dalších 30-40 minut, než opláchněte jemným šamponem.
 4. Tuto masku na vlasy z tvarohu a kávy znovu aplikujte jednou nebo dvakrát týdně.

Káva funguje skvěle v boji proti vypadávání vlasů, zejména mužské plešatosti. Jedním z hlavních faktorů, které vedou k mužské plešatosti, je hormon DHT nebo hormon dihydrotestosteron. „Napadá“ vlasové folikuly, postupně je zmenšuje a nakonec časem zmizí. To ovlivňuje náš růst a hustotu vlasů a vede k plešatosti.

Kofein přítomný v kávě pomáhá potlačovat hormon DHT a stimuluje vlasové kořínky k růstu nových vlasů. Antioxidanty obsažené v kávě navíc pomáhají blokovat volné radikály a stimulují zdravý růst buněk, čímž přispívají ke zdravému růstu vlasů.

Studie ukázaly, že kofein může blokovat působení fosfodiesterázy, enzymu, který hraje klíčovou roli při alopecii. Káva tak pomáhá bojovat proti vypadávání vlasů a stimuluje růst vlasů.

Káva je bohatá na živiny, které posilují vlasové stvoly a díky nim jsou vlasy lesklejší. Pravidelné používání kávové masky na vlasy může posílit buněčnou strukturu našich vlasových folikulů, a to zase dělá vlasy jemnějšími.

Káva pomáhá ztmavit naši přirozenou barvu vlasů. To funguje nejlépe u těch, kteří mají černou nebo hnědou barvu vlasů.

Namletá káva, která má zrnitou texturu, pomáhá odlupovat pokožku hlavy a odstraňovat nečistoty. Tyto nečistoty, pokud nejsou odstraněny včas, blokují růst nových vlasových folikulů.

Závěr

Sponzorováno

To byly 4 úžasné způsoby použití tvarohu na vlasy. Dáváte si rádi tvaroh na vlasy nebo si ho raději necháváte jen pro bříško? Dejte nám vědět níže v komentářích.

A dále si o tvarohu přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva