Kosmetické oleje na pleť jsou lepší jak krémy – mrkněte na jejich benefity 4.8/5 (10)

Sponzorováno

Kosmetické oleje na pleť jsou lepší jak krémyMyslíte si, že oleje využijete jenom ve vaší kuchyni, při přípravě teplé a studené kuchyně? Je to velký omyl. Oleje dnes můžete používat i v oblasti vaší krásy. Pokud nevěříte, podívejte se s námi na to, proč jsou prospěšné a proč je dobré s nimi začít.

Nejdůležitější je kvalita oleje

Samozřejmě stejně jako u jakékoliv jiné kosmetiky, i kosmetické oleje jsou různé kvality. Prioritou by měla být vždy ta nejlepší. Půjde tedy o olej, který je vyráběn čistě přírodní cestou a bude i bez jakýchkoliv chemických nebo dokonce i problémových příměsí. Jedině tak splní svůj účel a vy se sami na vlastní kůži přesvědčíte o tom, že jako náhrada současných krémů je to rozhodně volba, se kterou vedle zaručeně nešlápnete.

Ideální, jak zpomalit projevy stárnutí

Ano, je to právě věk, který dnes straší stále více žen. Není se čemu divit, jelikož s přibývajícím věkem se objevují především vrásky, ale i další projevy toho, že pleť jasně stárne. Pokud tomu chcete zamezit, jsou kosmetické oleje tou nejlepší cestou, kterou jenom můžete udělat. Z jakého důvodu? Primárně je to množství antioxidantů, které vám pomohou odstranit z pleti i organismu volné radikály a jiné nežádoucí látky. Zapomínat nesmíme ale ani na bohatý obsah vitamínů skupiny E. I ty jsou doporučovány těm ženám, jejichž cílem je efektivně bojovat proti stáří. Dále nesmíte opomíjet ani širokou škálu především vyživujících látek, které se v kosmetických olejích hojně objevují. O jaké látky se jedná? Je to:

Oleje jsou dobrá volba na poškozenou pokožku

Kromě klasických olejů, které jsou vyráběny lisováním za studena, můžete na trhu narazit i na takové, kde nechybí celá řada bylinných příměsí. Díky tomu můžete využít nejenom pozitivní vlastnosti daného oleje, ale i pozitivních vlastností daných bylin. To výrazně prospívá faktu, že olej se může stávat i velmi dobrým pomocníkem při jakkoliv poškozené pokožce. Účinné a primárně přírodní látky nejenom že působí přímo na konkrétním místě, ale také mnohem lépe pronikají do spodních vrstev pokožky a tak ji pomáhají regenerovat také z její vnitřní části. Dané oleje tak mohou pomoci při spálené pokožce, při různých ekzémech a vyrážkách, stejně jako se hodí při nutnosti regenerace poškrábané pokožky, nebo pokud je cílem eliminovat jizvy po drobných zraněních.

I olej umí hydratovat

Vláčnost. To je rozhodně nejdůležitější vlastnost, kterou by si pokožka měla zachovat. Jakmile se začne vysušovat, mohou se na povrchu objevit odumřelé buňky, začne se pomalu ale jistě ztrácet její elasticita, stejně jako může docházet i k jejímu poškození, třeba v souvislosti s drobnými prasklinami. Vláčnost pokožky by měla být zachována pomocí dostatečné hydratace. Pokud jste v nouzi, může pomoci třeba i něco tak obyčejného, jako je voda. Jinak ale mnoho žen používá řadu hydratačních krémů. Ty ale nejsou jedinou správnou možností, protože i zde pomohou oleje. V podstatě každý, který je používán v kosmetice, nabídne velmi dobré hydratační vlastnosti. Zajímavostí je však také to, že hydratovat můžete i pomocí klasických kuchyňských olejů. Jaké jsou k tomu ty nejlepší? My doporučujeme:

Sponzorováno

Použít olej lze i jako odličovač

Proč dát sbohem různým krémům a nahradit je oleji? I proto, že vám nemusí prospět nutně jenom v souvislosti s péčí o vaši pleť a pokožku. Zapomínat bychom neměli ani na to, že dokážou přinášet také další všestranné použití. Zatímco krém by byl v daném případě v podstatě nepoužitelný, olej můžete hravě využít i na odlíčení. Důležité je pouze vybírat oleje správné. V případě této cesty by to měly být takzvané hydrofilní oleje.

Ty jsou unikátní v tom, že umožní jednoduché smíchání s vodou, díky čemuž následně vznikne zajímavá emulze, kterou následně využijete při klasickém odlíčení. Unikátem této emulze je rozhodně to, že dokáže z pleti odstranit nejenom nečistoty, které se rozpouštějí ve vodě, ale i nečistoty, které se rozpouštějí v tucích. Všechen krycí make-up i další estetické přípravky budou jednoduše pryč. Navíc není nijak eliminována ani klíčová funkce oleje, a to schopnost vaši pleť dokonale hydratovat. V rámci odlíčení bude olej zároveň i hydratovat a tak není nutné olej kombinovat s jakýmikoliv jinými přípravky, které je dnes možné v kosmetickém světě najít.

Oleje obsahují ty nejlepší kyseliny

Ne všechny kyseliny jsou pro vaši pokožku nutně jenom špatné. Kromě těch, které možná znáte z hodin chemie, existují samozřejmě i takové, které jsou pro pokožku naopak prospěšné. A to hlavně proto, že jsou zásadní pro její bezproblémové fungování a pro její vzhled. Důležité je také dodat to, že si je jenom málokdy umí vyrobit. A to znamená nutnost externího dodávání. A i zde se hodí použít právě olej. To hlavní, co většina těch kosmetických obsahuje, to jsou esenciální mastné kyseliny označované jako omega 3, nebo omega 6. Nejenom, že dokonale prospívají kožní mikroflóře, ale dokážou vytvářet i účinný ochranný film. Nejvíce daných kyselin obsahují oleje, které jsou lisované za studena. Navíc oproti různým krémům neobsahují to, co pokožce může ve větší míře dokonce i škodit. Na mysli máme třeba různí silikony, látky označované jako PEG. Různé druhy konzervantů, nebo i silikonů. Olej je zkrátka jenom to, co je vylisováno ze suroviny, ze které se vyrábí. A to pleť prostě ocení, nemyslíte?

Co si o olejích ještě přečíst?

VIDEO: Jak namíchat obličejový výživný olej

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva