Sponzorováno

Kadidlový olej a zdraví – na co se dá použít? 4.65/5 (23)

Kadidlový olej a zdraví - na co se dá použít?Již v biblických dobách se kadidlový olej používal na vyrábění luxusních parfémů, na pomazání a co je nejdůležitější, jako lék na mnohé choroby. V současné době je tento olej stále velmi užitečný pro své léčebné účinky. Mnoho holistických lékařů ho doporučuje na podporu imunitního systému. Je prý schopen s lehkostí porazit infekce a léčit nemoci.

Kadidlový olej a zdravotní benefity

Některé ze zdravotních účinků a benefitů, kterými se kadidlový olej chlubí jsou zlepšení stavu při následujících problémech:

 • Nachlazení a chřipka
 • Virové a bakteriální infekce
 • Aknózní pleť
 • Jizvy na tváři
 • Deprese
 • Úzkost a záchvaty paniky
 • Respirační problémy
 • Astma
 • Alergie
 • Bolest hlavy
 • Kolika
 • Plynatost
 • Různé bolesti těla
 • Kožní problémy, jako je například ekzém a psoriáza

Nicméně, je důležité si promluvit se svým lékařem před jeho použitím. Někteří lidé mohou být na tento olej alergičtí, nebo může ovlivňovat určité léčivé přípravky nebo zdravotní stav. Nežádoucí účinky kadidlového oleje jsou kožní vyrážky a alergie, ale kromě nich žádné další vedlejší účinky nejsou známy. Těhotné ženy by ho pro jistotu také neměly používat. Kdy kadidlový olej tedy nejvíce pomůže?

Emocionální vlastnosti

Podporuje pocit pozitivity, který má na mysl relaxační účinek. Ideální na večer, kdy můžeme vypnout. Ideální na meditace. Antideptresivum, sedativum.

Kožní vlastnosti

Kadidlo je tradičně používané v kosmetice jako složka proti tvorbě vrásek. Vybízí kůži pro obnovu a pomáhá změkčit a vyhladit pokožku, takže je ideální pro zralou pleť. Jeho revitalizující vlastnosti jsou ideální na léčení ran, jizev a zánětů kůže. Pro minimalizaci vrásek a obnovení elasticity pleti použijeme 2 kapky kadidla do nosného oleje např. hroznového a vetřeme do pokožky.

Dýchací soustava

Kadidlo pomáhá při dušnosti, astmatu a bronchitidě. Má výrazné imunostimulační účinky, používá se při infekcích dýchacích cest.

Sponzorováno

Má antiseptické účinky, regenerační účinky na pleť, podporuje hojení ran, uklidňující a sedativní účinky.

A co další výhody? Prevence rakoviny.

Existují i další výhody používání kadidlového esenciálního oleje. Jedna zvláštní výhoda je prevence rakoviny, protože přirozené antioxidační sloučeniny v kadidlovém oleji mají schopnost zabíjet rakovinné buňky, které způsobují širokou škálu rakovinových onemocnění v těle.

Tento olej je nejužitečnější při prevenci a léčbě rakoviny vaječníků. Jiné typy rakoviny, kterým může kadidlo olej pomoci úspěšně předcházet, jsou rakovina prsu, mozku, žaludku, prostaty, slinivky, štítné žlázy, plic, tlustého střeva.

Kadidlový olej smíchejte s nosným olejem

Je také důležité vědět, že kadidlový olej by se nikdy neměl používat přímo na kůži nebo interně, pokud to není výslovně doporučeno lékařem. Vždy je důležité používat kadidlový olej, který je bezpečný pro kůži, nebo je jedlý a měl by být smíchán s jiným druhem oleje, jako je kokosový, jojobový, mandlový nebo hroznový.

Kadidlo v duchovní sféře

Kadidlo odhaluje lži a nepravdy. Vyzívá lidi, aby upustili od nižších vibrací, lží, zavádění a negativity. Tento olej pomáhá vytvářet nové perspektivy založené na světle a pravdě. Kadidlo obnovuje v paměti duchovní pochopení, dary, moudrost a poznání, které si duše přinesla na tento svět. Je to silný čistič od duchovní temnoty. Kadidlo pomáhá při odstraňování „šupin temnoty“ z očí, překážek z mysli a stěn ze srdce. Prostřednictvím spojení duše s jejím vnitřním světlem, tento olej odhaluje pravdu.

Aplikace kadidlového oleje

Nejčastěji je to rozptylování do vzduchu, aplikování na tělo, vnitřní použití (vypít kapku ve sklenici vody, nebo v želatinové kapsli).

A co vy? Znáte kadidlový olej a používáte ho? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

Co si ještě u nás na toto téma můžete přečíst?

VIDEO: Půl roku na esenciálních olejích – stojí ty oleje za to?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva