Probuďte vaši krásu k životu. Co pomáhá nejlépe? 4.67/5 (18)

Sponzorováno

Jak v sobě probudit krásu?

Jak v sobě probudit krásu?

Zima je obdobím, kdy se můžete cítit dlouhodobě velmi unaveně. A to je patrné i na vaší kráse. Tedy konkrétně na vaší pleti, ale i vlasech. I proto je vhodné s koncem zimy přijít s postupy, které dokážou vaši krásu opět podpořit. Postupy, které doslova probudí vaše vlasy a vaši pleť k životu. A jelikož zima dává své poslední sbohem, je nejvyšší čas začít přemýšlet, jak na to.

Čištění jako krok číslo jedna

Nejenom, že je vhodné zaměřit se na povrchové čištění. Je vhodné zaměřit se také na čištění hloubkové. I proto je stále více populární jarní detoxikace organismu. O co se jedná? O postup, který je založený na několikadenní konzumaci ovoce a zeleniny. Tím se do těla dostane mnoho antioxidantů, které eliminují různé problémové látky, jako jsou:

 • Parazité a bakterie
 • Volné radikály
 • Těžké kovy

Dále je třeba vyčistit i vaši kůži. A to přímo na jejím povrchu. Jistě jste zvyklá používat klasická mléka, nebo odličovací přípravky. K těm po zimě přidejte také peeling. Ten můžete koupit, nebo si ho můžete doma i vyrobit. S jeho použitím se vám povede jednoduše a rychle eliminovat nečistoty, které jsou nejenom na povrchu kůže, ale jsou i ve větší hloubce. Už jenom po tomto vyčištění sama jasně uvidíte, jak se vaše kůže dokonale prozáří. Tento krok s nástupem jara nepodceňujte.

Zajistěte kůži to, co bude potřebovat

Rázem je dokonale čistá. A na co se zaměřit právě nyní? Je třeba udržet daný stav, který je spojený s rozjasněním. K tomu slouží celá řada krémů, které udrží vyčištěnou pokožku příjemně jasnou. Také doporučujeme použít produkty, které pomohou k jejímu zpevnění. A to z toho důvodu, že po zimě může být přece jenom unavená a ochablá. Silný mráz, málo slunce nebo výrazné střídání teplot pro ni nejsou to pravé. S jarní péčí také souvisí to, že už ji nemusíte chránit proti mrazu, jelikož ten přestává škodit.

Kyslík je důležitý

Jak jsme výše uvedli, již není nutné používat krémy, které chrání pleť před mrazem. Ty se často nanášely i v silnějších vrstvách, aby byla zaručena optimální ochranná vrstva. V případě prvních jarních dnů je naopak třeba nechat vaši pokožku nadechnout. Jakékoliv silné vrstvy krému jsou tabu. To si pamatujte. Cílem je dopřát jí co nejvíce vzduchu, jelikož ten dokáže přinést potřebné okysličení. A právě kyslík podpoří tvorbu nových buněk, rozjasnění a také omládnutí.

Vlasy je třeba nejprve vyživit

Jak pečovat o svou pleť, to již víte. Nyní se můžeme podívat na to, jak začít na jaře pečovat o své vlasy. Je to s nimi velmi podobné, jako je tomu v případě pleti. Právě mráz je dokáže výrazně poškodit. A tak mohou vypadat unaveně, ale i poškozeně. Jak tento stav eliminovat? Dejte jim pořádnou ozdravnou kúru, která je spojena s každodenní péčí. Co používat?

Sponzorováno

 • Kvalitní šampon a kondicionér
 • Výživné vlasové masky
 • Vlasové olejíčky

Toto všechno je základ k tomu, aby vaše vlasy získaly vše, co potřebují a mohly tak být opět na první pohled dokonale krásné. Tento krok nikdy nepodceňujte.

Zkuste nový účes

I to může souviset s péčí o vaše vlasy. Pokud jste zvyklá na delší vlasy, nebojte se módní vlny zkracování a zkuste nový účes. Rozhodně vám nedoporučujeme nechávat to sama na sobě, nebo na kamarádce. Je vhodné zajít do kadeřnického salonu, kde se vám o nový vzhled postarají. Nejenom, že s novým účesem dokonale prokouknete. I ten se podepíše na kráse vašich vlasů.

Případná barva zakryje nedokonalosti a profesionální péče dodá vlasům to, co jim chybí. Navíc zaujme i to, že o kratší vlasy se lépe pečuje. Všechny živiny v nich budou ve větší koncentraci, a pokud jde o mytí, nebo fénování, bude vše jednodušší. I proto je toto krok, jak probudíte k životu krásu svých vlasů.

Snažte se je chránit

Dobré je myslet i na jejich ochranu. Proč? Jelikož jim může škodit jak přímé slunce, tak i vlhké prostředí, které s jarem vlivem tání sněhu i májových dešťů souvisí. Myslete na to, že během zimy jste nosila čepici nebo klobouk, a tak jste je chránila právě před přímým sluncem. Když je najednou vystavíte na pár hodin slunečním paprskům, mohou se poškodit. Proto je na nové roční období postupně zvykejte. Jedině tak zajistíte, že jejich krása, kterou jste získala, bude držena skutečně dlouho. Jakmile si vlasy na silnější slunce zvyknou, už je chránit nemusíte.

Méně je více

A jak na pravidelnou péči? Pamatujte, že méně je více. Zatímco hned po zimě je vhodné mýt je a vyživovat je každý den, alespoň po dobu jednoho týdne, následně je rozhodně vhodné zvolnit. A to z toho důvodu, že jim můžete zbytečně škodit. Pravidelné každodenní mytí, i s použitím nejlepšího šamponu, je může oslabovat. Pravidelnou každodenní výživou může podobně jako u jiných vitamínů, tak i u těch vlasových dojít k předávkování. Proto stačí umývat jednou za několik dní a vyživovat jednou týdně. Přidat můžete ve chvíli, kdy se vám bude zdát, že je taková péče celkem nedostatečná. Jinak nechte jejich krásu takovou, jaká je a jaká má být.

Co si ještě o kráse přečíst?

VIDEO: Jak být krásná 1. díl – Jak na dokonalou pleť

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva