Sponzorováno

Jarní detoxikace těla – když zima pomalu končí 4.89/5 (9)

Jarní detoxikaci můžete začít změnou stravování... Jednoduše odlehčete jídelníček...

Jarní detoxikaci můžete začít změnou stravování… Jednoduše odlehčete jídelníček…

Zima je vždy obdobím, během kterého je váš organismus extrémně zatěžován. Mohou za to třeba Vánoce, během kterých do těla dostaneme mnoho škodlivých potravin. Zima je ale i obdobím, které příliš nepřeje pohybu venku, což se projeví na zhoršené fyzické kondici. Opomíjet ale nesmíme ani chřipkové epidemie, které jsou v tomto období velmi časté. To vše dohromady způsobí, že naše tělo dostává poměrně výrazně zabrat. I proto je dobré na konci zimy přemýšlet nad tím, jak z těla vše škodlivé vyplavit. Ideální je jarní detoxikace. Možností existuje celá řada. My se zaměříme na ty, které lze označit jako méně tradiční, ale přitom poměrně zajímavé.

Ovoce nemusíte jenom jíst. Můžete ho také pít

Při správné detoxikaci by mělo být základem jídelníčku ovoce, které bude doplněné zeleninou. Je jasné, že neustálé ovocné nebo zeleninové saláty velmi brzy přestanou chutnat. Proto je naše rada spojená s netradiční detoxikací zaměřena na to, že můžete vyzkoušet konzumaci ovoce a zeleniny ve zcela jiné formě. Můžete si z nich připravit zajímavé nápoje. Ty dnes většina z vás rozhodně zná, jelikož nesou označení smoothie nápoje. Koupit je můžete v mnoha obchodech, ale lepší je, pokud si je vyrobíte doma. Pomoci vám k tomu může třeba odšťavňovač, stejně jako i moderní mlýnky na maso, které dnes tuto funkci také umí nabídnout.

TIP: Zkuste i detoxikační smoothie

Důvodem, proč jít touto cestou je rozhodně to, že můžete libovolně kombinovat jednotlivé druhy a připravovat si nápoje dle svého přání. Pozitivem je i to, že ovoce i zelenina jsou v syrovém stavu, díky čemuž získáte vždy nejvyšší porci potřebných detoxikačních látek a dalších živin. Opomíjet bychom ale neměli ani výhodu spojenou s tím, že ovoce ve formě smoothie vaše tělo mnohem lépe stráví, stejně jako že můžete do koktejlu přidat i další ingredience – jako třeba mléko nebo jogurt, pokud potřebujete dodat tělu bílkoviny. Co naopak nedoporučujeme, to jsou různé nekvalitní kupované džusy. Z jakého důvodu?

 • Jsou vyráběny z nekvalitních surovin
 • Obsahují velké množství cukru
 • Jsou v nich přítomny různá éčka a jiné doplňky

A jaké můžete zkusit smoothies?

Takže je skutečně z čeho vybírat.

Sponzorováno

Zajděte si na masáž

Myslíte si, že masáž je nutně jenom procedurou, kterou využijete ve chvíli, kdy si chcete odpočinout a chcete nechat uvolnit své tělo? Rozhodně tomu tak není, jelikož i masáž může patřit mezi zajímavé a netradiční metody moderní detoxikace. Pokud budeme konkrétní, tak začneme tím, že je třeba zvolit správný typ masáže. Ty běžné relaxační v tomto případě určitě nepomohou. Mnohem lepší je zvolit formy, které čerpají z oblastí východní medicíny, stejně jako z oblasti moderního zdravotnictví. Jako dobrý tip se může jevit lymfodrenáž, která zajistí správnou funkci mízního systému a tedy i správné odvádění jakýchkoliv škodlivin v těle. Dále můžete vyzkoušet i několik dalších zajímavých typů masáží, kam se může řadit třeba i akupunktura, která je taktéž dobrou cestou, jak z těla odstranit vše, co je pro něho škodlivé.

Jistě nemusíme dodávat, že v obou případech je třeba najít skutečného profesionála. Rozhodně doporučujeme si raději připlatit za kvalitní služby, než riskovat zhoršení zdravotního stavu.

Nebojte se zapotit

Jakým způsobem jsou škodlivé látky vyplavovány z vašeho těla? Primárně je to klasickou vylučovací cestou, tedy močí. Není to ale cesta jediná, jelikož stejně tak mohou odcházet z těla také kůží. Konkrétně potom potem. I na tom může být postavena vaše netradiční detoxikace. Nejprve je tělu nutné dodat dostatek tekutin. Nejlépe vody, ale chybu neuděláte ani s výše zmíněným ovocným koktejlem. Potom už je třeba navodit takový stav, při kterém se tělo začne skutečně extrémně potit. Jak toho lze docílit? Zkusit můžete:

 • Sportem, jakýmkoliv, který vás baví a kde se zapotíte
 • Domácí infrasaunu
 • Finskou saunu nebo páru

Ideální je dnes právě poslední způsob, jelikož se dá označit jako ten nejjednodušší. Během procesu saunování dojde k tomu, že se vaše tělo zahřeje a začne tak potními žlázami jednoduše vylučovat všechny nežádoucí látky, které se v něm hromadí. Takto stačí chodit do sauny celý týden a máte jistotu, že z vašeho těla vyplavíte vše, co v něm nemá co dělat. Navíc má pobyt v sauně i další pozitivní účinky. Dokáže prospět vaší pokožce, stimuluje krevní oběh, stejně jako přispívá k lepší obranyschopnosti organismu.

Nebojte se pohybu

Když mluvíme o pocení, je dobré zmínit, že ho lze dosáhnout ještě jinak, než jenom tím, že budeme v prostředí s vyšší teplotou. K pocení pomůže také pohybová aktivita, kterou můžeme mezi formy netradiční detoxikace také počítat. Účinky jsou stejné, jako ve výše zmíněných případech. Tělo se začne zahřívat a potit, a právě prostřednictvím potu se začnou odplavovat škodlivé látky z lidského těla.

Výběr aktivit je dnes více než velký a je možné zvolit jak aktivity sólové, tak i kolektivní, stejně jako aktivity indoor, nebo ty venkovní. Výběr je v tomto směru na vás. Ideální je však aktivita aerobní. Taková, která je doporučována na spalování tuku. Během ní tělu stoupne puls a maximálně se zahřeje. Takovou aktivitou je třeba aerobik, běh, jízda na kole, ale i plavání. Pokud chcete zvýšit efekt daného cvičení, je dobré zvolit oblečení, které pomůže v zahřívání, nebo různé doplňky stravy, které způsobí mnohem vyšší perspiraci, tedy pocení.

Co si dále přečíst o jarní detoxikaci?

VIDEO: O jarní detoxikaci

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva