Sponzorováno

Trenéři celebrit radí, jak zhubnout – zkusíte to takto i vy? 4.83/5 (12)

Trenéři celebrit radí, jak zhubnoutPokud chcete rychlé výsledky při hubnutí nebo celkové tělesné transformaci, zkuste tipy od trenérů známých hvězd. A ne všechny jsou jen o jídle. Většina lidí přehlíží jednoduché tipy, kterým lze připsat rychlejší výsledky než se osamotě bičovat v posilovně. Cvičení, které vám trenéři poradí jsou rychlé a efektivní, a stav vašeho těla a zdraví zlepší mnohem rozumnějším způsobem, než jsou šílené diety a očisty. Tyto tipy trenérů celebrit reálně fungují a díky nim se můžete těšit z božského těla.

Jezte více

Klíčem k úspěchu je jíst více, ale jíst zdravě. Nemůžete hladovět a očekávat, že budete fit, ve formě a zdraví. Vaše tělo potřebuje palivo a při nízkém příjmu kalorií se vám tuk bude jen ukládat. Jezte zdravé potraviny s vlákninou a vitamíny a minerály. Syrová zelenina, ovoce a libové bílkoviny jsou pro svaly ideální, stejně tak ořechy a semínka. Určitě neobcházejte ani řecký jogurt a proteinové koktejly. Nebudete hladovět a vaše tělo dostane kvalitní stravu. Přestaňte počítat kalorie a dopřejte si to pravé.

Nabijte se energií

Mnoho hvězd se před tréninkem posílí šálkem kávy nebo espresa. Ale jen jednu malou kávu před cvičením, protože stimuluje energii, snižuje hladinu inzulínu a umožní spalování dvojnásobku kalorií. Jillian Michaels, Gregg Miele, Juliet Kaska a odbornice na výživu Keri Glassman vám to jistě poradí. Klíčem k úspěchu je káva bez cukru a smetany bez tuku. Místo toho si dopřejte stevii a neslazené mandlové mléko či odtučněné mléko.

Rady jak správně jíst:

Usmiřte se s jídlem

Naslouchejte svému tělu, řekne vám co potřebuje: kdy jíst, co jíst a kdy má dost. Jezte, pokud máte skutečný hlad. V průběhu jídla si položte pár otázek: Měl jsem dost, nebo mám ještě hlad? Jsem hladový? Nebo jím z nudy, zahnáním stres nebo protože mám špatnou náladu? Výsledek: Věřte přirozeným signálům a omezíte zbytečné pojídání mezi hlavními jídly.

Sponzorováno

Jídlo 5krát denně

Náš metabolismus hraje klíčovou roli. Hlavním regulátorem množství glukózy v krvi je inzulín. Teoreticky to vypadá tak, že když předcházíme vysokému množství inzulínu, můžeme předejít ukládání tuku. Abychom drželi hladinu glukózy-inzulínu v rovnováze a předešli ukládání tuku, musíme dbát na dostatečný příjem bílkovin, komplexních karbohydrátů a také zdravého tuku v každém jídle. Navíc je důležité jíst pravidelně a zajistit dostatek „paliva“ pro organismus. Ideálně tedy v 3-hodinových intervalech. Pokud jíte málo a nekvalitní potraviny (jednoduché karbohydráty, sladkosti, slazené nápoje atd.) tělo začne „škudlit“ tuky a zpomalí metabolismus.

Snídejte

Správná snídaně může pomoci v hubnutí. Kombinujte porci karbohydrátu, proteinu a tuku a předejděte tak ztrátě sebekontroly v odpoledních hodinách. Navíc získáte cennou výživu, kterou již v průběhu dne obvykle nedoženete. Dále si zabezpečíte nezbytnou energii pro většinu dne.

Hodně pijte

Pokud budete pít dostatek vody, můžete spálit více kalorií. Voda působí proti velkému hladu a pomáhá sebekontrole. Důležité je ale pít v průběhu celého dne 2–3 litry denně.

Vybírejte „barevnou zeleninu“

Bohatá a výrazná barva ovoce a zeleniny naznačuje vysoké množství výživných látek. Zelenina a ovoce jsou také výbornými antioxidanty. Přednost při výběru dejte tmavě zelené, hluboce červené, fialové a zářivě žluté nebo oranžové. Tyto druhy ovoce a zeleniny mívají obvykle vyšší zastoupení vitamínů, minerálů. Červené zabarvení způsobují karoteny a žluté zase riboflavin (vitamín B6).

Tuky v dietě jsou také důležité

Jedná se však o tzv. mononenasycené tuky. Napomáhají držet nízkou hladinu cholesterolu a navyšují hladinu užitečného cholesterolu. Mezi potraviny s těmito tuky patří: olivy, sezamový olej, vlašské ořechy, avokádo atd. Také rybí maso (makrely, losos, sardinky, tuňák) obsahují hodně zdravých tuků. Smaženým jídlům a margarínu se raději vyhněte.

Sponzorováno

Jak je vidět, ne všechny potraviny s obsahem tuku a sacharidů jsou „špatné“. Je potřeba naučit se správně vybírat.

A dále si u nás přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva