Sponzorováno

Proč máte šedivé vlasy? 4.88/5 (8)

Proč máte šedivé vlasy?Šediny trápí i dvacátníky. Proč máte šedé vlasy? Stárnutí je proces, kterému nezabráníte. Šedá hlava čeká na každého, ale proč? Vlasy jsou původně bílé, ale působením pigmentu melaninu, který má dvě složky – světlou a tmavou – se jejich barva změní. Tyto pigmenty se smíchají a vzniká nespočet barev vlasů. Melanin se nachází v každém vlasovém folikulu na lidské hlavě. Když však buňky produkující tento pigment přestanou být aktivní, dojde k šedivění.

TIP: Profi tipy na péči o vlasy

Geny, anémie i léky

Existuje věc, jako předčasné stárnutí, kdy lidé s dokonale zdravými vlasy zešediví už v dvacítce. Často za tím stojí stres, zejména však geny. Ty totiž určují, kdy objevíte svůj první šedivý vlas, nebo budete dokonce holohlaví. Regulují totiž pigmentový potenciál každého jednoho vlasového folikulu. Záleží však i na životním stylu. Zejména kouření, protože kuřáci mají čtyřikrát vyšší pravděpodobnost, že je postihne šedá hlava. Anémie, nedostatek vitaminu B, ale i neléčené onemocnění mohou způsobit dřívější šedivění.

Sponzorováno

Přirozeně se tato změna barvy vlasů dotýká i věku. Dochází k redukci melaninu, čili vlasy se mění na šedé až bílé. Vlasový pigment můžete oslabit i vy sami – a to peroxidem. Používání této chemikálie se časem rozhodně podepíše na vašich vlasech. A ne v dobrém. Šedin se můžete zbavit tónováním, melíry nebo barvením vlasů.

Nebo je můžete přijmout jako přirozenou věc. Případně se jimi pyšnit, jak znakem moudrosti a zkušeností. A nezapomínejte, že mnohým mužům jen přidávají na charisma.

Sponzorováno

A co vy? Trápí vás šediny?

A dále si přečtěte na toto téma

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva