Banánová dieta nejenom na hubnutí 4.85/5 (39)

Sponzorováno

Tak co, zkusíte banánovou dietu?

Tak co, zkusíte banánovou dietu?

Jsou různé druhy ovoce, které jsou vhodné jak pro hubnutí, tak i pro vaše zdraví. A jedním z takových je také banán. Pokud si ho čas od času dáte, rozhodně svému tělu prospíváte. My vám řekneme, jak moc. Jakmile se přečtete následující řádky, jasně si uvědomíte i to, že banánová dieta je něco, co byste měli vyzkoušet. Nejde ani tak o stravovací program založený jenom na konzumací banánů, ale o změnu jídelníčku, kdy do něho přidáte banány ve větším množství, než jste byli zvyklí. Na vašem těle se to projeví v různých směrech.

Jak banány konzumovat?

Lákadlem jsou určitě různé variace, které banánová dieta v podstatě nijak nezakazuje. Díky tomu se nemusíte bát, že by vám konzumace zevšedněla. I když si toto ovoce dáte několikrát do týdne, vždy to může být na jiný způsob. A jaké jsou možnosti?

 • Klasická konzumace syrového banánu
 • Úprava do formy sladkého dezertu
 • Příprava banánového šejku

Nyní již víte, v jakých variantách banány konzumovat. A nyní se podíváme i na to, proč to dělat. Nad jejich přínosem se jistě několikrát pozastavíte.

Pomůže vám při hubnutí

Mnoho rad, které se týkají diet, mají jedno společné. Říkají, že ovoce je třeba pro obsah sacharidů raději vyloučit (což je většinou blbost mimichodem). Nutno ale říci, že sacharidy jsou i při dietě důležité, stejně jako je nutné říci, že druhů ovoce je tolik, že nelze paušalizovat. Jasně to potvrzují právě banány, které jsou při hubnutí naopak prospěšné. Jak je to možné? Jsou považovány za silný antioxidant. Díky tomu z těla vyloučí vše špatné, to začne lépe fungovat a tak i lépe spalovat tuky. Také nezapomeňme na to, že obsahují i zmíněné sacharidy, které tělu dodají energii. Třeba na sportovní aktivitu. Díky banánu před tréninkem toho zvládnete více a ve výsledku i více spálíte.

Pomáhají vašemu zdraví

Banánová dieta, tedy zařazení banánů do vašeho jídelníčku bude mít i další plus. Je spojeno s tím, že toto exotické ovoce umí bojovat s řadou různých nemocí. Primárně jsou známé jako doplněk klasické léčby, pokud:

 • Máte problémy s cévami
 • Máte problémy se srdcem
 • Máte problémy s ledvinami

Toto jsou tři důležité oblasti související se zdravím lidského těla. Pokud s danými orgány něco není v pořádku, dejte jak na doporučení lékaře, tak i na naše doporučení, které souvisí s tím, že do vašeho jídelníčku přidáte právě banány.

Budete opět krásní

I toto je důvod, proč je banánová dieta tak oblíbená. Když budete pravidelně jíst banány, projeví se to i na vaší kráse. Jak je to možné? Mohou za to látky v tomto ovoci obsažené. Tím, že je dostanete do svého těla, eliminujete třeba to, že vám budou praskat rty. Pokud na tento problém trpíte, díky banánu bude minulostí. Vaše rty tak budou přirozeně plné a krásné.

Také nezapomínejme na to, že konzumace banánů má vliv i na krásu vašich vlasů. Eliminují totiž jejich vypadávání. Pokud chcete mít vlasy dokonale husté, je více než jasné, co jíst. Některé ženy dokonce radí rozmixovat banán, ten do vlasů vetřít a následně nechat několik minut působit.

Balzám na duši

Nejste na tom z hlediska psychické pohody nejlépe? Není ideální spoléhat na léky, jelikož u mnohých může vzniknout závislost. V případě fyzické nepohody je vhodné začít život více žít, mít méně práce a hledat možnosti odpočinku. A k tomu všemu je vhodné také zakousnout banán. To proto, že obsahuje železo a také hořčík, což jsou minerální látky, které umí velmi dobře bojovat proti depresím a tak zajistí psychickou pohodu. Samozřejmostí je, že na banány není nutné pohlížet jenom jako na pomocníky, jelikož je možné na ně pohlížet i jako na prevenci. Pokud jste velmi vytížení, banánová dieta je jasná volba.

TIP: Zkuste také banánový olej

Pomocník při trávení

Aby bylo tělo zdravé, musí také dobře fungovat. Důležitá pro lidský organismus jsou rozhodně střeva. Podpora jejich fungování mohou být právě díky banánům. Jsou zajímavé v tom, že mohou pomoci jak při průjmech, tak mohou pomoci i při zácpách. Je to dáno tím, že obsahují látky, které dokážou navodit ve střevech rovnováhu. Tedy eliminovat trávicí problémy.

Také umí působit i v oblasti vašeho břicha. A to tak, že na stěnách žaludku vytvoří ochrannou vrstvu, čímž se eliminuje podráždění stěny žaludku agresivními kyselinami, které se zde nacházejí. Tato ochranná vrstva však zamezí i nepříjemnému pálení žáhy. Nejenom, že si můžete být jisti, že vám banán od pálení pomůže, ale i zde je brán jako velmi dobrý pomocník, když hledáte dlouhodobou prevenci. A je jedno, zda je důvod pálení v jídle, koření, nebo třeba v alkoholických nápojích.

Sponzorováno

Ideální jak udržet krevní cukr v normě

Cukrovka je stále větším problémem. Je označována jako civilizační choroba, z čehož plyne, že mnoho nemocných si vše způsobila sama, svým životním stylem. Je proto nutné umět jíst tak, aby se energie uvolňovala postupně a nedocházelo k nárůstu hladiny glukózy v krvi. A to nárazově a skokově. I zde je banán dobrým pomocníkem. Jak ve chvíli, kdy má banánová dieta podpořit váš zdravý životní styl, tak i ve chvíli, kdy vás cukrovka trápí a vy zcela logicky hledáte ty potraviny, které vám neškodí.

Mohou vás banány udělat tlustšími?

Pravděpodobně jste slyšeli různé hlasy, které mluví hodně o tom, jak jsou banány jedním z těch druhů ovoce, kterým byste se měli vyhnout, zvláště pokud jste na dietě a hubnete. To vše kvůli vysokému obsahu cukru. Známe hodně lidí, kteří se bojí jíst banány, protože jsou přesvědčeni, že banány je udělají tlustými.

A i když je pravda, že banány mají vysoký obsah cukru, mohou pouze podporovat přírůstek hmotnosti, pokud nejste opatrní s tím, kolik kalorií jíte a kombinujete je s tuky. Víme, že fruitariáni, kteří jedí pouze čerstvé ovoce a udržují ideální tělesnou hmotnost – mají hodně dobrou kondičku, přestože každý týden jedí desítky banánů.

Tajemství spočívá v tom, že se necpou mastnými potravinami, které se hromadí v tukových buňkách, když je kombinujete s cukrovými potravinami, jako jsou banány. Takže můžeme říci, že pokud kontrolujete svůj příjem tuku, můžete si užívat tohoto lahodného ovoce, aniž byste se cítili vinní nebo nabrali kila. Ve skutečnosti tím, že do svého jídelního lístku vložíte toto fantastické ovoce, vylepšíte trávení, odstraníte přebytečné toxiny a vaše pokožka bude krásně zářit.

3 denní menu s obsahem banánů

Pro příští tři až čtyři dny jezte 3-5 banánů každý den a kombinovat je s 3-4 šálky mléka s nízkým obsahem tuku. Pokud se vám nelíbí mléko, můžete vyzkoušet mandlové mléko, které se v poslední době stává velmi populární. Můžete také zkusit čistý jogurt, pokud je vám po chuti. Můžete je jíst odděleně nebo společně. Stačí smíchat jeden banán a šálek mléka s několika kousky ledu dohromady a s přípravou jídla jste hotovi.

Banánový shake s mandlovým mlékem a skořicí si dejte několikrát denně.

Banánový shake s mandlovým mlékem a skořicí si dejte několikrát denně.

Pokud zmrazíte banány několik hodin před jejich smícháním s mlékem, dostanete lahodnou zmrzlinu. Opravdu skvělý zážitek v horkém letním dni! Tato 3-4 denní strava vám pomůže zbavit se až 2,7 kg tělesné hmotnosti.

7 denní menu s obsahem banánů

Tato verze banánové stravy vám může zvýšit váhu až o 3,7 kg. Nejen, že vám pomůže zhubnout, ale je to i mírné přírodní pročistění organizmu. Vše, co potřebujete, jsou banány, zelený čaj a dvě vejce.

Každý den pijte tolik čaje, kolik chcete, a jezte až 1,5 kilogramu banánů. Chcete-li vyrovnat váš příjem bílkovin, dejte si 2 vajíčka.

Po dokončení této diety se ujistěte, že se postupně a pomalu vrátíte k normálním stravovací návykům, abyste se vyhnuli jojo efektu. Nechte si 2-3 dny na pomalou obnovu jídelníčku. Vyvarujte se zpracovaným nebo tučným potravinám, cukru a alkoholu. Začněte s čerstvou zeleninou a ovocem, pomalu zavádějte různé druhy potravin a zvyšte pomalu velikost porcí.

A na co ještě při banánové dietě pamatovat?

 • Jedna věc, kterou musíme zdůraznit je, že byste neměli držet banánovou dietu po dlouhou dobu. Ve skutečnosti musíte ve stravě dostávat různé živiny. Pro pár dní je to však ok. Takže 1-2 krát za rok, například na jaře nebo na podzim, může být nápad, pokud chcete vyčistit vaše tělo pomocí banánové diety.
 • Během vaší očisty odpočívejte dostatečně, protože vaše tělo projde hlubším detoxem a obnovením.
 • Vaše banány musí být zralé, což znamená měkké a skvrnité, protože nezralé banány narušují trávení.

Užijte si banánovou dietu!

Bonus: banánový dietní plán od naší čtenářky

Skvělá věc na banánové dietě je ta, že nevyžaduje, abyste omezovali své kalorie. Takže nebudete mít hlad! Vše, co musíte udělat, je nahradit své pravidelné množství kalorií banány. Typický střední banán obsahuje asi 100 kalorií.

Takže pokud jste žena, máte jíst 2 000 kalorií denně – to je asi 20 banánů. Pokud jste muž, který jede 3 000 kalorií denně, je to asi 30 banánů.

Sponzorováno

Vydělte své pravidelné denní kalorie třemi a získáte částku, kterou potřebujete k snídani, obědu a večeři. Například 2 000 dělených 3 = přibližně 660 kalorií, nebo asi 6-7 menších banánů na jedno jídlo.

A co si dále o banánu přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva