Sponzorováno

Hubnutí podle znamení v horoskopu – funguje to? 4.83/5 (12)

Hubnutí podle znamení v horoskopu - funguje to?Nevíte jak shodit přebytečné kilogramy? Zkuste hubnout podle znamení zvěrokruhu. Astrologie, postavení hvězd či znamení zvěrokruhu se dosud dávali do souvislosti zejména s předpovědí budoucnosti či s našimi charakterovými rysy. Věděli jste však, že podle některých odborníků z této oblasti nám to, v jakém znamení jsme se narodili, může pomoci k shazování přebytečných kil? Zjistěte, na jakou dietu jste podle hvězd a data příchodu na svět vlastně předurčeni. Možná objevíte tip, který na cestě za vysněnou postavou pomůže právě vám.

Netrpělivý beran

Typickou vlastností berana je netrpělivost. Ta se projevuje ve všech sférách života, a tedy i v oblasti hubnutí. Berani se neváhají vrhnout na radikální dietu, jenže tato snaha i rychle ztroskotá. Čili pokud chtějí zhubnout trvale, musí se v první řadě naučit, jak si jídlo vychutnat. Doporučuje se také klást důraz na pitný režim, konzumaci ovoce a zeleniny. Ze sportů je vhodný box nebo jakékoliv jiné bojové umění.

Berani mají ve zvěrokruhu postavení přirozených atletů. Pokud tedy svádíte boj s přebytečnými kily, vsaďte na soutěživost ve sportu. Vynikat budete v boxu nebo v bojových uměních, při kterých se zároveň pořádně zapotíte. Větší důraz než na samotný stravovací režim byste měli klást na cvičební plán. Jelikož berani milují okamžité výsledky, své hubnutí si rozplánujte na menší mety, které budete dosahovat jednodušeji. Tukové polštáře půjdou snadněji dolů, pokud budete mít s kým závodit, proto neváhejte zapojit polovičku či přátele.

Býk a jeho vášeň k jídlu

Lidé narození ve znamení býka mají potíže s hubnutím zejména proto, že často je pro ně jídlo vášní. Milují pochoutky od vzniku světa. Plusem je jejich trpělivost, čili když se rozhodnou, vytrvají a dotáhnou hubnutí do vítězného konce. Při dietě je důležité zejména to, aby vyměnili sladkosti za zdravější alternativy, jako například ovoce. Důležitá je správná motivace: např. koupení si o jedno číslo menšího oblečení. Co se týče sportu, je třeba se zaměřit na vnější pohybové aktivity.

Na býky, zvláště dámy narozené v tomto znamení, platí systém odměňování. Za každé shozené tři kila si proto dopřejte nový outfit nebo přírůstek do výbavy v rámci svých zálib. Jelikož příslušníci tohoto znamení milují komfort, více než samotný proces hubnutí jejich těší výsledky. Ideální jsou pro ně horské pěší nebo cyklistické túry. Kvůli zpomalenému metabolismu a lásce ke sladkostem u nich hubnutí trvá déle, proto se musí obrnit trpělivostí.

Blíženci potřebují dietu na míru

Většina Blíženců nemá v oblibě diety, protože jde o zásah do jejich spontánního prožívání života. Pokud se pro nějakou rozhodnou, musí být sestavena na míru tak, aby jim dokonale vyhovovala. Do jídelníčku by měly zařadit zejména mléčné výrobky, vhodné je také ovoce. Velmi důležitý je pitný režim. Blíženci by se měli také vyhnout rychlým občerstvením a naučit se jíst pomalu. V oblasti sportu je třeba pohybové aktivity střídat, aby se nestaly stereotypními. Jako motivace dobře poslouží příběhy z oblasti fitness.

Blíženci jsou pověstní svou nestálostí, proto pro ně cvičení za žádných okolností nesmí být monotónní. Vyberte si tolik sportovních aktivit, kolik vám dělá radost a pravidelně je střídejte. Velkou motivací pro vás je i samotné studium článků na téma, jak se dostat do formy. Porozhlédněte se po dietách, které nejsou zaměřeny na jednostranný příjem určitého typu živin. Dohlédněte, aby byl váš stravovací systém velmi pestrý, jinak je odsouzeni k nezdaru.

Rak bojuje se stresem jídlem

Pokud je rak negativně naladěný, pak stres zajídá dobrým jídlem, a to hlavně sladkostmi. Proto je nezbytné najít si jiný způsob zvládání stresu. Výbornou volbou je například sport nebo meditace. Narození v tomto znamení by měly také jíst co nejčastěji, minimálně pětkrát denně a zapomenout na mlsání mezi stanovenými jídly. Rakům vyhovují jakékoliv pohybové aktivity, přičemž je mohou klidně provádět i doma, například podle videa.

Pro raky a račice jsou jako stvořená cvičební videa, které mohou praktikovat v pohodlí svého domova. V hubnutí se jim nejvíce osvědčí instruktážní video se zumbou, tae-bo nebo Pilates – v závislosti na preferencích. V dietě vás musí podporovat i vaši nejbližší, jinak se svého úsilí velmi rychle vzdáváte. Návyky zdravé výživy členům rodiny nenuťte, ale vysvětlete jim, jaké je to pro vás důležité. Kamenem úrazu je přejídání se pod vlivem stresu a pochutiny před televizorem pozdě večer. Oba případy se musí pro vás stát tabu.

Lev miluje restaurace

Pro narozené v tomto znamení je důležité jíst pravidelně, protože pokud tak nečiní, mají problém s fungováním metabolismu a tloustnou. Lvi milují stravování v restauracích, protože jim dobře dělá pozornost druhých. Pokud chtějí zhubnout, měli by se zaměřit na konzumaci zdravých jídel. Pokud si vyberou zeleninové saláty v kombinaci se zdravými tuky, sníží tak hladinu vysokého cholesterolu v krvi, kterou často trpí. Výborným druhem pohybu je tanec.

Osoby narozené v letních měsících nejlepší zhubnou tak, pokud cvičí a zároveň vyjadřují sebe samé. Neváhejte proto v sobě probudit parketového lva či lvici a vsaďte na lekce tance – salsy, společenských tanců, latinskoamerických a podobně. V pojídání se omezujte zejména přes týden, abyste si o víkendu mohli trošku dopřát při posezení s přáteli. Jako společenské typy se jim nikdy nevyhýbají, právě naopak.

Osobní trenér pro panny

Panny jsou pověstné svým perfekcionismem, který se ve většině případů projevuje i v oblasti stravování. Jsou jedním ze znamení zvěrokruhu, které si uvědomuje, co tělu škodí a naopak co mu prospívá. V případě, že přece jen trpí nadváhou, je třeba se vyhnout radikálním dietám. Vhodné je jíst pravidelně v menších porcích. Ideální je zeleninová večera. Pannám velmi pomůže, pokud mají k dispozici osobního trenéra.

Sponzorováno

Panny milují diety, ve kterých mohou projevit svou disciplínu a lásku ke striktnímu dodržování pravidel. Napište si přesný seznam potravin, které patří na váš talíř a které ne, co všechno vložíte přes den do úst a podobně. Při cvičení je velmi nápomocný osobní trenér, který vám dodá pocit, že děláte pro svou postavu maximum a zcela správně.

Váhy hubnou ve společnosti

Váhy jsou, co se týče jídla, dost vybíravým znamením. Pokud jim konkrétní jídlo není po chuti, raději zůstanou hladoví. Tomuto třeba přizpůsobit celkové stravování. Základem by měla být hlavně chuť a aroma jídla a to platí i při těch nejjednodušších pokrmech. Pro váhy je také důležitá správná motivace, aby své úsilí dotáhli do vítězného konce. Váhám se doporučuje hubnout a sportovat s blízkým člověkem, který jim dodá motivaci.

Osoby narozené ve znamení vah ocení při hubnutí společnost – užijí si více zábavy a navzájem se podpoří, což často považují za nezbytné. V pojídání je pro ně důležité, aby našli vyvážený systém stravování – nejsou vhodné extrémy ani diety, při kterých je třeba rozhodovat. Nejlépe zafunguje krabičková dieta, kterou vám přivezou domů bez starostí navíc.

Extremista štír

Narození v tomto znamení neumí najít ve stravování zlatou střední cestu. Proto buď drží hladovku, nebo se přejídají. Proto je klíčovým faktorem při hubnutí objevit ji. To se dá jedině tak, že najdou dostatečnou motivaci a budou jíst pravidelně v menších množstvích. Zaměřit se třeba také na pitný režim a vyhnout se konzumaci sladkých pamlsků. Co se týče sportu, ideální je zvolit si nějakou sportovní soutěž (triatlon, maraton) a poctivě na ni trénovat.

Vášniví štíři musí potlačit sami sebe na hranici vlastních limitů. Pokud se chtějí přesvědčit o svém pokroku, trénink ženou do extrémů. I proto u nich nejvíce zabírá příprava na maratón nebo triatlon. Štíři také velmi oblíbili detoxikaci, ale měly by se ujistit, že se opravdu zbavují jedů a nehladoví zbytečně. Tabákovým a jiným poruchám chování by proto měly čím dříve zamávat sbohem.

Střelec by měl jíst pravidelně

Problémem střelců je zejména nepravidelná strava. Často se zdržují mimo domov, a tak holdují méně zdravým pokrmem. Jejich výhodou je však vrozená láska ke sportu, tedy mnoho kalorií spálí při pohybu. Ideální je však střídat akční cvičení s klidnějšími (golf, jízda na koni). Za nejdůležitější jídlo dne jsou u tohoto znamení považovány snídaně. Také by si měli dát pozor na výběr jídel, které konzumují ve společnosti.

I střelci potřebují, aby se při cvičení rozptýlili a trochu zabavili, proto by měli vyhledat lekce kickboxu či spinningu. Nejvíce jim prospěje, pokud rutinní trénink v posilovně prostřídají s během v parku, ideálně ve společnosti přátel. Pohrdnout by však nemuseli ani občasnou jízdou na koni, oblíbenou u nich bývá také lukostřelba. V dietě by se měli vyhýbat příliš velkému množství cukru a kofeinu, protože od přírody mají energie na rozdávání.

Kozoroh přibírá málokdy

Narození v tomto znamení nepovažují jídlo za nic výjimečného. Stravování vnímají jako nutnost, proto jen zřídkakdy mají problém s hmotností. Stává se to pouze v případě, že jsou ve velkém stresu. Při hubnutí by tedy měli jíst jednoduchá jídla. Velmi důležitou roli hraje pravidelná pohybová aktivita, v níž by neměl chybět silový trénink a ani kardio (nejvhodnější volbou je běh).

Kozorohové mají rádi pocit, že v každé aktivitě, kterou si vyberou, jsou jako doma. Osvědčit by se jim měla kombinace silového tréninku a běhu. V dietě na nich platí především střídmost porcí a přísná sebekontrola. Osoby narozené ve znamení kozoroha by se měly zaměřit na režimy, které jsou přímé a orientované na výsledek. Je vhodné, pokud přemohou svou tvrdohlavost a nechají si poradit od známých.

Vodnář by měl běhat

Nejčastěji trpí vodnáři nadváhou proto, neboť neumí odolat sladkostem. Jelikož jsou společenští, často v jídle zhřeší i v kruhu přátel. Pokud se rozhodnou zhubnout, měli by radikálně omezit sladké pamlsky a soustředit se spíše na příjem zdravějších alternativ. Výbornou sportovní aktivitou je běh, protože vodnáři mohou sledovat počet spálených kalorií či odběhnutí čas. To je motivuje.

Vodnáři milují, pokud do hubnutí mohou zapojit fitness hračky a technologické novinky. Klidně si proto zakupte sporttester (hodinky s hrudním pásem) pro snímání srdeční frekvence, špičkový model běžeckých tenisek nebo vodotěsný MP3 přehrávač na plavání. Využívejte při hubnutí aplikace v telefonu, shadzujte kila a bavte se. V jídelníčku upřednostněte vlastní instinkty a když jste sytí, položte příbor. Vaši pevnou vůli vám ostatní znamení mohou pouze závidět.

Ryby nejsou náročné

Ryby jsou ve stravování velmi skromné ​​a pokud se rozhodnou držet dietu, dodržují ji velmi poctivě. Základem pro ně je pitný režim složený z vody a bylinkových čajů. Důležité je také zahnat časté pocity hladu. To se může podařit formou již zmíněných tekutin nebo konzumací zdravého občerstvení (ovesné vločky). Pro ryby jsou vhodné cvičení z oblasti body & mind, jako například jóga, ale přínosné je i plavání.

Rybám lahodí jemnější druhy pohybu jako jóga, tai-chi a samozřejmě plavání. Osobám narozeným v tomto znamení vyhovují meditace, relax a regenerace organismu v lázeňském prostředí. Určitou jemnost a střídmost upřednostňujte i na talíři – vyhýbejte se těžkým jídlům a zpracovaným potravinám.

Sponzorováno

A co vy? Jak podle horoskopu hubnete vy? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

A dále si na toto téma přečtěte

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva