Sponzorováno

Jak se zbavit nevzhledných jizev? Vyzkoušejte laser. 4.71/5 (7)

Jak se zbavit nevzhledných jizev? Vyzkoušejte laser.ro některé chlapy jsou jizvy znamením mužství. Budiž. Ženy už k nim přistupují mnohem obezřetněji – a jizvy v oblastech obličeje nebo dekoltu jim dokonce nezřídka kdy působí životní traumata. Jak se všech těch jizev vzniklých po akné nebo chirurgických zákrocích v citlivých oblastech zbavit? A je to vůbec možné?

Méněcenná tkáň

Nejprve si vysvětleme, co to vůbec jizva je. Jedná se o méněcennou tkáň. O oblast, ve které se kůže po určité deformaci nedokázala plně zregenerovat. Přinutit kůži k tomu, aby svoje dřívější „pochybení“ napravila, jednoduše není možné. Pokud vám tedy někdo nabídne odstranění jizvy, má tím vždycky na mysli pouze její korekci. Její zesvětlení a vyhlazení.

Možností je spousta

Obecně platí, že čím dříve po vzniku se jizvu pokusíte odstranit, tím větší máte šanci, že se vám to podaří. Nejlepší je jizvu ovlivňovat už v době jejího vzniku. V takovém případě můžete využít biostimulačního laseru, který má hojivé, protizánětlivé a analgetické účinky. Na již vzniklé (vystouplé) jizvy pak musíte nastoupit jedině s invazivními lasery (cévními nebo odpařovacími), tlakovými masážemi, gelovými náplastmi nebo kortikoidy.

Sponzorováno

Specifickým případem jsou pak tzv. jizvy atrofické = jizvy pod úrovní kůže. Ty sice lze vyhlazovat aplikací kyseliny hyaluronové, ale efekt takové léčby bohužel není trvalý. Vpadlé jizvy po akné můžete alespoň korigovat odpařovacím laserem, ale obecně platí, že vždy je mnohem jednodušší důkladná prevence, než léčení následků.

Kam se zastavit?

Před podstoupením zákroku odstranění jizev se vždycky nejprve poraďte s lékařem na odborném pracovišti, které je zmíněnými lasery vybaveno. Jizvu je nutné nejprve posoudit a následně zvolit tu nejvhodnější metodu léčby. Jedním takovým pracovištěm je např. Centrum zdraví Vinohrady na Vinohradské 53 v Praze.

Kde se nejčastěji dělá chyba?

Sponzorováno

Často i z úst odborníků slýcháváme: „Půl roku s jizvou nic nedělejte – ono se to zahojí.“ Opak je však pravdou. U čerstvých jizev hraje čas tu nejdůležitější roli, proto příliš neotálejte. Jizva, která je ošetřovaná biostimulačním laserem v raném stádiu (např. ihned po vyndání stehů), se vždy zhojí mnohem rychleji a s lepším efektem.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva