Sponzorováno

Znáte suchý šampon? Podívejte se na tento hit! 4.77/5 (13)

Už jste na vlasy zkusili suchý šampón?

Už jste na vlasy zkusili suchý šampón?

Péče o vlasy by měla být naprostou prioritou. Pokud se podíváme na správné postupy, rozhodně by měla dominovat jemnost, stejně jako pravidelná, nikoliv však každodenní péče. Co také hraje velkou roli, to je i kvalita šamponu, který je používán. Zde jistě většina žen zná onu samozřejmou klasiku, kterou není nic jiného, než běžný šampon, který v kombinaci s mokrými vlasy vytvoří pěnu. Jsou ale i jiné možnosti. A jednou z takových je suchý šampon.

Pokud jste o něm ještě neslyšeli a zajímá vás více, čím je výjimečný, podívejte se na to společně s námi v tomto článku.

Co je vlastně suchý šampon?

Začněme vysvětlením toho, co vlastně suchý šampon je a v čem je unikátní. Už název jasně napovídá, že nepůjde o tekutinu, jako v případě klasiky. Pokud se rozhodnete pro koupi tohoto šamponu, potom ve většině případů kupujete sprej. V něm se následně nachází unikátní směs účinných látek, které jsou aplikovány na vlasy. Podíváme-li se blíže, tak samotná aplikace probíhá v podstatě stejně, jako když si vlasy lakujete. Pouze na ně aplikujete obsah spreje spolu s aerosoly, které jsou hnacím plynem.

Zkuste také tyto šampony

K čemu je suchý šampon dobrý?

Primárně se hodí hlavně těm ženám, které potřebují dodat svým vlasům potřebnou péči, ale zároveň nemají tolik volného času na to, aby si vlasy mohly klasickou cestou umýt a usušit. A v tomto případě přichází na řadu právě suchý šampon. Ten se aplikuje na suché vlasy, bez nutnosti jakékoliv přípravy, nebo jiných procedur. Stačí jenom nanést obsah spreje a rozčesat. Zbytek už zvládne jeho účinné složení. A k čemu jen vlastně dobré?

 • Odstraní mastnotu z vlasů
 • Vlasy výrazně osvěží
 • Zvětší jejich objem

Jak na správné použití suchého šamponu?

Výše jsme již lehce naznačili, jak suchý šampon používat. Jelikož je pro mnoho žen celkem výraznou novinkou, podívejme se na postup jeho použití blíže. Pokud máte krátké vlasy, není nic jednoduššího, než jeho aplikace v oblasti celé hlavy. Po ní by mělo následovat jemné rozčesání, nejlépe potom kartáčem. U žen, které mají dlouhé vlasy, platí, že suchý šampon by se měl nanášet vždy ke konečkům vlasů, a to od samotné pokožky hlavy, až na zhruba 10 centimetrů od ní.

Následný postup je stejný a je spojený s tím, že přichází na řadu rozčesání. Díky němu se tento šampon jednoduše dostane až ke konečkům. Množství se samozřejmě odvíjí od toho, v jakém stavu aktuálně vaše vlasy jsou a čeho potřebujete docílit.

Ideální je během procedury stát před zrcadlem, jelikož současné suché šampony mají bílou barvu. Pokud jste v tomto oboru začátečnice a zároveň máte tmavé vlasy, je určitě dobré hlídat si, aby po něm ve vašich vlasech nezůstaly stopy, a vy jste měla stoprocentní jistotu, že se vám podařilo vše rozčesat skutečně dokonale.

Základ šamponu tvoří vlastně rýžový škrob, který zachycuje mastnotu vašich vlasů, a proto vlasy působí umyté. Šampony prodávají již téměř v každé drogerii, v pudrové nebo sprejové formě. Stačí ho pouze nanést, dobře ho vetřít nebo nastříkat ke kořínkům, vytřít do ručníku a pak už jen vyčesat. Účes můžete tvarovat i pomocí fénu, čili přebytečný prášek z vlasů ještě lépe výfuku. Jak už jsme upozornili, určitě si dejte záležet, aby zbytky šamponu nezůstaly ve vlasech, s poprášeném vlasy byste totiž díru do světa neudělali.

Sponzorováno

Nejenom pro umytí

Nutno říci, že suchý šampon nevyužijete nutně jenom v souvislosti s tím, že dáte vašim vlasům dokonalý vzhled, i když jste si je, několik dní nemyla. Suché šampony jsou ideální volbou i ve chvíli, kdy chcete vlasům dopřát dokonalý objem. Je jedno, jak těžké nebo jak nepoddajné vlasy máte. Můžete si být jista tím, že po aplikaci budou vypadat dokonale. Dokonce se také zlepší schopnost vlasů v tom, aby držely svůj požadovaný tvar. Dá se tedy říci, že suchý šampon nemusí být nutně používán jenom jako možnost rychlého umytí, ale může být použití jako alternativa při klasickém stylingu. Zde připomeňme, že něco podobného mohou zvládnout i různé jiné přípravky, jako je třeba mořská voda ve spreji, která je také určena k tomu, abyste zlepšila právě objem svých vlasů.

Jak vybrat ten pravý?

Unikáty, které suchý šampon má, již znáte. Stejně tak víte i to, k čemu všemu se dá použít a proč by neměl chybět i u vás doma. Nebo třeba ve vaší kabelce, jelikož dnes mnoho výrobců dodává na trh i kompaktní provedení, která se hodí hlavně ve chvíli, kdy potřebujete podpořit krásu svých vlasů mimo domov. Když bychom se měli podívat na to, jaký konkrétně vybrat, je třeba říci, že na trhu najdete několik možností. Chybu určitě neuděláte se známým a osvědčeným výrobcem, stejně jako neuděláte chybu, když dáte na nezávislé testy, hodnocení, nebo doporučení. Čemu je lepší se vyhnout, to jsou levné suché šampony neznámých značek. Důvodem je případná nekvalita obsahu, který nemusí vašim vlasům prospět tak, jak očekáváte, stejně jako může dojít k tomu, že i po dokonalém rozčesání se nebudete moci zbavit pevných zbytků ve vlasech. Stejně tak je dobré zmínit, že levnější modely mohou používat méně kvalitní hnací plyny, což znamená nutnost vydržet během aplikace poměrně nevábný zápach.

Nyní se podívejme na několik výhod a nevýhod suchého šamponu:

Výhody suchých šamponů

1. Úspora času

Mastné a spadlé vlasy ještě nikomu na kráse nepřidaly a řekněme si upřímně, ne vždy máme čas a chuť věnovat se jejich mytí. Právě šetření času je asi největší výhoda suchého šamponu. Jeho použití je vhodné zejména v zimních měsících. Tehdy, pokud jsou vlasy po klasickém mytí vlhké nebo částečně mokré, mráz je může poškodit. Po suchém šamponu nepřicházejí do kontaktu s vodou, proto zde problém s jejich narušením nehrozí.

2. Pro poddajnost účesu

Výhodou suchého šamponu je, že vlasy jsou po něm velmi poddajné a tím pádem je upravíte do nějakého účesu. Nemusíte mít strach, pokud i zmoknete a vaše vlasy budou mít různý tvar, suchým šamponem je rychle vrátíte k slušivému účesu.

3. Super pomocník na cestách

Také se vám hodí i v letních měsících, kdy navštěvujeme různé výlety či chaty, kde může být omezen přísun vody. To znamená, že jeho použití je velmi praktické i na cestách, kdy svůj zevnějšek potřebujete snadno a rychle zatraktivnit. Šetří čas a vy se nemusíte zdržovat oplachováním a fénováním.

Pár nevýhod suchého šamponu

Suché šampony mají i několik nevýhod (jako všechno na světě). Třeba:

1. Nejsou pro denní použití

V první řadě je třeba si uvědomit, že suchý šampon je něco jako záchranná síť, není vhodný pro každodenní použití. Proto jej nenahrazujte klasickými přípravky, používejte ho pouze v ojedinělých případech.

2. Mohou vysušovat pokožku

Kadeřníci před ním varují, protože dlouhodobým používáním prý můžete svou pokožku hlavy vysušit a přivést ji k lupům. Při aplikaci tak musíte být důslední a maximálně opatrní, aby vám nezůstal viditelně ve vlasech.

3. Někdy mají nepříjemnou vůni

Řekněme si otevřeně, že tento produkt je chemie, takže počítejte s tím, že vůně vašich vlasů nebude taková přesvědčivá jako při klasickém šamponu.

4. Musíte dávat pozor na poprašek

Pravdou je, že po tomto produktu vám může zůstat ve vlasech jemný poprašek, který je jen velmi nepatrně viditelný. Takže na to pozor.

Znáte suchý šampon? Používáte ho? Budeme rádi za komentáře pod článkem

A dále si přečtěte

VIDEO: Jak používat suchý šampon

VIDEO: Jaký suchý šampon je nej?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva