Sponzorováno

Kosmetika pro muže – co by pánové měli bez vyjímky používat? 4.47/5 (17)

I muži by měli používat pravidelně kosmetiku...

I muži by měli používat pravidelně kosmetiku…

Časy, kdy muži péče o tělo a pleť věnovali minimální pozornost, jsou dávno fuč. Nákupy kosmetiky od výmyslu světa totiž už ani zdaleka nepředstavují výsadu žen. I pánové se chtějí cítit svěže a atraktivní, proto v koupelně či před zrcadlem nejednou stráví stejně dlouhý čas jako jejich něžnější polovičky. Pokud ne více! Na tuto potřebu pružně zareagoval i kosmetický průmysl, který na trhu nabízí stále více produktů určených speciálně pro nároky mužské tělesné schránky. Poradíme vám, jak se v nich zorientovat!

V čem je mužská pokožka jiná?

Jelikož mužům ve srovnání s ženami koluje v krvi několikanásobně vyšší množství testosteronu, odlišnosti mezi oběma pohlavími se projevují již v samotné struktuře kůže. Ta mužská je totiž až o pětinu hutnější a obsahuje větší počet mazových žlázek. To má za následek, že pokožka pánů je obecně mastnější a častěji se na ní tvoří nedokonalosti. Vlivem pravidelného holení je navíc přecitlivělá, což nezřídka vede k podráždění a drobným červeným vyrážkám. Na druhé straně však pokožka mužů stárne později, což se projevuje jiným typem vrásek či očních váčků. Vývoj kosmetické řady pro drsnější pohlaví je tedy na místě. Co všechno ale v drogerii vložit do nákupního košíku, abyste si doma nevytvořili sklad nepotřebných harampádí?

Sponzorováno

Základní výbava

O zubní pastě, šamponu, sprchovém gelu či antiperspirantu snad debatovat ani netřeba. Tyto výrobky totiž nepatří ke kosmetickým výdobytkům, ale k základním hygienickým potřebám. Pánům, kteří na tváři preferují pocit „nahladko“, by neměla chybět ani kvalitní pěna na holení a zklidňující balzám, případně voda po holení (stačí si vybrat jeden druh z posledních dvou). Mnozí muži se dnes neobejdou ani bez tvarovacího přípravku na vlasy. Nejčastěji sahají po gelu, na výběr však mají i z vosků, objemových pudrů či takzvané „gumy“.

Pleť jako v bavlnce

Přestože celá léta panovala představa, že mužům stačí na umytí obličeje mýdlo a voda, dnes je možné vybírat z množství produktů v závislosti na typu a stáří pokožky. Zatímco v mladším věku je na prvním místě čištění a peeling, po čtyřicítce do popředí vstupuje účinná hydratace. S tím přímo souvisí použití krému, za které by se pánové v žádném případě neměly stydět. Ve zralém věku je nejvhodnější sáhnout po takovém výrobku, který pleť vyživuje a zároveň vyhlazuje vrásky. Jako doplněk péče je také vhodné použít oční krém pro muže, který rozjasní pohled a zmírní ranní otok víček.

TIP: Přečtěte si náš druhý článek o mužské kosmetice.

Pozor na zimní měsíce

Stejně jako u žen, tak i u mužů zima představuje období, ve kterém je pokožka více namáhána a vyžaduje zvýšenou péči. Škrábání auta bez rukavic či dobrá lyžovačka má za následek popraskání kůže a její vysušení. Jako první pomoc proto třeba mít vždy po ruce hydratační krém na ruce, balzám na rty s UV filtrem či tělové mléko po koupeli. Tyto výrobky však s určitostí najdete také v kosmetickém kufříku své polovičky, takže nemusíte hned uhánět do obchodu. Určitě se s vámi ráda podělí – a pokud ne, můžete jí dát skvělý tip na vánoční dárek!

Sponzorováno

TIP: Kosmetika přírodní nebo ze syntetických surovin?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva