Sponzorováno

Prestižní a luxusní kosmetika – co vše může obsahovat? 4.88/5 (16)

Prestižní a luxusní kosmetika - co vše může obsahovat?Pokud se podíváte do regálů v běžné drogerii, je vystavená kosmetika poměrně klasická. Obsahuje prospěšné látky, ale rozhodně nic, co by bylo jakkoliv výjimečné. A pokud ano, tak ve velmi zanedbatelném množství. Existuje ale i jiný segment kosmetiky, označovaný slovem prestižní, stejně jako luxusní. A zde už může být složení více než zajímavé. Pokud vás zajímá, co vše v ní můžete najít, podívejte se s námi na několik příkladů.

Zkuste třeba zlato

Je jasné, že tento drahý kov je obvykle spojován s různorodými šperky. Může být ale součástí i samotné kosmetiky. V té se obvykle nachází takzvané koloidní zlato, a to ve formě velmi drobných částeček. Bylo dokázáno, že i to dokáže tělu, konkrétně pleti zajímavě prospívat. A co umí? Dokáže zlepšit:

 • Texturu pokožky
 • Elasticitu pokožky
 • Tón pokožky

Dále dokáže pokožku také zajímavě revitalizovat, nebo příjemně rozptyluje světlo, což se pozitivně projevuje na její hladkosti. A cena takového krému? Ty kvalitní se pohybují v rozmezí 13 – 15 tisíc korun.

Lákají také perly

I perly jistě znáte spíše z oblasti šperků, než s oblastí kosmetiky. Přitom v té se rozhodně nejedná o žádnou novinku, jelikož mnoho historických pramenů uvádí, že to byl právě perlový prášek, který se využíval v souvislosti s péčí o pleť. Jeho pozitivním účinkem je především to, že dokáže velmi účinně podporovat metabolismus pleťových buněk. Výhodou těchto krémů je i celkem příznivá cena. Samozřejmě vždy závisí na typu perel a množství prášku. Ty nejlevnější varianty však není problém pořídit za ceny, které se pohybují na několika stovkách korun.

TIP: Pozor na chemii v kosmetice

Sponzorováno

Kaviár není jenom k jídlu

Stejně jako se používá kaviár v kuchyni, dá se používat také v oblasti kosmetiky. A i zde samozřejmě hraje roli především jeho kvalita. Od toho se odvíjí i ceny jednotlivých krémů a přípravků. Ty začínají na několika tisících, díky čemuž mohou být dostupné i běžným ženám. A to takovým, které chtějí poznat účinky kaviáru na vlastní kůži. Ten dokáže pleti dodat dokonalou elasticitu, stejně jako ji rozzáří, ale i zklidní. Pokud navíc trpíte stresem, který se projevuje i v oblasti vaší pokožky, můžete si být jisti, že právě kaviár je tou ideální volbou. Navíc se pokožka stává výrazně odolnější vůči všem vlivům z okolního prostředí.

Potrpíte si na hedvábí?

Hedvábné oblečení je něčím skutečně výjimečným. O tom rozhodně není pochyb. Pokud si myslíte, že jiné využití nemá, je to velký omyl. Hedvábí dnes může být součástí i kosmetických přípravků. Nejenom, že díky tomu zvyšuje jejich prestiž. Určitě bychom neměli zapomínat také na to, že dokáže celkově zlepšovat i účinek v souvislosti s naší pletí. A co konkrétně umí?

 • Dodávat hydrataci
 • Udržovat pleť vláčnou
 • Zachovávat potřebnou hebkost

Hedvábný extrakt, který je součástí, je unikátní i v tom, že velmi účinně absorbuje další složky daného krému, a které následně účinně předává samotné pokožce. A cena? Ta začíná na několika tisících.

Diamanty nejsou jenom v prstenech

I diamantový prášek může být něčím, co najdete v kosmetice. Samozřejmě mluvíme o unikátním a velmi drahém nerostu. Je tedy pochopitelné, že i ceny začínají na několika tisících. A stoupají podle samotného obsahu diamantu. Ten bývá kombinován s řadou účinných rostlinných látek, díky čemuž může dobře eliminovat otoky, stejně jako dokáže celkem účinně působit například proti vráskám, nebo jiným nedokonalostem, nebo jiným projevům stárnutí. Pokud hledáte něco skutečně prestižního a unikátního, můžeme říci, že toto je zajímavá volba.

Co lze dále v kosmetice najít?

Sponzorováno

Výše jsme popsali skutečně to nejzajímavější, co je dnes možné v rámci kosmetiky najít. Dále můžete také narazit na produkty, které obsahují kombinace jednotlivých složek, stejně jako mohou obsahovat třeba velmi vzácné oleje, pokročilé formy a účinnější extrakty klasických látek, nebo třeba prestižní vůně. V oblasti luxusní kosmetiky je tedy z čeho vybírat. Pokud jste nároční a máte peníze, může to být jedna z cest, za co je zajímavě utratit.

Co si ještě přečíst na toto téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva