Sponzorováno

Žádné výmluvy, cvičit lze i doma! Mrkněte jak. 4.81/5 (27)

Cvičit můžete krásně i doma. Je se vám musí chtít.

Cvičit můžete krásně i doma. Je se vám musí chtít.

Mnoho žen i mužů si neustále stěžuje na své povánoční špíčky, které ačkoliv je už nějaký ten pátek po vánocích a radost z vánočních dárků již odezněla, nechtějí pryč! Nedostatek času a míle vzdálené fitko je častou výmluvou většiny z nás. Proti těmto výmluvám však stojí skutečnost, že hezky, kvalitně a efektivně si můžete zacvičit i doma, nevěříte?

Ano, je to pravda. Váš domov se na chvíli může proměnit ve fitness centrum. Určitě po vás nebudeme chtít žádné větší úpravy nebo nastěhování těžkých cvičících strojů. Ani trenéra doma mít nemusíte. Trenérem budete vy sami sobě! Těžké cvičící stroje ve fitku doma lehce nahradíte.

Jak nahradit fitness stroje?

Vystačí vám k tomu pouze nábytek, který doma běžně máte. U cvičení doma je důležitá vaše vlastní vůle! Na té záleží jestli shodíte kilo, dvě nebo se vaše váha nepohne ani o píď. Možná si říkáte, kde vzít inspiraci? Internet, televize, rádio, různé časopisy – tam všude se dočtete o efektivních radách k domácímu cvičení.

Co k domácímu cvičení budete potřebovat? Hlavní je pohodlné oblečení, které nikde netáhne ani netlačí. Pořídit si můžete i cvičící podložku za pár korun, ovšem skvěle si vystačíte i s kobercem nebo osuškou. Ke cvičení doma mnoho žen využívá i televizi. Cvičitelka hulákající na vás z televizní obrazovky vám jistě dá do těla.

Náš tip: Přípravky na celulitidu

Ovšem televize se sama nezapne a to je ten problém! Po pár cvičeních nás to přestane bavit a televiznímu ovladači a DVD s cviky se vyhýbáme, jako čert kříži. Cvičitelka schovaná v DVD je tak k cvičení nedonutí, leda že by vylezla z televizní obrazovky!

Schody jsou na domácí cvičení perfektní

K domácímu cvičení však televizi nepotřebujte! Stačí vaše fantazie! Ať už v bytě nebo domě, téměř všude narazíte na schody! Schody jsou ideální cvičící pomůckou. I z vašich schodů se mohou stát schody do nebe, když na nich budete shazovat svá kila! Nemusíte vybíhat celá patra, bohatě postačí pět, šest schůdků.

Chůze po schodech je totiž tolik podobná aerobnímu cvičení. Proto se vyhněte výtahům a hurá do schodů! Vůbec si nic nedělejte z udiveného pohledu sousedů, když budete sbíhat patro za patrem. S viditelnými výsledky na vaší postavě jistě nastane i situace, že po schodech vás bude běhat víc! Pak jen pozor na srážku!

Sponzorováno

I židle vám pomůže se cvičením

Židle je dalším ideálním domácím cvičícím strojem. S židlí můžete cvičit dřepy a jiné cviky. Takové dřepy jsou naprosto ideální. Můžete je dělat s již zmíněnou židlí nebo i bez opěry. „Dřepovat“ můžete u hrnce s vařící se polévkou, při čistění zubů nebo u vašeho oblíbeného seriálu.

I z radiátoru uděláte fitness stroj!

Radiátory jako podpěra pro sedy lehy! Ano radiátory jsou nezbytným prvkem v každém domě nebo bytě. Zajišťují nám tolik potřebné teplíčko. Když se však na tento kousek podíváte pozorněji, zjistíte, že radiátory jsou ideální cvičící pomůckou.

K radiátoru si dejte podložku, lehněte si na ni, skrčte nohy a zapřete je o již zmíněné radiátory. A pak se zvedejte a opět pokládejte. Alespoň padesát sedů, lehů každý den zajistí pozdější pekáč buchet právě na vašem těle!

TIP: Chcete perfektní cvik na doma? Zkuste Plank výzvu!

Vezměte do ruky švihadlo

Švihadlo je dětskou hračkou, ALE i ideální cvičící pomůckou. Kolikrát v dětství jste skákali přes švihadlo? Nesčetněkrát! Vzpomeňte si proto na dětská léta a i dnes si domů pořiďte švihadlo. Skákat můžete doma i venku. Za chvíli se švihadlo stane vaší neoddělitelnou součástí. Skákání přes švihadlo nejenže dobře spaluje kalorie, má i podstatný vliv na úbytek celulitidy.

Domácí cvičení nese své výhody, ale i mínusy. Velkou výhodou je, že cvičit doma můžete takřka non-stop, zadarmo a když se vám bude chtít. Ušetříte tak drahocenný čas i peníze. Nevýhodou je fakt, že k domácímu cvičení nám často chybí vůle. Když však zatnete zuby a vaše touha po vysněné postavě je dostatečně velká, zábava u domácího cvičení je zajištěná.

A co si dále přečíst o domácím cvičení?

VIDEO: Cvičení na doma – začátečníci

VIDEO: Cvičení pro začátečníky na doma

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva