Měsíční challenge pro vaši dokonalou postavu 4.9/5 (29)

Sponzorováno

A jakou fitness výzvu zkusíte vy?

A jakou fitness výzvu zkusíte vy?

Chtěli byste mít krásnou postavu do plavek, ale nevíte, jak vytrvat ve svém úsilí? Zkuste překonat svou slabou vůli a vyzkoušejte měsíční posilovací challenge neboli výzvy a posilte zvolené partie. Záleží jen na vás, na co se zaměříte.

Jen měsíc a krásná postava je vaše

Léto už je skoro tady, stejně jako plavková sezóna, které se děsí nejedna z nás. Ne každá žena se u vody totiž může blýsknout dokonalým „lavorem“ a stehny jako párky. Pokud i vy patříte do té kategorie žen, která sedí doma s pupkem vyvaleným a slzami v očích, pochlapte se a zkuste se sebou něco dělat.

Nejhorší je, abyste se do toho vůbec dali, věřte, že s měsíčními výzvami to potom půjde skoro samo. Už vás to zaujalo? Je to jednoduché. Na měsíc máte stanové cviky podle toho, jakou challenge si vyberete a na kterou svou partii se zaměříte. Cviky se samozřejmě stupňují. Když ale vytrváte, již brzy uvidíte výsledky. Zároveň vás to také nakopne a třeba ani potom nebudete chtít přestat. Tak se podívejte, jaké měsíční challenge jsou právě na skladě.

Vzhůru ke krásnému zadečku

Toužíte po svůdném sexy zadečku, který si přímo říká o plácnutí? Zkuste měsíční challenge na zadeček, která se skládá z dřepů. V podstatě každý den děláte jenom dřepy – jejich počet se ale samozřejmě neustále zvyšuje a vy jste tak nuceni makat na svém těle každý den víc a víc. Samozřejmostí jsou ale i odpočinky, které jsou nutné k tomu, aby se vaše svaly stihly zregenerovat. A potom jedete dál. Tak co? Chcete mít krásný zadeček do plavek? Vyzkoušejte challenge na zadeček a za měsíc ho můžete mít.

Že jsou dřepy skvělým pomocníkem při tvarování stehen a zadku, to není žádná novinka. Jen málo z nás ale ví o tom, že dřepy lze provádět různými způsoby. A jedním z nejvíce opomíjených jsou tzv. čelní dřepy, které v porovnání s těmi klasickými zadními přinášejí několik výhod.

Pakliže s pravidelným tréninkem teprve začínáte, určitě si při dřepech vystačíte pouze s vlastní vahou. Zkuste třeba 30denní dřepovou výzvu, v rámci které zlepšíte své výkony na dřepu o stovky procent. A to se pozitivně odrazí i na vaší postavě.

Dokonalé nohy získáte pouze cvičením

Jestliže však budete chtít v tréninku pokračovat i nadále, zřejmě vycítíte, že dělat každý den 250+ dřepů už je trošku nuda a navíc po čase nemusí přinášet kýžené výsledky. Proto není od věci zařadit cvičení s externí zátěží = činkou. A zde už přichází na řadu technika držení činky.

Naprostá většina žen i mužů cvičí dřepy s činkou tak, že si osu položí na záda. Nic proti tomu – pokud se provádí správně, je to užitečné. Tyto tzv. zadní dřepy ale docela dost zatěžují záda – a pokud cvičíte s velkou zátěží, můžete si při dřepech záda úplně odrovnat. Budete mít totiž tendenci si „pomáhat“ tím, že zátěž nadzvednete pomocí zad.

Sponzorováno

U čelních dřepů, kdy máte osu položenou v ramenních jamkách před hlavou, nic podobného dělat nemůžete. Tím, že je při nich mnohem těžší udržet rovnováhu, vás čelní dřep nutí ke správné technice a správnému postoji. Čelní dřepy navíc mnohem více zatěžují vaše nohy (hlavně kvadricepsy), takže přinášejí lepší výsledky. A nejen to. Čelní dřepy posilují také vaše břicho, jsou šetrnější na kolena a obecně zlepšují vaši kondici. Jsou cvikem nejen na nohy, ale na celé vaše tělo. V porovnání se zadními dřepy představují výrazně komplexnější a bezpečnější cvik.

Jedinou „nevýhodou“ čelních dřepů je, že při nich nezvednete tak velkou váhu, jako u dřepů zadních. Pokud jste doposud cvičili zadní dřepy a neustále si zvyšovala váhu činky, s čelními dřepy se vrátíte několik měsíců nazpět. Ale budete při tom vědět, že činku skutečně zvedáte svými nohami – a ne spodními zády. A to je zkrátka mnohem lepší varianta.

VIDEO: Dřepy a výzva

Bříško jako prkno

Největším problémem je většinou bříško. Tedy konkrétně špíčky, které na něm nemají co dělat. Je jedno, jestli je vaše „pneumatika“ kolem pasu jak od kola, osobáku nebo traktoru, důležité je, že když ji tam nechcete, musíte za to bojovat. Za krásným bříškem se vydejte s challengí na bříško, která kombinuje různé cviky na posílení břišních svalů. Najdete tady jak klasické sedy-lehy, tak například sedy-lehy na šikmé svaly či planking – neboli svoje tělo narovnáte jako prkno a musíte v této poloze nějakou dobu vydržet. S praktickým plánem si jednotlivé dny můžete škrtat, takže snadno uvidíte, jak se blížíte ke svému cíli, kterým je dokonalé bříško.

VIDEO: Břicho a výzva

Ruce a dekolt k nakousnutí

Pozadu by neměly zůstat ani vaše paže nebo dokonce dekolt. Prsní svaly posílíte s měsíční výzvou na kliky. I zde se střídá cvičení se dny odpočinku, kdy si vaše svaly musí odpočinout. Počet kliků se s každým dnem navyšuje, takže je to pro vás vždy nová a nová výzva. Jen ale pomyslete na to, jak potom budou vypadat vaše ruce a prsa. Za to ta námaha stojí.

VIDEO: Challenge push up / výzva – kliky

Dejte se do toho

Challenge jsou od toho, aby se přijímaly. Tak neváhejte a pusťte se do některé z těchto výzev, abyste dosáhli toho, co jste vždycky chtěli. Krásného těla s perfektně vytvarovanými partiemi. Nezapomeňte ale, že vaše posilování vyjde vniveč, jestli nebudete dodržovat pitný režim. Samozřejmostí je také zdravé stravování. Souboj mezi vaší challengí a kýblem hranolků by totiž nebyl moc vyrovnaný.

Sponzorováno

A co vy? Jakou challenge nyní držíte vy? Je nějaká?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva