Sponzorováno

Využijte jaro na preventivní prohlídku zubů 4.79/5 (14)

Využijte jaro na preventivní prohlídku zubůKromě detoxikace organismu bychom na jaře neměli zapomínat také na kompletní kontrolu a péči o naše zuby. Právě teď je na to ideální příležitost.

Po hodování v zimě a během masopustu si zasloužíme generálku i v našich ústech. Preventivní prohlídku zubů byste měli absolvovat jednou ročně, ideálně na jaře. Pokud zima, a s tím související přejídání, zanechalo na našich zubech nechtěné pozornosti, lékař je může zachytit již v zárodku a včas řešit.

Návštěvu zubaře neodkládejte

Mnoho pacientů však návštěvu ambulance odkládá, neboť se bojí bolesti. Platí, že čím později člověk přijde, tím větší bolest si sám může přivodit. „Prevence v podobě pravidelného čištění, preventivních prohlídek a profesionální dentální hygieny eliminují jakoukoliv bolest – která může souviset se vznikem zubního kazu, zánětlivými procesy v dutině ústní či s citlivostí zubů,“ říká MUDr. Alexander Schill, primář a zakladatel největší a nejmodernější soukromé dentální kliniky na Slovensku, Schill Dental Clinic.

Sponzorováno

Dentální hygiena by měla být také součástí pravidelné péče o chrup a průměrně se doporučuje absolvovat ji jednou ročně, ve zvláštních případech i častěji. „Kromě pravidelného čištění zubů zubním kartáčkem je nezbytné používat zubní nit a mezizubní kartáčky. No i pacienti, kteří jsou v hygieně příkladní, nikdy nemají chrup čistý na sto procent. Vedle dodržování zásad správného čištění po každém jídle je mimořádně důležité jednou za čas absolvovat dentální hygienu. Pomocí ní se odstraní zubní kámen, skrytý povlak a ošetří se parodontální vačky,“ řekl MUDr. Alexander Schill, primář a zakladatel Schill Dental Clinic.

Extra tip: Žvýkačky pomáhají samočištění zubů a odstraňují část povlaku. Žvýkání podporuje produkci slin, které ředí koncentraci kyselin v ústech. Vhodné jsou mentolové i ovocné varianty, případně žvýkačky s obsahem xylitolu, které zvyšují remineralizaci zubů a tím jsou prospěšné pro zubní sklovinu.

Sponzorováno

Pozor však na žvýkačky s obsahem cukru. Mentolové žvýkačky a častěji mytí zubů navíc blokují chuť k jídlu a tím napomáhají k celkové jarní detoxikaci organismu.

Co si dále přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva