Sponzorováno

Choďte na vyšetření a prohlídky, které jsou prevencí rakoviny, i v době pandemie 4.82/5 (11)

 • Americká asociace pro výzkum rakoviny zveřejnila v červenci dvě studie, které potvrdily narušení a omezení pravidelných screeningových testů na rakovinu prsu v době pandemie, včetně mamografů, ultrazvuků a MRI.
 • Někteří lékaři neměli v průběhu pandemie dostatek zdrojů k zajištění různých druhů vyšetření (např. preventivních apod.).
 • Někteří lidé se navíc báli podstoupit vůbec návštěvu nemocnice v tomto období.
 • Odborníci tvrdí, že je důležité provádět každoroční vyšetření, testy a screeningy, aby se zabránilo zmeškané diagnóze rakoviny.

Preventivní vyšetření jsou důležitá i v období pandemie.

Preventivní vyšetření jsou důležitá i v období pandemie.

Miliony Američanů i Evropanů se vyhýbají nemocnicím a ordinacím během pandemie COVID-19.

Odborníci tak zaznamenali znatelný pokles důležitých screeningových postupů, jako je třeba návštěva mamografu. Někteří odborníci se tak nyní obávají, že by po skončení pandemie by mohla nastat nová vlna diagnóz rakoviny.

Americká asociace pro výzkum rakoviny zveřejnila v červenci dvě studie, které potvrdily narušení a omezení pravidelných screeningových testů na rakovinu prsu, včetně mamografů, ultrazvuků a MRI.

Odborníci zdůrazňují, že i přes pandemii je velmi důležité držet krok s rutinním vyšetřováním a léčbou rakoviny prsu, zvláště pokud jste kvůli COVID-19 došlo ke zpoždění nebo zrušení vaší návštěvy lékaře a nějakého pravidelného vyšetření.

Sponzorováno

Preventivní vyšetření rakoviny prsu bylo narušeno během pandemie COVID-19

V některých těžce zasažených oblastech došlo k vážným narušením pravidelných screeningů, protože se lékaři snažili ušetřit lékařské prostředky, včetně času lékařů a techniků a osobních ochranných pomůcek, to vše kvůli léčbě lidí s nemocí COVID-19.

Jeden průzkum však zjistil, že u lidí s diagnózou rakoviny prsu, jich asi 22 procent mělo zpoždění při screeningu. Bez metod včasného odhalení je pravděpodobné, že počet případů rakoviny prsu v krátkodobém horizontu vzroste – proto jsou lidé nyní vybízeni k tomu, aby začali s rutinními screeningy a testy a nezapomněli na ně.

Návrat k pravidelným vyšetřením a k testování

Nyní se lidé pomalinku vrací k preventivním vyšetřením, ale v některých případech zpoždění ohrozilo jejich zdraví. Mnoho testů a vyšetření bylo pozastaveno. Mnoho lidí se bálo přijít a zůstali raději doma. Ve výsledku se nyní setkáváme s enormním počtem případů. Pacienti se snaží dohnat to, co zmeškali. Některé věci, které zmeškali, způsobily, že byli v horším stavu.

Další studie naznačuje potenciální nárůst o více než 33 000 úmrtí na rakovinu ve Spojených státech z důvodu nedostatečné včasné detekce. Tato studie se však zabývala šesti typy rakoviny, nejen rakovinou prsu.

Mnoho obyvatelů se začalo distancovat od společnosti, rakovina se ale nezastaví. To si uvědomte. Zpoždění diagnostiky pravděpodobně povede k odhalení nemocí v pokročilejších stádiích a horším klinickým výsledkům.

Takže nezapomínejte na svá pravidelná vyšetření. Je to pro vaše zdraví důležité. Závažná onemocnění nepočkají.

VIDEO: Preventivní prohlídky není radno podceňovat

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva