Sponzorováno

V mrazu pokožka trpí. Jak jí můžete pomoci? 4.7/5 (10)

Jak vaši pleť ochránit v mrazu a v zimě?

Jak vaši pleť ochránit v mrazu a v zimě?

Mrazy nejsou pro vaši pokožku rozhodně nic příjemného. Jak je patrné z aktuální předpovědi počasí, rozhodně by nás měly větší či menší mrazy provázet celou zimu. Pokud už teď máte obavy z toho, co to s vaší pokožkou udělá, rozhodně není třeba mít velké obavy. Podívejte se s námi na několik tipů, díky kterým se vám ji zaručeně povede ochránit. Tím si buďte stoprocentně jisti.

Proč pokožka nemá ráda mráz?

Nejprve je dobré povědět si také to, proč není mráz pro lidskou pokožku přínosem. Ty hlavní problémy, které může přinášet, jsou spojeny především s tím, že může výrazným způsobem podporovat stárnutí kůže. Stejně tak ale může docházet k tomu, že se pokožka bude stávat výrazně hrubší, stejně jako dojde třeba k tomu, že získá nepřirozenou, až výrazně hnědou barvu. Také může přijít o svou přirozenou pružnost, stejně jako napětí. I to jsou důvody, proč problém řešit.

Pozor na mytí vašeho obličeje

Na něm samozřejmě není nic špatného. V souvislosti s tím, aby pokožka byla stále čistá a také hydratovaná, se rozhodně jedná o postup, který je doporučován. Nikoliv však v kombinaci toho, že se chystáte ven do mrazu. Zde platí, že je dobré si pleť před vaším odchodem rozhodně nemýt. A jaký je ten důvod? Jelikož málokdy dojde k dokonalému osušení. Pokud následně vyjdete do mrazivého počasí, začne působit zima. Drobné, a to doslova i mikroskopické kapičky mnohou začít namrzat. A to právě na vašem obličeji. Zde mohou způsobit dokonce i popálení. Pokud už hledáte možnosti jejího vyčištění, nebo revitalizace, použijte raději:

Hydratace je i tak důležitá

I když oplachování vodou raději eliminujte, zároveň nezapomínejte na to, že pro vaši pokožku je i v samotném mrazu hydratace velmi důležitá. Z jakého důvodu? Je to tím, že mráz má tendenci vysušovat. A právě tomu byste měli v první řadě zabránit. Nezbytností je tedy udržovat pleť neustále hydratovanou. K tomu vám dnes pomůže celá řada přípravků, které na trhu existují. V souvislosti na výše uvedené varování je třeba říci, že doporučujeme hlavně krémy, a to ideálně s větším obsahem tuku. Ty jsou do mrazivých dnů rozhodně nejlepší volbou.

Co naopak v souvislosti s kosmetickými přípravky nedoporučujeme, to jsou různé minerální vody ve sprejích, které jsou určené také k hydrataci. Jelikož jejich velký podíl obsahu tvoří právě voda, vyhněte se jim.

Vitamíny jsou v zimě velmi důležité

Ty jsou důležité nejenom pro zdraví vašeho těla, ale i vaší pokožky. Ideální je změnit své stravovací návyky a zařadit do jídelníčku dostatečné množství ovoce, stejně jako zeleniny. Prospějete jak celému tělu, tak i své kůži. Možnou alternativou jsou samozřejmě vitamíny v tabletách, které jsou dobrým tipem ve chvíli, kdy chcete dodržet správné dávkování.
Pokud vám jde spíše o lokální dodávku vitamínů, přímo vaší pleti, je dobré sáhnout opět do segmentu kosmetického průmyslu. Zde jsou k dispozici četné krémy, které svým obsahem dodají vaší pokožce všechny potřené látky, které tolik potřebuje.

Sponzorováno

Používejte také make-up

Zde můžete doslova spojit příjemné s užitečným. A to z jednoho jediného důvodu. Vhodně zvolený make-up nejenom podpoří vaši samotnou krásu, a jednoduše zakryje všechny nedokonalosti na vašem obličeji. Zároveň se stane také velmi dobrou ochrannou vrstvou, která nemusí mráz k vaší samotné pokožce vůbec pustit. Pokud chcete naše konkrétní doporučení, rozhodně platí, že je lepší zvolit spíše několik tenčích vrstev, než jednu příliš silnou. Prospěje to vašemu obličeji jak v ochraně před mrazem, stejně jako to prospěje i vaší kráse. Jednoduše budete vypadat stále přirozeněji.

Myslete také na vaše rty

Ty jsou ve velkém ohrožení hlavně z důvodu, že není nic neobvyklého, že si je pravidelně, často až nevědomky olizujete. A právě v tuto chvíli dochází k tomu, že je navlhčíte. V kombinaci s chladnými teplotami mohou sliny na rtech namrzat, což vede k několika problémům. A mohou to být:

Co pomůže v tuto chvíli? Opět by to měla být preventivní péče. Stejně, jako jsme výše doporučovali krémy s vyšším obsahem tuku, budeme se tohoto pravidla držet i nyní. I když přípravků je mnoho, jednou z nejlepších cest je to, když budete používat klasický jelení lůj. Pokud hledáte vyšší ochranu, je dobré ho kombinovat s balzámem s UV filtrem. Ten se hodí hlavně v době slunečních dní.

Chraňte své tělo

Poslední radou, která pomůže také každému z vás, by měla být snaha o přirozenou ochranu vašeho těla. Co si pod tímto konkrétním sdělením představit? Je to jednoduché. Zkrátka a jednoduše mějte co nejméně odkrytých míst na vašem těle. Na ruce vám pomohou rukavice, na krk se hodí třeba kabát s límcem stejně jako šála. Stejně tak můžete šálu i límec vyhrnout až do oblasti vašeho obličeje. Horní část zase může chránit třeba čepice, stejně jako čelenka. Obojí navíc ochrání i vaše uši. To vše jsou možnosti, kterými celkové ochraně rozhodně pomůžete.

Co dalšího na toto téma si můžete přečíst?

VIDEO: Péče o pleť v zimě

VIDEO: Jak pečovat o pleť v zimě?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “V mrazu pokožka trpí. Jak jí můžete pomoci?”

  1. Viktorka napsal:

   V mrazivých dnech pomaham sve pokozce krémem Natura – 24 ochranny krem od Cannaderm. Jendou mi ho půjčila kamoska, když me v zime palel oblicej a od te doby ho mam porad doma. Chrani pokožku, aby nebyla sucha a aby odolovala nepriznivym podminkam. Pro me je hlavni, ze je to krem, který je cenove dostupny, prirodni a vysoce kvalitni!

  2. Kláruš napsal:

   Moc pěkný, děkuji Vám za něj :)) zajímavé informace, jsem za ně ráda.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva