Sponzorováno

Jelení lůj (balzám na rty) – na co všechno se dá použít? 4.81/5 (31)

Jelení lůj není jen na rty. Můžete ho použít na mnoho dalších věcí.

Jelení lůj není jen na rty. Můžete ho použít na mnoho dalších věcí.

Také celý život hledáte takové ty zkratky a vylepšení? Takové ty tipy, triky a MacGyverovské hacky, aby vše bylo snadnější, rychlejší, lepší a levnější? Pak jste na správném místě. U tohoto článku budete nejednou překvapeni.

Zde se podělíme o svou sbírku opravdu užitečných věcí, které můžete udělat s jednoduchou trubicí balzámu na rty. Ano, s obyčejným jelením lojem. Fakt budete mrkat.

1. Ošetříte s ním ranky po holení

Dejte trochu jeleního loje na ranky a pořezání od holicího strojku, abyste uzavřeli ránu a zastavili krvácení. Na malé ranky opravdu super. Vážnější a hlubší řezy vyžadují vážnější pozornost.

2. Zklidněte lojem další rány

Škrábnutí o papír může být překvapivě bolestivé. Zastavte malé ranky na těle balzámem na rty. Popraskané, zimou vysušené prsty mohou být také zklidněny vrstvou balzámu.

3. Vyřeší i podráždění pokožky kolem nosu

Oblast kolem nosu se může docela snadno vysušit a podráždit – například častým smrkáním během rýmy. Určitě to znáte. Chcete-li pokožku v této oblasti regenerovat, umyjte si ruce a na postiženou oblast aplikujte prstem nějaký neochucený balzám na rty. Prostě klasický jelení lůj.

Nepoužívejte však jelení lůj přímo na pokožku, abyste zabránili šíření bakterií a infekci tuby balzámu.

4. Balzámem natřete létající a neposedné vlasy

Pokud jsou vaše vlasy neposedné třeba kvůli statické elektřině nebo kvůli tomu, že jste si je v noci přeleželi, přejeďte prsty přes balzám na rty a jemně vyhlaďte neposedné vlasy zpět na své místo. Toto funguje parádně.

5. Alternativa pro oční krém

Vypadáte jako mýval s tmavými kruhy pod očima? Balzám na rty může nahradit oční krém, abyste vyřešili tento problém kolem očí. Opět si naneste trochu balzámu na prst a jemně potřete na problémová místa kolem očí.

6. Jelení lůj zkrotí neposedné obočí

Máte divoké a neposedné obočí? Balzám na rty na prstu pomůže vrátit obočí na své místo.

7. Prevence puchýřů z bot

Už jste někdy měli puchýře z nových nebo špatně padnoucích bot? Pokud se vaše botka otírá o pokožku a způsobuje tím podráždění, můžete minimalizovat tření. Jak? Právě jelením lojem. Aplikací vrstvy balzámu na rty do problémové oblasti.

8. Udržujte parfém déle vonící

Je to velké zklamání, když na krk nanesete vaši oblíbenou vůni a ta za chvíli není vůbec cítit. Někdy to tak bývá, některé vůně se snadno odpaří. Chcete-li, aby vůně vydržela déle, naneste trochu jeleního loje na váš puls bod před nanesením vůně. Tím jakoby zafixujete vůni a nenecháte ji příliš rychle rozptýlit.

Balzám na rty funguje, protože je okluzivní. Absorbuje a drží vonné látky ve srovnání s tím, že byste je nastříkali přímo na suchou pokožku. To je zajímavé, že?

9. Blokuje chlad a vítr

Balzám na rty, který se aplikuje na tváře, nos a čelo, může sloužit jako účinný prostředek prevence poškození pokožky v drsném, chladném počasí. Chrání před studeným vzduchem, před přímým poškozením citlivé pokožky vašeho obličeje.

10. Lesk na oči

Balzám na rty lze použít i pro krásu. Smíchejte trochu neochuceného balzámu na rty s vaším oblíbeným očním stínem, abyste vytvořili jakýsi oční lesk. Je to skvělý trik krásy s téměř nulovými náklady.

11. Náhradní krém na ruce

Pokud jste náhodou zapomněli svůj pleťový krém doma nebo vám prostě krm došel, balzám na rty může být super náhradou. Naneste jelení lůj na suchou kůži. Protřete ruce dohromady, abyste je zahřáli a lépe se tak roznese balzám.

Sponzorováno

12. Usnadní rozepnutí zipu

Super hack do života. Určitě se vám to už stalo – nemohli jste při vysvlékání rozepnout zip z vašich džínů. Doufejme, že jste se z nich nakonec dostali, když se to stalo. Pro rychlou pomoc můžete také použít balzám na rty. Jednoduše naneste jelení lůj na zuby zipu. Tím se namažou části zipu a usnadní se jeho rozepínání.

13. Udrží vaše tkaničky zavázané

Rozvazují se tkaničky vašich dětí příliš často? Chcete-li zabezpečit to, že tkaničky zůstanou bezpečně zavázány, potřete na ně je balzám na rty. Ten jim zabrání v rozvázání.

14. Náhradní lesk na boty

Pro rychlý lesk obuvi naneste jelení lůj na suchý hadřík. A nyní můžete suprově vyleštit vaše boty. Nikdo nebude schopen rozpoznat rozdíl od klasického lesku pro boty.

15. Pomůže se sundáním prstýnku

Zasekl se vám prstýnek na vašem prstu? Kromě mýdlové vody můžete také použít balzám na rty. Stačí mezi prst a prstýnek nanést trochu balzámu na rty a hned to půjde lépe.

16. Zabraňuje zamlžení vašich brýlí

U brýlí se může snadno stát, že se zamlží při přechodu z chladného do teplého prostředí, třeba v zimě (nebo když pijete polévku). Praktickým trikem je pokrýt čočky vašich brýlí balzámem na rty a pak vyleštit hadříkem. To zabraňuje zamlžení vašich brýlí.

17. Odstraní zbytky po samolepkách

Známe to všichni. Po sundání samolepek a cenových značek po nich zůstane takový ten zbytek s lepidlem. Je to velmi nepříjemné a zničí to často vzhled zcela nového zboží. Je to těžké sundat, musíme použit nehty. Namísto toho ale naneste vrstvu balzám na rty. Počkejte 10 minut, poté utřete balzám na rty a rozpuštěné zbytky.

18. Žárovky odolné proti korozi

Venkovní světla vystavená prvkům mají sklon k rezavění v oblasti závitu žárovek. Chcete-li, aby k tomu nedošlo, přejeďte závity žárovek balzámem na rty, než je našroubujete na místo. Balzám zajistí vodotěsné utěsnění, které odolá korozi a ulehčí odšroubování žárovky, když je třeba ji vyměnit.

19. Udržujte nože a další nástroje daleko od koroze

Nože a nástroje, které mohou trpět rzí, zejména v případě, že jsou delší dobu nepoužívány, můžete ošetřit jelením lojem. Naneste balzám na rty na nože nebo na nůžky – na vše, co chcete ochránit před oxidací.

20. Chraňte tlapky domácího zvířete

Led, sníh a sůl mohou způsobit podráždění tlapky zvířete. Aplikujte balzám na rty na polštářky tlapek vašich zvířecích miláčků než jdou ven – takto je efektivně ochráníte.

21. Opraví poškrábaný disk CD

Chcete poslouchat staré CD, ale je poškrábané? Bez obav. Aplikujte trochu balzámu na rty na poškrábanou plochu, aby nedošlo k přeskakování.

22. Malá svíčka ze zápalky

Na špičku zápalky dejte balzám na rty (nebo do balzámu dejte zápalku). Hlavička zápalky absorbuje vosk z balzámu na rty a udrží hořící plamen po delší dobu. Taková malá svíčka.

23. Minimalizujte nepořádek z barvení vlasů doma

Uchovejte si vlasové barvivo jen na vlasech a ne na pokožce kolem vlasů. Na kůži naneste před barvením vlasů vrstvu balzámu na rty. Funguje to fakt skvěle.

24. Namažte dráhy pro snadnější otevírání či zavírání zásuvek

Aplikujte balzám na rty na dráhy zásuvek a oken, pro snadnější otevírání a zavírání.

25. Zabraňte hřebíkům rozštípnutí dřeva

Při klepání hřebíku do kusu dřeva někdy nakonec rozdělíte dřevo. Vrstva balzámu na rty pomůže hřebíku proniknout do dřeva bez rizika poškození dřeva.

Sponzorováno

A co vy? Znáte další možná použití balzámu na rty? Budeme rádi za komentáře.

A co si o rtech ještě přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva