Co vše vaše pleť potřebuje a vyžaduje? 4.74/5 (19)

Co vaše pleť rozhodně potřebuje? Přečtěte si náš článek.

Co vaše pleť rozhodně potřebuje? Přečtěte si náš článek.

Pleť každého z nás je něčím, co už na první pohled jasně vypovídá o našem zdraví i naší kráse. I proto mnoho z nás neváhá a pravidelně měsíčně investuje do péče, která nám zajistí krásu pleti. Ne každý z nás ale ví, co všechno může naší pleti pomoci. Pokud si v tomto nejste jistí ani vy, podívejte se na několik – pro vás možná překvapivých věcí, na které se zaměřit.

Výkyvy ve stravě znamenají výkyvy v kráse vaší pleti

Pokud s pletí něco přímo souvisí, je to rozhodně váš stravovací režim. Určitě víte, že když je vaše strava pestrá, bohatá na vitamíny, minerály a třeba i antioxidanty, tak se to pozitivně projevuje na kráse vaší pleti. Platí to i opačně. Tučná, smažená nebo přeslazená jídla jí mohou ubližovat. A co byste dále měli vědět? Rozhodně je to nutnost dodržování víceméně stále stejného životního stylu. Jakékoliv výkyvy ve stravování se mohou negativně podepsat na tom, jak bude vypadat vaše pleť.

Jak se tedy správně stravovat:

 1. Dodržujte zásady pestré stravy
 2. Jezte pravidelně a dostatečně
 3. Eliminujte váhové výkyvy

Co pleti maximálně škodí? Jsou to hlavně různé drastické výkyvy v potravě. Když jejich vlivem je konzumována jenom jednotvárná strava, bez dostatku živin, je to pro pleť jednoznačně problém. Často se rozhodí i metabolismus, kila začnou létat nahoru a dolů a doprovodným efektem mohou být i zdravotní problémy. Tomuto stavu se za všech okolností vyhýbejte.

A na co se ve stravě zaměřit? Především na:

 • vitamín A (jeho zdrojem jsou meruňky, broskve, mrkev, játra, máslo, mléko, žloutek, rybí tuk, brokolice)
 • vitamíny skupiny B (tyto vitamíny najdete v droždí, dále ho obsahují ovesné vločky, rýže, vejce, luštěniny)
 • esenciální mastné kyseliny (tučné ryby, panenské oleje, ořechy a semena)
 • vitamín C (v mnoha druzích ovoce a zeleniny),
 • zinek (zaměřte se na ořechy, semínka, listovou zeleninu, maso a kvalitní obiloviny)
 • selen (ořechy, maso, ryby, ovesné vločky)

Bez kvalitního spánku to nepůjde

Během spánku regenerují vaše svaly, regeneruje vaše mysl, stejně jako během spánku regeneruje také vaše pokožka. Proto platí, že pravidelný a dostatečný spánek je tím nejlepším, co pro svou pleť můžete udělat. Pokud nevěříte, zkuste pravý opak – týden spát skutečně jenom minimálně. Už druhý až třetí den se objeví kruhy pod očima, značící jasnou nevyspalost. Poté se přidají také otoky, dále pleť výrazně změní svůj odstín směrem k šedé, a celkově budete působit starším a unaveným dojmem. Vážně toto chcete? Věříme, že to zkoušet nebudete a raději se dostatečně vyspíte.

Zlepšujte to, co je na vaší pleti špatné

Péče o pleť je nesmírně důležitá. Tu rozhodně nepodceňujte. Co v souvislosti s tím možná nevíte? Že důležitá je primárně ta správná péče. Co je tím myšleno? Že vaše pleť často nepotřebuje komplexní péči. Vaše tělo jako takové funguje dobře a tak dokáže zajistit, aby pleť byla v rámci různých aspektů dokonalá a bezproblémová. Vy byste se naopak měli při péči zaměřit jenom na to, co je špatné. Nevylepšujte něco, co se vylepšit nedá. Eliminujte hlavní nedostatky. Příkladem může být:

Pokud vás některý z daných problémů trápí, je třeba se snažit o eliminaci. Když však máte pleť přirozeně hydratovanou, je spíše na škodu používat hydratační mléka. Pokud je přirozeně čistá, stačí se klasicky odlíčit a různá čistící mléka nebo peelingy nechte na stole. Pamatujte, že všeho moc škodí.

Stejně jako vaše plíce, i vaše pleť potřebuje kyslík

Lidský organismus se bez kyslíku neobejde. Ostatně to ví každé malé dítě, jelikož potřebuje dýchat. Vy jako dospělí byste rozhodně měli vědět i to, že kyslík nepotřebují jenom vaše plíce, ale že ho potřebuje také vaše kůže. A to v celkem velkém množství. Důvodem je rozhodně to, že díky němu se mohou buňky lépe množit, mohou lépe fungovat a také mohou lépe regenerovat.

A jak docílit toho, aby vaše kůže měla kyslíku tolik, kolik potřebuje? Je to celkem jednoduché. Nejprve je nutné nezapomínat na jeho přísun. Plně postačí pobyt na čerstvém vzduchu. Ideální je, když vyrazíte za město, projít se třeba do lesa. Také je nutné svou pleť nedusit. Co máme na mysli? Líčení – hlavně makeup. Pokud ho využíváte, dávejte si spíše menší vrstvu a po příchodu domů se nezapomeňte odlíčit. Daných deset minut, které tomu věnujete, se na kráse vaší pleti velmi výrazně a pochopitelně i pozitivně podepíše. Tím si buďte stoprocentně jista.

Potřebuje i péči profesionálky

Myslíte si, že ne? Opak je pravdou. Jak proto, že profesionálka přesně ví, jaká je vaše pokožka a co jí chybí, tak i proto, že může používat pomůcky, nebo i produkty, které doma nemáte. Třeba proto, že jsou příliš drahé, nebo i proto, že pro běžné použití jsou hlídány obsahy různých látek, aby neudělali na obličeji žen více škody, než užitku. V profesionálních salonech jste však pod dohledem někoho zkušeného, což znamená, že daná péče bude lepší a efektivnější. A pokud argumentujete finanční stránkou, rozhodně musíme dodat, že plně postačí jedna měsíční kúra k tomu, aby byla vaše pleť na následující čtyři týdny dokonalá, což podpoříte svými klasickými krémy.

Hydratace

Pleť potřebuje být hydratovaná. Stejně jako vaše celé tělo. Pijte. A pijte hodně. A pijte kvalitní čistou vodu. Nebojte se vypít 2,5 až 3 litry vody denně. Vaši pokožku to krásně rozzáří. Podívejte se dále na rady, jak nejlépe hydratovat pleť.

Dehydrované pleti nepomůže sebelepší hydratační krém, když nedoplníte tekutiny zevnitř!

A co vaše pleť rozhodně potřebuje?

Co potřebuje, to víte. Na závěr dodejme, co rozhodně nepotřebuje. Je to kombinace nedostatečné péče a špatného prostředí. Když se o ni nebudete starat, a budete ji vystavovat přímému slunci, prachu, ale třeba i chlorované vodě, či ji budete dokonce dusit, negativně se vám odmění. Prvních několik let to nebude, ale v pozdějším věku si svou nezodpovědnost uvědomíte. Pamatujte, že třeba první vrásky se mohou objevit už po dvacítce. A jistě tušíte, u kterých žen se objeví jako první, u kterých budou pozorovatelné až lehce před třicítkou.

A co si o krásné pleti ještě přečíst?

VIDEO: Tipy na problematickou pleť

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva