Sponzorováno

Ořechy Hickory – jak mohou pomoci vašemu zdraví? 4.81/5 (16)

Ořechy Hickory - jak mohou pomoci vašemu zdraví?Hickory ořech, jak už vyplývá z jeho názvu, pochází z hickory stromu, který spadá do širokého rodu Carya (Ořechovce). Všechny ořechy z těchto stromů jsou velmi podobné ve složení živin i v jejich možném použití (ale například síla jejich skořápky se velmi liší).

V dnešním články si představíme takzvané Hickory ořechy. Co se týče jejich příznivých účinků na lidské zdraví, mají tyto ořechy nejen mnoho tradičních prospěšných vlastností klasických ořechů, ale mají také některé další jedinečné vlastnosti.

Většinou se Hickory ořechy nedají koupit v žádné zdravé výživě, protože jejich skořápka je hodně tvrdá, tak se hodně špatně rozdělávají. Jakmile se vám ale podaří dostat se dovnitř, zjistíte, že za to extra úsilí to stálo. Jsou moc dobré a hlavně hodně zdravé. Ale upřímně, ne každý druh hickory ořechu je chutný. Některé druhy těchto ořechů jsou docela hořké, ale odrůdy jako shagbark a shellbark hickory jsou hodně oblíbené a velmi chutné.

Zdravotní přínosy hickory ořechů

Hickory oříšky jsou jedinečný zdroj mnoha základních minerálů, organických sloučenin a živin.

1. Super pro efektivní zvýšení tělesné hmotnosti

Jasně, mnoho lidí se zabývá snížením hmotnosti. Hickory ořechy jsou však skvělou volbou, pokud chcete přibrat nějaké to kilo velmi rychle – například pokud se zotavujete z nějakého zranění nebo po operaci. Malá hrstka ořechů hickory má téměř 200 kalorií, což je ideální pro zdravou svačinu. Zvláštní je, že tyto ořechy mohou pomoci lidem i zhubnout. Pokud sledujete svůj kalorický příjem, tyto oříšky vás velmi rychle zasytí. A sníte toho prostě méně.

2. Vyrovnávají hladinu cholesterolu

Mylná představa, že všechny „tuky“ jsou špatné, je docela běžná. Ale ve skutečnosti je to tak, že naše tělo prostě vyžaduje pro správné fungování zdravý typ tuků. Jediná porce hickory ořechů obsahuje téměř 18g tuku (a pouze 10-15% z nich jsou ty horší). To znamená, že hickory ořechy mohou pomoci vyrovnat váš cholesterol a mastné kyseliny v těle, podporují kardiovaskulární zdraví a snižují vaše šance na rozvoj aterosklerózy, infarktu či mrtvice.

Sponzorováno

3. Dodají zdravou energii

V jedné typické porci těchto ořechů je více než 5 gramů zdravých sacharidů. Dodají vám tak potřebnou energii. Jsou proto ideální na svačinku. Sacharidy, které jsou v těchto oříšcích jsou o mnoho lepší než jednoduché cukry ze sladkostí. Hickory ořechy nám dávají složitější sacharidy, které nezpůsobí, že hladiny inzulínu a glukózy budou tolik kolísat tolik. Zabraňujete tím rozvoji cukrovky.

4. Podporujtí růst

Stejně jako většina ořechů, obsahují i hickory ořechy působivé množství bílkovin, což je moc dobrá zpráva pro vegetariány a další lidi, kteří praktikují nějakou dietu s nedostatkem bílkovin. Živočišné a rostlinné bílkoviny jsou klíčové pro náš růst a vývoj, protože protein je v těle využíván pro růst kostí, svalů a orgánových systémů. A další dobrá zpráva. Vitamín B6 nalezený v těchto oříšcích usnadňuje metabolismus bílkovin, což zvyšuje účinnost, s jakou tělo zpracovává proteiny.

6. Pro zlepšení metabolické aktivity

Vitaminy skupiny B je již dlouho známé jako klíčová součást metabolismu a celkového fungování těla. Hickory ořechy obsahují významné množství vitaminu B1, který potřebujeme k zajištění správného fungování našich svalů, srdce a nervového systému.

7. Super pro kosti

Sponzorováno

Hořčík je jedním z mnoha univerzálních minerálů, které hrají důležitou roli v mnoha tělesných funkcích. Hořčík především zlepšuje enzymatickou aktivitu v těle, reguluje hladinu vápníku a napomáhá metabolické optimalizaci. V hickory ořeších je skvělá kombinace hořčíku, fosforu a vápníku – a to je skvělé pro ochranu kostní minerální hustoty, pro prevenci nástupu osteoporózy a dalších degenerativních poruch kostí.

A které další ořechy jsou zdravé?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva