Medvědice lékařská a její léčivé účinky 4.78/5 (9)

Sponzorováno

Medvědice lékařská a její léčivé účinkyMedvědice lékařská je malý, stálezelený keř. U nás v Česku je docela vzácný. Medvědice lékařská údajně dostala své jméno podle toho, že její bobule jsou oblíbeným jídlem medvědů. Různé domorodé kultury používaly tyto plody pro tradiční způsoby léčby. Rostlina je neobvyklá tím, že díky svým organickým sloučeninám a dalším složkám poskytuje mnoho zdravotních přínosů a benefitů.

Zdravotní přínosy Medvědice lékařské jsou způsobeny především jejím jedinečným chemickým složením. Obsahuje třeba kyselinu tříslovou, kyselinu ursolovou, kyselinu gallovou a další různé flavonoidy. Tyto silné organické sloučeniny pozitivním způsobem ovlivňují organismus. Z této bylinky tak činí potenciálně cenný bylinný prostředek pro mnoho lidí s různými problémy. Rostlina může být dokonce kouřena, může z ní být udělán výborný čaj, může být rozemleta na prášek nebo upravená do odvaru.

Zdravotní benefity Medvědice lékařské

Podívejme se blíže na fascinující zdravotní přínosy medvědice.

1. Chrání a posiluje imunitní systém

Jedna z nejmocnějších chemických sloučenin nalezených v Medvědici lékařské se nazývá Hydrochinon. Působí jako silná antibakteriální látka, která dokáže udržet váš imunitní systém zdravý a v pozoru. Odstraněním škodlivých činidel a cizích látek dokáže medvědice lékařská ochránit vše – od vašeho střeva až k vaší pokožce. Působí jako obranná linie celého těla proti bakteriím.

2. Detoxikuje tělo

Nejběžnějším tradičním použitím Medvědice je užívat ji jako přirozené diuretikum. Pomáhá lidem uvolňovat toxiny z těla, čistí močový měchýř a ledviny. Pomáhá eliminovat přebytečné soli, tuky, vodu a toxické materiály z vašeho těla, což ve finále pomáhá všem vašemu tělo pracovat lépe.

Sponzorováno

3. Léčí bolesti hlavy

Jedná se o jeden z kontroverznějších zdravotních přínosů Medvědice lékařské. Je používána už po stovky let jako lék na bolesti hlavy. A proč kontroverzní? K dosažení tohoto konkrétního přínosu musíte vykouřit sušené listy keře Medvědice. Ten však produkuje podobný účinek jako známá rostlina konopí. Toto užívání je v mnoha kruzích shledáno špatným a kontroverzním, ale ukázalo se, že je účinným prostředkem proti bolesti hlavy.

4. Pomoc v těhotenství i po porodu

Některé z aktivních složek Medvědice jsou přímo spojeny s bezpečností matek během těhotenství (zabraňuje potratům apod.). Navíc po porodu se často vyskytuje značné množství bolestí a zánětů. Medvědice lékařská se tradičně používá k podpoře zdravého zotavení matky. Poraďte se však určitě se svým lékařem, to není doporučení ale nutnost.

5. Urychluje hojení

Z plodů Medvědice může být vyroben balzám, který se dává přímo na rány. Lze přímo aplikovat na popáleniny, rány, modřiny nebo oblasti zánětu. Kyseliny tohoto jedinečného ovoce mohou pomoci urychlit proces hojení pod kůží a současně snížit zánět a odstranit bolest.

6. Chrání žaludek

Sponzorováno

Existuje hodně gastrointestinálních poruch, které mohou zničit přirozenou rovnováhu užitečných bakterií v našem střevě. Je známo, že Medvědice lékařská inhibuje aktivitu E. coli a řady kmenů bakterií Staphylococcus, což pomáhá našim systémům bránit se těmto infekcím.

A co víc si o Medvědici lékařské přečíst?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva