Sponzorováno

Trápí vás padání vlasů? Víme, jak se bránit 4.78/5 (18)

Jak na padání vlasů?

Jak na padání vlasů?

Padání vlasů je velmi častý problém mnoha mužů, ale i žen. Je způsobený nejenom genetikou, ale třeba i prostředím, nebo životním stylem. A právě poslední dva faktory negativně působí nejenom na muže, ale také na ženy. Ty dnes trápí vypadávání vlasů mnohem více, než tomu bylo kdy v minulosti. Pokud je to problém i vás, ukážeme vám, jak proti jejich řídnutí účinně bojovat.

Nejprve je třeba rozlišit, zda se jedná o takzvané sezonní padání vlasů, které se objevuje například nyní, tedy v období podzimu. Obvykle je spojeno s tím, že vlasy padají 1 – 2 měsíce. Poté dojde opět k tomu, že se situace navrátí do běžného stavu. V tomto případě se není třeba výrazně znepokojovat. Pokud vám však vlasy padají během celého roku, a to stále více, je už třeba myslet na změnu vašeho života hlavně v oblasti péče o ně.

Pečujte o své vlasy správně

Je mnoho postupů, které vlasy výrazně zatěžují, oslabují a logicky také způsobují jejich vypadávání. Pokud se podíváme na několik hlavních, jedná se o:

 • Časté a nešetrné fénování a žehlení
 • Časté barvení vlasů
 • Stahování do culíku a nesprávné česání

Dané aktivity je proto ideální co možná nejvíce omezit. Pokud už jsou nezbytná, starejte se o co největší šetrnost, které zajistí, že jim nebude nijak výrazně ublíženo.

Dejte pozor na hormony

Jak jsme již zmínili v souvislosti se sezonním vypadáváním vlasů, vliv na ně má hlavně činnost hormonů. Zvláště v období podzimu dochází k tomu, že se mohou v rámci vašeho těla tvořit mnohem více. Vliv na to má nejenom stres a celková únava, ale i nedostatek hořčíku, stejně jako například i křemíku, popřípadě také zinku. Hlídejte si proto dostatečný přísun trojice těchto látek a zajistíte, že produkce hormonů bude nejenom po celý rok, ale i na podzim pořádku. Podívejte se sem na hlavní důvody padání vlasů.

Sponzorováno

Hlídejte si své zdraví

Zdraví je přirozeně to nejdůležitější, co v našem životě máme. Není nic neobvyklého, že když se necítíme dobře, může se to negativně projevovat v celé řadě oblastí našeho těla. A vlasy nevyjímaje. Proto doporučujeme hlavně posilovat imunitu, což zamezí propuknutí jakýchkoliv nemocí. Dále je třeba dát pozor na užívání léků. Jakákoliv jejich dlouhodobá konzumace se na vypadávání vlasů negativně podepíše. Pokud jde o nezbytné léky předepsané lékařem, určitě je nevysazujte. Pokud jde ale o užívání antibiotik například na obyčejné nachlazení, je lepší raději využít sílu přírody.

Dodávejte vlasům dostatek vitamínů

Vitamíny jsou pro naše tělo nezbytné a rozhodně to platí i o oblasti našich vlasů. I ty si zaslouží jejich dostatečný příděl. Máme-li být konkrétnější a podívat se na to, jaké vitamíny jsou pro ně ideální, určitě nezapomínejme na ty ze skupiny E a také ze skupiny A. Kromě nich je pro vlasy prospěšný také křemík. Možností, jak do těla všechny tyto látky dostat, je hned několik. Pokud zůstanete u klasiky, kterou je zdravá strava, nezapomeňte na dostatek:

 • Různých druhů ořechů
 • Luštěniny
 • Rostlinné oleje

Dále je možné vsadit na doplňky stravy, třeba ve formě šumivých tablet, stejně jako i různých prášků. Poslední možností jsou speciální šampony a jiné prostředky, s obsahem potřebných vitamínů. Ty mohou působit právě tam, kde potřebujete – v oblasti vlasů a tedy i v oblasti vlasové pokožky jako takové.

Používejte správné přípravky

Na trhu se setkáte s mnoha „zázraky“, které slibují opětovné navrácení hustoty vašich vlasů. Ty berte spíše s rezervou, jelikož pokud by něco takového skutečně existovalo, je to doslova průlom v léčbě toho, že vlasy vypadávají. Přesto musíme dodat, že výběr správného šamponu nebo kondicionéru je důležitý.

Primárně je třeba, aby obsahoval vitamíny a látky, které jsou pro vlasy prospěšné. Dále by se mělo jednat o přípravek šetrný, které je nebude nijak poškozovat. Ideální jsou i různá vlasová tonika nebo masky, které taktéž podpoří jejich výživu. Používejte pro péči o vlasy ty správné oleje.

Jak na správné mytí vlasů?

Mnoho žen či mužů také neví, jak vlasy správně umývat. Rozhodně zapomeňte na drbání vlasové pokožky pomocí nehtů, nebo snad na mytí hrubou silou. I zde je třeba jemnost. Tedy nutnost napěnit šampon na rukách a poté ho jemně vmasírovat konečky prstů do vlasů. Následně je opláchněte a dopřejte jim finální péči a ochranu. V kombinaci s výše uvedenými postupy jde o metodu, která funguje!

A jak s nepříjemným padáním vlasů bojujete vy? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

A co si o vlasech u nás dále přečíst?

VIDEO: Odbornice radí – Jak na padání vlasů

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva