Prášky a přípravky na hubnutí – ano či ne? 4.85/5 (13)

Sponzorováno

prasky-hubnutiToužíte po tom, být dokonale hubená? Jistě víte, že cesta k dokonalé postavě je spojena nejenom se správnou stravou, ale i dostatkem správného pohybu. V minulosti jsme vás informovali o tom, jak správně cvičit, nebo o tom, jakým dietám se vyhnout. Nyní se zaměříme na to, zda je vhodné používat prášky na hubnutí. A to z pohledu toho, co umí, ale i z pohledu toho, zda skutečně mohou pomoci.

Jaké prášky na hubnutí existují?

Začněme základním přehledem, který je spojený s tím, z čeho jsou vyrobeny. Dnes můžeme tento sortiment rozdělit do dvou hlavních odvětví. Tím prvním jsou přírodní prášky na hubnutí. Jejich složení bez jakékoliv chemie a účinné látky jsou získávány z různých bylin a rostlin, které jsou volně dostupné v přírodě, nebo jsou uměle pěstovány. Výhodou takových přípravků je hlavně minimum nežádoucích účinků. Nevýhodou může být menší účinnost, než u druhé skupiny.

Sem se řadí takové produkty, které mohou také obsahovat silné přírodní látky, ale část jejich složení je spojena především s chemickými sloučeninami. Jedná se tedy prášky na hubnutí postavené primárně na chemickém základu. Jejich výhodou je určitě vyšší účinnost, ale nevýhodu právě jejich složení spojené s možnými nežádoucími účinky, stejně jako s tím, že do těla dopravujeme pro něho neznámé látky.

Co doplňkové produkty umí?

Důležité je vědět i to, že lze prášky na hubnutí rozdělit do tří hlavních skupin. A to podle toho, co konkrétně umí. Podle našich cílů a požadavků volíme skupinu nebo skupiny, které jsou pro nás ideální. Možnosti jsou tyto:

Pravdou je, že právě tyto tři faktory nejvíce ovlivňují postup, kterým hubneme. Proto mnoho lidí v daných oblastech rádo vyhledává pomoc. Jak může fungovat?

1. Přípravky na zrychlení našeho metabolismu

Lidské tělo dokáže spalovat nejenom v rámci fyzické aktivity, ale i při běžném denním režimu, nebo dokonce při spánku. Právě přípravky na zrychlení metabolismu mohou zajistit, že dané spalování během takzvaného klidového režimu bude o něco efektivnější. A to tím, že dojde ke zrychlení metabolismu jako takového. I když můžeme říci, že určitý význam dané produkty mají, jejich efekt je stále poměrně malý, a tak o nich nelze přímo říci, že jsou dostatečně účinné. Pokud budeme pár minut denně věnovat intenzivnějšímu cvičení, může být efekt prakticky stejný, jako při použití daných produktů. A navíc ušetříme.

Sponzorováno

2. Přípravky na eliminaci chuti k jídlu

Dieta může být problémem i z důvodu, že se nedokážeme ovládnout. Máme slabou vůli, vlivem čehož často podlehneme chutím, které máme. Ty mohou být spojeny s jídlem, které není tím pravým. Obvykle se jedná o:

 • Zákusky a cukrovinky
 • Nezdravá a tučná jídla
 • Chipsy, hranolky a jiné pochutiny

Přípravky na eliminaci chuti k jídlu mohou ošálit náš mozek tím, že se díky nim buď cítíme nasyceni, nebo dokážou utlumit naše chutě spojené s čímkoliv nezdravým. Opět platí, že od nich sice nemůžeme čekat zázraky, ale hlavně v počátečních fázích diety mohou fungovat celkem dobře. Spoléhat dlouhodobě výhradně jenom na ně však nelze.

3. Přípravky na podporu výkonu

Třetí skupinou jsou přípravky, díky kterým je podpořen náš výkon v rámci sportovní aktivity. Ty už jsou vhodné spíše u náročných sportovních činností, které mohou více vyčerpávat, nebo zde hrozí vyšší riziko zranění v případě těžší zátěže našich svalů. Zde je třeba podotknout, že na hubnutí jako takové mají spíše vedlejší vliv. A to proto, že díky nim máme možnost podat vyšší výkony s ohledem na náročnost, nebo délku trvání. To se následně promítá na tom, jak rychle jsou současné tukové zásoby spalovány, stejně se to může promítnout i na tom, jak rychle naše tělo zregeneruje a je opět připraveno sportovat. Pokud se bude jednat o doplňky kvalitního rázu, používané třeba ve fitcentrech, rozhodně lze říci, že svůj vliv na hubnutí mají.

Ano či ne?

Stále nejste rozhodnuti, zda se touto cestou vydat? Pokud máte silnou vůli a jste si vědoma toho, že dietu zvládnete sami, nejsou prášky na hubnutí nutné. Stačí se věnovat správné stravě a sportovní aktivitě. Pokud máte obavy, je dobré některé produkty do svého jídelníčku zařadit. Zvláště potom ty, které podpoří sportovní aktivitu a eliminují chutě k jídlu. U nich ale nezapomínejte na to, že nejsou zázrakem, ale jsou jenom praktickým pomocníkem. Mnohé ženy i mnozí muži si myslí, že díky nim půjde hubnutí samo. To není pravdou – půjde sice lépe, ale to hlavní bude stále jenom na vás samotné. Sportovní aktivita a zdravá strava – to je klíč ke zdravému životu i k pěkné postavě.

A hlavně: buďte rozumní a používejte selský rozum. Opravdu jen nějaké prášky vám s hubnutím nepomohou. Je potřeba správně jíst a trochu cvičit. Nezapomeňte se poradit s odpovědnými osobami o tom, jaké přípravky jsou pro vás vhodné, někdy je to opravdu věda a sami se do toho nepouštějte, pokud tomu nerozumíte.

Co dále si přečíst na téma prášky na hubnutí?

VIDEO: Lékárna a léky 3/2009: Obezita a hubnutí

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva