Sponzorováno

Jak na dlouhé vlasy? Víme, co vám pomůže! 4.9/5 (10)

Jak na dlouhé vlasy? Podívejte se na naše tipy...

Jak na dlouhé vlasy? Podívejte se na naše tipy…

O tom, jak mít vlasy silné a zdravé jsme toho již napsali spoustu. Co ale v případě, kdy toužíte po tom, mít vlasy také dlouhé? I zde vám dokážeme nabídnout několik zajímavých tipů, které vám rozhodně pomohou a zajistí, že budou růst mnohem rychleji, než doposud.

Chcete dlouhé vlasy? Stříhání pouze minimální

Vše logicky začíná právě u vaší kadeřnice. Té byste měli o svém záměru říci a ta by měla budoucí úpravu vlasů uzpůsobit právě tomu, že je chcete mít co možná nejdelší. Pamatujte však na to, že bez stříhání se neobejdete. Vlivem působení mnoha vlivů se často mohou třepit konečky, které bude nutné lehce zastřihnout. Vždy by se ale mělo jednat o zastřihnutí pouze nezbytně nutné. Tedy tak, aby mezi dobou, co kadeřnici navštívíte, vlasy vyrostly o větší kus, než který bude následně ustřižen. Toto doporučíme své kadeřnici připomínat, jelikož může mít mnoho zákaznic a nemusí si pamatovat, že právě vy chcete mít vlasy dlouhé.

Využijte moderní možnosti prodlužování vlasů

Ne vždy je nutné čekat na to, než vlasy vyrostou sami od sebe. Pokud chcete tento proces výrazně uspíšit, existuje řešení. Jedná se o moderní metody prodlužování vlasů. Ty jsou zárukou, že své vlasy můžete mít delší v podstatě za jedno odpoledne. Stačí se jenom svěřit do rukou správné kadeřnice, která dané služby poskytuje. Dnes existuje hned několik různých metod, jak si lze nechat vlasy prodloužit. Pokud se na některé z nich podíváme, potom jsou největším hitem určitě tyto:

1. Great Lenghts

Great Lengths je založena na technice modulování. Jedná se o vysoce účinnou metodu spojování Vašich vlasů s pramínky Great Lengths. Místo spoje pramínku obsahuje řetězec polymerů, mající molekulární strukturu podobnou vlasům lidským. Tento řetězec je aktivován použitím aplikátoru a vytvoří spoj. Tento spoj může být také bez problémů později odstraněn. Vaše vlastní vlasy nejsou poškozeny.

2. Clip in

Clip-in představuje nejznámější metodu prodlužování vlasů. Její hlavní výhoda spočívá v tom, že vlasy lze kdykoliv nasadit a kdykoliv zase sundat. Metoda prodloužení spočívá v malých clip-in sponkách, které připnou zakoupené vlasy k vaším vlastním. Tyto clip-in sponky se vyrábějí vždy v barvě vlasů – tím je zaručena neviditelnost sponek.

3. Micro rings

Micro Rings jsou vlastně takové malé kovové kroužky o velikosti většinou cca 3 mm, dostupné v různých barvách, aby co nejlépe splynuly s vašim odstínem vlasů. Kroužky jsou vyplněné silikonem a protiskluzovou vrstvou, která brání poškození vlastního vlasu či sjíždění nasazovaných pramenů. Micro ring se navlékne pomocí „navlékátka“ na vlastní pramínek vlasu. Následně se do kroužku nasune prodlužující pramen zakončený i-typem a za pomoci kleštiček se prameny stlačí k sobě. Metoda Micro Ring se obecně doporučuje především ženám s pevnějšími vlasy. V jemných vlasech by mohly být spoje viditelné.

Metod přirozeně existuje mnohem více, ale toto jsou ty nejvyužívanější. Mohou být více či méně náročné, od čehož se může odvíjet také cena daných metod, kvalita vlasů, nebo i to, jak přirozený bude samotný výsledek.

Sponzorováno

Dopřejte svým vlasům správnou péči

Růst vlasů rozhodně souvisí také s tím, jak dobře o ně pečujete. Co dnes považujeme jako naprostý základ, to je určitě použití kvalitních šamponů i kondicionérů. Dále ale nezapomínejte ani na správnou výživu vašich vlasů. Té lze dosáhnout třeba tím, že budete využívat kvalitní vlasové masky, stejně jako různé vitamíny, jejichž složení je koncipováno s ohledem na to, aby plně vyhovovalo vašim vlasům a tomu, co potřebují.

Dále je dobré myslet i na různé doplňující postupy, které mohou v péči o vlasovou pokožku výrazně pomoci. Příkladem jsou třeba takzvané vlasové aktivátory, které umí výrazně podpořit růst stávajících, ale i nových vlasů. Nic nezkazíte také pravidelnou masáží vlasové pokožky, díky čemuž zlepšíte její prokrvování a tím růst vlasů taktéž podpoříte.

Zkuste také správnou stravu

Růst vašich vlasů může být podpořen také správnou stravou. Důležité je jenom vědět, která vám bude prospívat nejvíce. Ideální je volit hlavně takovou, která obsahuje dostatek vitamínu D, stejně jako takovou, která je bohatá na proteiny, které vaše vlasy také potřebují. Pokud se podíváme na tři nejlepší možnosti, určitě mezi ně musíme zařadit tyto potraviny:

 • Losos
 • Žlutá paprika
 • Vejce

Dále však není problémem přidat do stravy i různé další potraviny, jako jsou slunečnicová semínka, stejně jako dnes už dobře dostupné avokádo, nebo různé druhy ořechů. Pokud bude mít váš jídelníček přesně takovou skladbu, na růstu vlasů se to pozitivně podepíše. Podívejte se, jaké vitamíny vaše vlasy potřebují.

O své vlasy pečujte

Špatná životospráva, špatné prostředí, nezdravá strava, nedostatek vitamínů, nebo tekutin. To vše mohou být hlavní problémy spojené s tím, že vlasy nerostou tak, jak by růst měly. I na to je dobré myslet. Péče je základ. I když mnohdy nemusí přispět k tomu, že vaše vlasy porostou rychleji, může rozhodně přispět k tomu, že neporostou pomaleji a budou si udržovat své klasické tempo růstu. A to výše uvedenými radami přirozeně urychlíte.

Nečekejte úplné zázraky

Pamatujte také na to, že i když budete růst vlasů výrazně podporovat, je třeba vědět i to, jakým tempem mohou dorůstat. Problémem mnoha žen je to, že často doslova očekávají nemožné zázraky. Podíváme-li se na průměrné tempo růstu, je třeba říci, že během jednoho dne vlasy povyrostou asi o 0,3 milimetru. Za měsíc je to přibližně jeden centimetr. Je tedy jasné, že v souvislosti s růstem nelze očekávat, že byste svou kštici měli dokonale dlouhou za pár měsíců. Pokud ale naše rady dodržíte, můžete si být jisti, že docílíte toho, co si tolik přejete. Tedy takové délky vlasů, která vám bude zcela určitě vyhovovat.

A na závěr tip od naší čtenářky

„Mám vlasy po zadek, všechny se mě ptají, jak to dělám. Jednoduché. V životě jsem si je nežehlila ani nefénovala, nedělám složité účesy, maximálně culík, drdol, nebo copánek. Umývám si jednou za 3-4 dny. Po umytí nanesu olejíček na vlasy a kondicionér. Vlasy stříhám jednou za 2 roky? Možná ani to ne. Když si každý den žehlíte a děláte s vlasama kraviny, tak se nedivte, že vám nerostou.“

VIDEO: Jak na dlouhé vlasy?

VIDEO: Jak ZRYCHLIT RŮST VLASŮ a zvýšit HUSTOTU

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jak na dlouhé vlasy? Víme, co vám pomůže!”

  1. mariana napsal:

   to je strašný myslela jsem si že mi pomůžou abych ze svých 78 cm dosáhla 100cm jenže vám řeknou aby jste si ty vlasy prodloužili to je ….nebudu říkat co

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva