Sponzorováno

Proč vám padají vlasy? Známe hlavní a nejčastější důvody 4.78/5 (18)

Byli jste vždy hrdí na to, jak krásné a jak husté vlasy máte? Pokud se v následujících měsících něco změnilo a vaše vlasy už nejsou tak husté, jako tomu bylo v minulosti, rozhodně za to může padání vlasů. Důvodů, proč se tak děje, může být celá řada. My jsme tu proto, abychom se společně podívali na ty, které patří mezi ty hlavní.

Vitamíny a minerály

Ano, ty jsou v souvislosti s péčí o vlasy velmi důležité. Pokud se podíváme na to, proč vám padají vlasy, je nejprve třeba říci, že jedním z hlavních důvodů může být zcela určitě to, že máte nedostatek vitaminu B. Ten je pro vlasy velmi důležitý. Stejně tak nezapomínejte také na to, že velmi důležité jsou také různé minerály. Co ale musíme také zmínit, to je fakt, že na padání vlasů může mít vliv také nadměrné množství některých vitamínů. Konkrétně je to vitamín A, který by měl být ve vašem těle vždy v množství doporučovaném, nikoliv větším. V našem dalším článku se podívejte, které vitamíny jsou pro vlasy důležité.

Bílkoviny

Ty jsou známé též jako proteiny a ve většině případů se o nich mluví hlavně v souvislosti se svalovou hmotou. Pokud mají svaly růst, je dostatek bílkovin nezbytností. Málokdo ale ví i to, že bílkoviny jsou velmi důležité také pro kvalitu vlasů. Tedy konkrétně pro jejich hustotu. Zde funguje celkem jednoduchý princip. Pokud má tělo bílkovin nedostatek, dochází k tomu, že začnou vypadávat vlasy. Těch se vaše tělo automaticky zbavuje, a to z toho důvodu, aby mu zůstalo dostatek zásob pro jeho bezproblémové další fungování. Pokud chcete hustotu vašich vlasů zachovat, na bílkoviny v jídelníčku nezapomínejte. A kde je vezmete? Ideální je konzumovat:

 • Drůbeží a rybí maso (libové)
 • Mléčné výrobky
 • Luštěniny

Hormony

Ty jsou pro fungování lidského těla velmi důležité. Jsou takové, které tělu prospívají, stejně jako jsou takové, které už méně. Pokud je hormonální stav vašeho těla vyvážený a správný, logicky dochází k tomu, že je vše takové, jaké má být. Pokud ale dojde k hormonálním úpravám, může to mít za následek vypadávání vlasů. Jedním z hlavních důvodů je rozhodně hormonální antikoncepce, kterou stále bere velké množství žen.

Hormonální změny ale nemusí být nutně spojovány jenom s přípravky, které pravidelně užíváte. Zapomínat bychom neměli ani na těhotenství. I to je obdobím, kdy se mění hladiny různých hormonů a zcela logicky dochází k různým výkyvům. A i to se může podepsat právě na vypadávání vlasů.

Fyzická zátěž

Pokud žijete aktivní způsob života, je to zcela jistě spojeno s tím, že se každý den oddáváte výrazné fyzické aktivitě. I když se může pozitivně podepisovat na stavbě vašeho těla a na vaší hmotnosti, nutno dodat, že se může negativně podepisovat na hustotě vašich vlasů. Zde dodejme, že byste měla vědět, že vlasy rostou ve třech cyklech. A ty jsou takové:

Sponzorováno

 1. Růstová fáze
 2. Fáze odpočinku
 3. Vypadnutí vlasu

Vlivem fyzické aktivity může dojít k tomu, že tělo zažívá nadměrnou stresovou zátěž, což se následně projeví na tom, že je některý z daných cyklů narušen. Vlas tedy vypadne mnohem dříve, než až na konci své klasické životnosti.

Stresové situace a vypadávání vlasů

Žijeme v uspěchané době a tak stresové situace nejsou nic výjimečného. Mohou být spojeny s úkoly v práci, stejně jako mohou být spojeny třeba s vaší starostí o domácnost. Čím více stresu máte, tím méně můžete mít vlasů. Zde mluvíme hlavně o dlouhodobé stresové situaci, která může mít na vypadávání vlasů vliv. Jsou ale i nárazové stresové situace, které mohou zapříčinit pouze krátkodobé vypadávání vlasů. Jedná se o ty, které skutečně téměř nelze zvládnout. Jako příklad můžeme uvést třeba smrt blízké osoby, nebo rozvod. V takových případech je třeba se s daným stresem co nejdříve vyrovnat. Ať už sami, nebo s pomocí lékaře.

Zdravotní problémy a vypadávání vlasů

Důvody spojené s padáním vlasů můžete hledat i v oblasti vašeho zdravotního stavu. Pokud budeme konkrétnější, musíme říci, že jedním z hlavních příčin je chudokrevnost. Boj s touto nemocí přitom není zase až tak složitý. Vše záleží na vašem příjmu železa. To lze získávat třeba z některé zeleniny, stejně jako je doporučováno také červené maso. Možností ale mohou být i výživové doplňky.

Nic z toho nepodceňujte, jelikož podle posledních průzkumů trpí chudokrevností zhruba deset procent z nás. U většiny z nás je často problém spojený skutečně jenom s nedostatkem železa ve stravě.

Péče o vlasy

Ne každá péče je ta správná. V některých případech může být problémem doslova každodenní mytí, v jiných případech nekvalita šamponů a kondicionérů, stejně jako se na kvalitě vlasů může podepsat intenzivní barvení, nebo fénování. To vše má vliv na to, že je vlas oslabován a je nekvalitní. Tělo se následně a zcela logicky zachová tak, že takový vlas nechá jednoduše vypadnout. Proto je dobrou cestou pečovat o vlasy nejenom správně, ale používat i kvalitní přípravky, stejně jako osvědčené postupy.

Vše je v péči o pokožku hlavy

Vše se skrývá ve vlasové pokožce, tam se rozhoduje, zda vlas vypadne nebo ne. V pokožce je kořínek vlasu, který prostě musí být perfektně vyživovaný, nebo vlas vypadne. A kořínek je vyživovaný jen v případě, že je pokožka dokonale zdravá Takže gró tkví v péči o pokožku vlasů.

Proto si kondicionéry a šampony nedávejte až k vlasové pokožce, ale jen na vlasy. Dále to platí také o stylingových přípravcích. Ty jsou určeny jen na vlasy, ne na pokožku hlavy. Takže na to také pamatujte.

A co vy? Bojujete nějak s vypadáváním vlasů, nebo jste to už přijali jako fakt a neřešíte to? Budeme rádi a komentáře.

VIDEO: JAK NA VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva