Sponzorováno

Poškození a padání vlasů někdy způsobují vaše zlozvyky – jaké? 4.81/5 (26)

Pozor na zlozvyky a různé špatné postupy, které mohou poškodit vaše vlasy.

Pozor na zlozvyky a různé špatné postupy, které mohou poškodit vaše vlasy.

Máte problémy s tím, že vám na vašem hřebenu zůstává každý den více vlasů, než tomu bylo dříve? Potom si buďte jisti, že vás trápí padání vlasů. Pokud jde o problémy genetického rázu, tak musíme říci, že se s tím v podstatě nedá nic dělat. Ty ale nejsou zase až tak časté, jelikož mnohem větším problémem jsou vaše zlozvyky. Za padání vlasů si tedy někdy můžete sami. Co děláte špatně a s čím je logicky nutné co nejdříve a co nejrychleji přestat? Podívejte se s námi.

Vaše vlasy mají málo důležitých živin

Že je máte vyživovat, to jistě víte velmi dobře. Otázkou ale je to, zda to vůbec děláte. Pokud tuto oblast zanedbáváte, nesmíte se divit, že vlasy nejenom vypadají nezdravě, ale také se objeví i problém s jejich vypadáváním. Je celá řada živin, které potřebují. Když se podíváme na minerální látky, tak dominuje právě tato trojice:

 • Vápník
 • Hořčík
 • Křemík

Dále nelze zapomínat ani na jeden velmi důležitý vitamin. Jedná se o vitamin B, které vaše vlasy také potřebují. Pokud tento svůj zlozvyk chcete napravit, a hledáte za tímto účelem co možná nejjednodušší cestu, tak se na ni podíváme společně. Stačí si pořídit právě doplňky stravy, které dané látky obsahují. V lékárnách jich seženete více než dost. Potom stačí tableta denně a problém je vyřešený.

Hormonální změny

Jsou takové, se kterými toho příliš neuděláte. Máme na mysli hormonální změny, které se objeví ve třech fázích vašeho života. Jedná se o změny, které jsou spojeny s:

 1. Pubertou
 2. Těhotenstvím
 3. Přechodem (tzv. menopauzou)

Zde je nutné počítat s tím, že se hormony ve vašem těle různě bouří a mění se stabilizované hladiny. Potom tu jsou ale kroky, kterými stav hormonů měníte vy sami. A to se může podepsat právě na kvalitě vlasů, které následně padají. Mezi nejznámější důvody rozhodně patří využívání hormonální antikoncepce. Pokud s ní začínáte, nebo pokud jí měníte, je dobré počítat s tím, že vaše tělo může mít různé reakce. A v oblasti vlasů se ukážou doslova naplno. Když ji berete dlouho, už si tělo zvykne. A tak pro něho může být naopak šokem to, pokud ji z ničeho nic vysadíte.

Enormní fyzická zátěž

Nejenom, pokud máte náročnější zaměstnání. Ale i ve chvíli, kdy se ve volném čase příliš namáháte, to může znamenat, že pro vaše vlasy rozhodně neděláte nic dobrého. Nadměrná fyzická zátěž je totiž dalším ze zlozvyků, který má skutečně velký vliv na padání vlasů. Pokud si půjdete zaběhat, nebo zacvičit do fitka, není to problém. Když to ale začnete s fyzickou zátěží přehánět a začnete se doslova přetěžovat, velmi brzy na to vaše tělo odpoví. A to hned ráno, jelikož vám na vašem hřebenu bude zůstávat více vlasů.

TIP PRO ŽENY: Naučte se, že ženy jsou brány jako něžné pohlaví a podle toho se chovejte. Pokud jde nějakou náročnější činnost, raději ji přenechejte mužům.

Hektický způsob života

Nejenom zátěž fyzická. Zlozvykem je také zátěž psychická. Taková, kterou můžeme označit jako hektický způsob života. I to je problém, který je také hlavním důvodem, proč vám padají vlasy. Možná si to neuvědomujete, ale když se podíváme společně na několik příkladů, tak vám jasně dojde, že všechno dohromady vás charakterizuje. A o v tom smyslu, že většinu dne obětujete práci, kterou si ještě berete domů. Dále jste to vy, kdo musí táhnout celou vaši domácnost, od plánování, přes nákupy, až po úklid. K tomu přidejme nutnost řešit problémy, což vás velmi často stresuje. A to, že se nemůžete vyspat, je právě důsledek tohoto problému. Jestliže jste se v této charakteristice našla, a máte problém s padáním vlasů, je celkem jasné, co musíte udělat. Zpomalte. A to velmi výrazně. Žijete jen jednou, a to si uvědomte.

Sponzorováno

Účesy a styling

Chcete vypadat dokonale? Určitě je to dobře, chcete zaujmout. Pozor ale i na to, jak vaše vlasy namáháte. Když si je češete a snažíte se o zajímavý účes, můžete jim docela nepěkně škodit. Už jenom tím, že používáte hřeben, kterým je taháte a kterým je také vytrháváte. Také nezapomeňte na to, že jim může uškodit třeba svazování do gumiček, nebo pletení do copů. Pokud je obojí pro vaše vlasy příliš těsné, rozhodně jim to neprospívá. To stejné platí také o různých sponách, které doporučíme používat jenom, když je to nezbytně nutné. Čím méně budou vaše vlasy fyzicky namáhané, tím pro ně lépe. Když nepotřebujete vypadat úplně úchvatně a originálně, tak může plně postačit jednoduchý účes.

Přílišné teplo

Vlasy jsou celkem citlivou částí vašeho těla, která nemá ráda příliš velké teplo. A to hlavně takové, které vzniká ve chvíli, kdy si je fénujete, nebo je žehlíte. Když už je tato úprava třeba, doporučujeme takové fény a žehličky, které budou šetrné, které umožní správné nastavení teploty a které udrží ve vašich vlasech stále požadovanou vlhkost – nevysuší je. Také je dobré vyhýbat se příliš teplé vodě, když vlasy myjete, nebo se vyhýbat silným slunečním paprskům. Ty vlasy také zahřívají a logicky je i vysouší. Pokud to jde, využijte prodyšnou pokrývku hlavy. Právě toto je jeden z nejčastějších zlozvyků, o kterém mnoho lidí ani neví, že ho dělají a že vlasům vůbec škodí.

Koupání v chlorované vodě

Koupání je jednou z nejlepších aktivit, která vám pomůže zůstat fit. Ale koupání v chlorovaném bazénu není dobré pro vaše vlasy. Chlór ve vlasech způsobí, že jsou vaše vlasy křehčí. Chlór může také odstraňovat přírodní olej, který kryje vlasy, což vede ke ztrátě jejich lesku a pružnosti, stejně jako k tomu, že vaše vlasy jsou náchylnější k poškození.

Pokud se vám líbí plavání, zkuste plavat v chlorovaných bazénech pouze příležitostně. Noste také plaveckou čepici. Ujistěte se, že pečlivě osprchujete a umyjete vlasy ihned po koupání. Nedovolte, aby voda v bazénu vyschla ve vašich vlasech. To jim moc dobře prostě neudělá.

Těsné účesy

Pokud máte rádi styling vlasů v těsných koňských copech a uzlech, vaše vlasy to nerady slyší. Tyto účesy mohou být příčinou poškozených vlasů.

Tyto upnuté účesy způsobují nadměrné napětí na vlasových folikulech, což může vést k poškození vlasů a dokonce k padání vlasů. To může také vést k trakční alopecii, což je problém, který trvale oslabuje folikuly a znemožňuje růst vlasů.

Ve studii z roku 2016, publikované v časopise Journal of the American Academy of Dermatology, výzkumníci nalezli silnou souvislost mezi účesy na pokožce hlavy (těsné copy, uzly) a vývojem trakční alopecie nebo padáním vlasů.

Pokuste se nosit vlasy volně vždy, když je to možné. Pokud si pak děláte copy, nechte vlasy malinko volné.

Česání vlhkých vlasů

Lidé si často češou své mokré vlasy hned po koupání nebo sprchování, aniž by zvážily, jak škodlivé toto je pro jejich vlasy.

Když jsou vlasy vlhké, jsou křehké a zranitelné. Nejlepší je vlasy utřít jemně ručníkem a pak je nechat uschnout. Spánek s mokrými vlasy je další problém. To také vašim vlasům moc neprospěje. To si pamatujte.

Sponzorováno

A co vy? Jak se o vlasy staráte vy? Budeme rádi za komentáře ke článku.

Co si dále o vlasech přečíst?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva