Barvení vlasů a zdraví – prospěje, ale může i ublížit 4.88/5 (16)

Sponzorováno

Barvení vlasů a zdraví - prospěje, ale může i ublížitMáte dilema a řešíte, zda se rozhodnout pro barvení vlasů, nebo se mnu raději vyhnout? Abychom vám rozhodování ulehčili, podívejte se společně s námi na to, zda barvení vlasů prospěje, nebo naopak může uškodit. To vám jistě pomůže v rozhodování, zda pro vás bude to pravé, nebo nikoliv.

Pozitiva barvení vlasů

Jasně, barvení vlasů má svá nesporná pozitiva, mrkněte na ně:

1. Chcete vypadat dokonale? Barvení vlasů bývá jasná volba

Proč si ženy barví vlasy? Odpověď je jednoduchá. Chtějí vypadat zajímavě a hezky. Potom je třeba říci, že z tohoto pohledu vám barvení vlasů rozhodně prospěje. A to nejenom ve chvíli, kdy nejste příliš spokojená s vaší přírodní barvou. Nezapomínejme také na to, že vám může prospět i v pozdějším věku, kdy se mohou objevit první šediny. Ty nejsou problémem jenom mužů, ale je i mnoho žen, které trápí. Je tedy jasné, že barva na vlasy jim v zakrytí těchto nedokonalostí prospěje také.

2. Toužíte změnit svůj život? Řekněte ano!

U vaší krásy ještě zůstaneme. A to v souvislosti s tím, že se rozhodnete pro rapidní změnu vzhledu ve vašem životě. I když své chování ze dne na den jenom těžko změníte, váš vzhled rozhodně změnit jde. A jak na to? Doporučujeme:

 • Zcela nový účes
 • Úplně novou barvu
 • Inovativní styl líčení

Buďte si jisti, že právě vlasy a jejich barva budou tím, čeho si okolí nejvíce všimne. Chcete-li opravdu větší změnu, a ne jenom drobné kosmetické úpravy, nová barva vám rozhodně prospěje.

3. Chcete mít dokonale zdravé vlasy? Obarvěte si je

Říká se, že barva vlasy ničí a není pro ně ničím dobrým. Jak se později dozvíte, toto tvrzení rozhodně stále platí. Nyní se ale podívejme na to, že existují i zcela inovativní barvy, které mají zcela unikátní složení. A to takové, že o něm můžeme říci, že bude vaše vlasy dokonce i vyživovat. Nejenom, že jim bude dodávat potřebné vitamíny a další látky. Unikátní složení speciálních barev na vlasy může vyživovat také vlasovou pokožku. Je tedy jasné, že i v tomto směru vám barvení rozhodně prospěje a může být krok správným směrem.

Negativa barvení vlasů

A je to taky. Barvení má také svá negativa a je dobré o nich vědět:

Sponzorováno

1. Barvení může vlasy i zničit

Nyní k negativům, které může barvení vlasů mít. Jak jsme již zmínili, na trhu je celá řada více nebo méně kvalitních barev. Je více než jasné, že vybrat tu ideální není vždy jednoduché. Pokud sáhnete vedle, může to znamenat, že barva může vaše vlasy výrazným způsobem zničit. Jak konkrétně? Velkým problémem mnohých barev je hlavně to, že vlasy:

Pokud máme být konkrétní, je třeba říci, že buď kupujte barvu kvalitní, nebo je lepší si vlasy nebarvit. Účes bez barvy totiž může být krásnější, než vlasy poškozené levnou a přirozeně také nekvalitní barvou. Dát takový účes do pořádku nemusí být následně nic jednoduchého, ani levného.

2. Barvení vlasů není levné

Když už jsme se dotkli i oblasti peněz, je dobré u ní zůstat. A to z toho důvodu, že ty kvalitní barvy skutečně něco stojí. A to ať už v případě, že se rozhodnete koupit si je sama, tak i v případě, kdy se rozhodnete pro barvení v salonu. Ani to dnes není nijak levnou záležitostí. Můžete sice vypadat dokonale, ale nové barvy mohou výrazným způsobem uškodit vašemu rozpočtu. Pokud nemáte peníze na rozhazování a potřebujete šetřit, rozhodně doporučujeme myslet na to, že je dobré se bez barvení vlasů raději odejít.

3. Ne vždy je výsledek stoprocentně jistý

Dále neopomínejte také fakt, že nemusí být výsledek, jaký očekáváte – tedy skutečně takový, jako na obrázku. Je to jedno z velkých rizik hlavně domácího barvení, a to opět v souvislosti hlavně s levnějším typem barvy. Pokud je ve vašem zájmu, aby vše dopadlo co možná nejlépe, zajděte si do salonu, kupte kvalitní barvu, nebo do posledního puntíku dodržujte návod spojený s aplikací. Jinak se mohou skutečně objevit problémy, které mohou vám i vašemu vzhledu uškodit. Zvláště ve chvíli, kdy bude odstín skutečně zcela jiný, může přijít na řadu odstraňování, nebo přebarvování, což opět není pro vaše vlasy nic příjemného.

Na co bychom dále neměli zapomínat, to je také fakt, že někdy se může barva vlasů změnit i vlivem prostředí. Typické je třeba dlouhodobější působení chloru. Proto před barvením zvažte, zda to vaše barva zvládne, nebo je lepší raději počkat. Ideálním příkladem může být například vaše dovolená.

Info od čtenářky

„To nikdo ženský nevíte, že barvou z drogerky se barví jen odrosty? Nikoliv celá hlava proboha, pak se divíte, že to máte zničené.“

TIP: Jak na jemné vlasy?

VIDEO: Jak na domácí barvení vlasů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva