Sponzorováno

Obličejová gymnastika (obličejová jóga) – jak na ni? 4.88/5 (34)

  • Obličejová gymnastika je soubor cvičení zaměřených na posilování a uvolňování svalů obličeje a krku. Tato technika je navržena tak, aby zlepšila pevnost a pružnost svalů obličeje, stimulovala krevní oběh a lymfatický systém v obličeji a přinesla celkové zdraví a mladistvý vzhled obličeje.
  • Některé obvyklé cvičení obličejové gymnastiky shrnujeme v tomto článku.
  • Cvičení rtů: Protahování rtů, opakování písmen jako "O" nebo "U", vyfukování tváří.
  • Posilování lícních svalů: Tření palcem a ukazováčkem proti sobě na lícní kosti, protahování a zatínání svalů tváří.
  • Posilování čela a obočí: Zvedání obočí nahoru a dolů, krčení čela a poté jeho uvolnění.
  • Posilování brady a krku: Zatnutí brady, pohybování krkem doprava a doleva, natahování krku směrem nahoru a dolů.
  • Obličejová gymnastika má několik potenciálních výhod. Patří sem zlepšení tónu svalů obličeje, snížení vrásek a jemných linií, zvýšení pružnosti a pevnosti pokožky, posílení obličejových svalů a zlepšení oběhu a lymfatického toku v obličeji.
  • Pravidelné cvičení obličejové gymnastiky může přispět k lepšímu vzhledu a celkovému zdraví obličeje. Nicméně, je důležité provádět tyto cvičení správně a konzultovat s odborníkem, pokud máte jakékoli zdravotní problémy týkající se obličeje.

Obličejová gymnastikaVěděli jste, že můžete omládnout i bez drastických chirurgických zásahů? Nejlepší ošetření zralé pleti nebo jako prevence stárnutí, aniž by se narušila pokožka je obličejové cvičení známé jako obličejová gymnastika. Výsledkem cvičení přesně určených a cílených cviků získáte status nestárnoucí bohyně krásy.

Nabídkám estetické chirurgie můžete dát navždy sbohem. Obličejová gymnastika nabízí všechny výhody plastických metod zkrášlování bez rizika (pozdější) deformace obličeje. Představte si pohled do zrcadla, ve kterém se neodrážejí žádné známky stárnutí na vaší pleti rok co rok. Díky velmi jednoduchým souborem cviků, které zahrnují cílené pohyby obličejových svalů, je výsledek zastavení procesů stárnutí dosažitelný. Pravidelným procvičováním obličejových svalů viditelně omládnete, zpevnit se vám pleť, zmizí kruhy a otoky v očním okolí.

Původ obličejové gymnastiky

Původ obličejové gymnastiky pochází z rehabilitačních cvicích, které se praktikují u pacientů s ochrnutím svalů obličeje. Díky překvapivým výsledkem to byl už jen krok k tomu, aby se cviky přizpůsobili a upravili pro přirozené omlazení obličeje. Lidská tvář se skládá z kostí, svalů a kůže. Tvar a tvorba kostních tkání je geneticky určena, ale kvalita svalů a kůže se dá ovlivnit.

„Pouze aktivní fyzická činnost přinutí sval, aby si zachoval tvar a určité napětí. Pokud jsou svaly na obličeji napjaté, pleť vypadá mladě a svěže.“

Co rozumíme pod pojmem obličejová gymnastika?

Jde o cílené stahování a uvolňování obličejových svalů. Naše svaly se napínají a uvolňují i při běžné mimice, kde dochází k jednostranným pohybům, protože většinou se mračíme (vrásky mezi obočím) nebo smějeme (noso-péřová rýha) stejným způsobem. Proto se na určitých místech začnou tvořit vrásky. Těmito cviky se zapojí a procvičí všechny obličejové svaly. Díky cvičení se dostane do svalových buněk a buněk pokožky vyšší příjem kyslíku, živin a dokonale se prokrví celá tvář, zrychlí metabolismus a vylučování odpadních látek. Zahřátím se zaktivizuje tvorba nových buněk a tím i tvorba chemických reakcí potřebných pro regeneraci všech vrstev kůže.

Vysoké procento podílu na pružnosti (elasticitě) svalové tkáně mají kolagenová vlákna, které stárnutím ztrácejí na svém objemu a obnově. Stárnutí je ovlivněno řadou faktorů – dědičné predispozice, životní styl, zlozvyky i zvyky. Cíleným cvičením jako je obličejová gymnastika se svaly prokrví. Výsledkem je rychlá regenerace a zvýšená cirkulace toku lymfy v oblasti obličeje a krku.

Sponzorováno

Začínáme s obličejovou gymnastikou

Cviků je mnoho. Jsou sestaveny tak, aby posilovaly svaly čela, lící, rtů, brady a krku. Záleží na tom, zda si vyberete cviky, které působí pouze na místa, kde vás vrásky trápí nejvíce. Nebo se rozhodnete pro celoobličejovou gymnastiku, která vám zaručí mladistvou pleť. Nejlepší je obrátit se s celoobličejovou gymnastikou na odbornou kosmetičku nebo lékaře, který se touto formou omlazování zabývá a je specializovaný. Při obličejové gymnastice je důležité vytrvat a cviky provádět pravidelně. Sami víte, že pokud cvičíte v posilovně pravidelně svaly se vám formují a zpevňují. A pokud přestanete, svaly se dostávají opět do formy jako byli předtím (ochabují). Totéž platí i při tvarových cvičení. Kromě toho, že se obličejové svaly zpevní, začnete si více uvědomovat a kontrolovat vaši mimiku při mluvení. Nebudete zbytečně krčit čelo, a tím zvýrazňovat zbytečné mimické vrásky. Podle vědeckých zjištění strečinková cvičení odbourává stres a napětí, dokonce i trému před vystoupením.

Nejlepší je začít provádět cviky před zrcadlem, abyste mohli sledovat svou mimiku a kontrolovat ji. Série jednoduchých cviků připomínajících grimasy zpevní svaly, vaše tvář nabude pevné kontury a díky zvýšené tvorbě kolagenu ji udělá zářivou. Cvičit můžete kdykoliv a kdekoliv během dne, dokonce i během polední přestávky.

Cviky obličejové gymnastiky

Samotná obličejová gymnastika zahrnuje různé cviky zaměřené na posílení a uvolnění svalů obličeje. Zde je postup několika cviků:

Vytažení čela: Položte prsty obou rukou na čelo nad obočím. S mírným odporem přitlačte čelo dolů a současně se snažte zvednout obočí. Držte tuto pozici 5-10 sekund a opakujte 5krát.

Lícní posilování: Zatněte rty a protáhněte rty do úsměvu. Přiložte prsty na vrchol brady a jemným tlakem proti němu se snažte otevřít ústa. Držte tuto pozici 5-10 sekund a opakujte 5krát.

Posilování čelisti: Zavřete ústa a přiložte prsty na zevnitř dolní čelisti. Snažte se otevřít ústa, zatímco prsty poskytují odpor. Držte tuto pozici 5-10 sekund a opakujte 5krát.

Posilování krku: Přikládejte dlaně na zátylku a s mírným tlakem se snažte posunout hlavu dozadu. Držte tuto pozici 5-10 sekund a opakujte 5krát.

Masáž tváří: Použijte své čisté prsty nebo jemné masážní nástroje a jemnými krouživými pohyby masírujte oblasti tváří a čela. Tím se zlepší prokrvení a uvolnění svalů obličeje.

Tento postup zahrnuje pouze několik cviků, které můžete provádět při obličejové gymnastice. Je důležité si pamatovat, že správná technika a pravidelnost jsou klíčové pro dosažení optimálních výsledků.

Zkoušíte také někdy doma obličejovou gymnastiku? Jak vám pomáhá? Napište nám do komentářů.

Pravidelné cvičení obličejové gymnastiky může přispět k lepšímu vzhledu a celkovému zdraví obličeje. Nicméně, je důležité provádět tyto cvičení správně a konzultovat s odborníkem, pokud máte jakékoli zdravotní problémy týkající se obličeje.

Co si dále přečíst o obličeji a péči o něj?

VIDEO: Cviky na obličejovou gymnastiku

VIDEO: Rychlé výsledky s obličejovou gymnastikou

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva