Obličejová gymnastika (obličejová jóga) – jak na ni? 4.88/5 (34)

Sponzorováno

Obličejová gymnastikaVěděli jste, že můžete omládnout i bez drastických chirurgických zásahů? Nejlepší ošetření zralé pleti nebo jako prevence stárnutí, aniž by se narušila pokožka je obličejové cvičení známé jako obličejová gymnastika. Výsledkem cvičení přesně určených a cílených cviků získáte status nestárnoucí bohyně krásy.

Nabídkám estetické chirurgie můžete dát navždy sbohem. Obličejová gymnastika nabízí všechny výhody plastických metod zkrášlování bez rizika (pozdější) deformace obličeje. Představte si pohled do zrcadla, ve kterém se neodrážejí žádné známky stárnutí na vaší pleti rok co rok. Díky velmi jednoduchým souborem cviků, které zahrnují cílené pohyby obličejových svalů, je výsledek zastavení procesů stárnutí dosažitelný. Pravidelným procvičováním obličejových svalů viditelně omládnete, zpevnit se vám pleť, zmizí kruhy a otoky v očním okolí.

Původ obličejové gymnastiky

Původ obličejové gymnastiky pochází z rehabilitačních cvicích, které se praktikují u pacientů s ochrnutím svalů obličeje. Díky překvapivým výsledkem to byl už jen krok k tomu, aby se cviky přizpůsobili a upravili pro přirozené omlazení obličeje. Lidská tvář se skládá z kostí, svalů a kůže. Tvar a tvorba kostních tkání je geneticky určena, ale kvalita svalů a kůže se dá ovlivnit.

„Pouze aktivní fyzická činnost přinutí sval, aby si zachoval tvar a určité napětí. Pokud jsou svaly na obličeji napjaté, pleť vypadá mladě a svěže.“

Co rozumíme pod pojmem obličejová gymnastika?

Jde o cílené stahování a uvolňování obličejových svalů. Naše svaly se napínají a uvolňují i při běžné mimice, kde dochází k jednostranným pohybům, protože většinou se mračíme (vrásky mezi obočím) nebo smějeme (noso-péřová rýha) stejným způsobem. Proto se na určitých místech začnou tvořit vrásky. Těmito cviky se zapojí a procvičí všechny obličejové svaly. Díky cvičení se dostane do svalových buněk a buněk pokožky vyšší příjem kyslíku, živin a dokonale se prokrví celá tvář, zrychlí metabolismus a vylučování odpadních látek. Zahřátím se zaktivizuje tvorba nových buněk a tím i tvorba chemických reakcí potřebných pro regeneraci všech vrstev kůže.

Sponzorováno

Vysoké procento podílu na pružnosti (elasticitě) svalové tkáně mají kolagenová vlákna, které stárnutím ztrácejí na svém objemu a obnově. Stárnutí je ovlivněno řadou faktorů – dědičné predispozice, životní styl, zlozvyky i zvyky. Cíleným cvičením jako je obličejová gymnastika se svaly prokrví. Výsledkem je rychlá regenerace a zvýšená cirkulace toku lymfy v oblasti obličeje a krku.

Začínáme s obličejovou gymnastikou

Cviků je mnoho. Jsou sestaveny tak, aby posilovaly svaly čela, lící, rtů, brady a krku. Záleží na tom, zda si vyberete cviky, které působí pouze na místa, kde vás vrásky trápí nejvíce. Nebo se rozhodnete pro celoobličejovou gymnastiku, která vám zaručí mladistvou pleť. Nejlepší je obrátit se s celoobličejovou gymnastikou na odbornou kosmetičku nebo lékaře, který se touto formou omlazování zabývá a je specializovaný. Při obličejové gymnastice je důležité vytrvat a cviky provádět pravidelně. Sami víte, že pokud cvičíte v posilovně pravidelně svaly se vám formují a zpevňují. A pokud přestanete, svaly se dostávají opět do formy jako byli předtím (ochabují). Totéž platí i při tvarových cvičení. Kromě toho, že se obličejové svaly zpevní, začnete si více uvědomovat a kontrolovat vaši mimiku při mluvení. Nebudete zbytečně krčit čelo, a tím zvýrazňovat zbytečné mimické vrásky. Podle vědeckých zjištění strečinková cvičení odbourává stres a napětí, dokonce i trému před vystoupením.

Nejlepší je začít provádět cviky před zrcadlem, abyste mohli sledovat svou mimiku a kontrolovat ji. Série jednoduchých cviků připomínajících grimasy zpevní svaly, vaše tvář nabude pevné kontury a díky zvýšené tvorbě kolagenu ji udělá zářivou. Cvičit můžete kdykoliv a kdekoliv během dne, dokonce i během polední přestávky.

Co si dále přečíst o obličeji a péči o něj?

VIDEO: Cviky na obličejovou gymnastiku

VIDEO: Rychlé výsledky s obličejovou gymnastikou

Sponzorováno

Zdroj fotografie: Fotolia.com

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva