Sponzorováno

Botox – ano či ne? Pomůže nějak vaší pleti? 4.83/5 (6)

botox-ano-ci-neUž několik let je látka označovaná jako botox doslova v centru dění. Není se čemu divit, jelikož ženská, ale v některých případech i ta mužská krása je pro mnohé velmi důležitá. A tak je jasné, že kromě klasicky v podobě krémů a základní péče o pleť se hodně mluví i o této látce.

Pokud jste o botoxu již slyšeli, ale nijak zvlášť jste se o něho zatím nezajímali, potom pro vás máme několik faktů o tom, čemu vlastně slouží. Jedná se v podstatě o celkem zajímavý a rozhodně také celkem účinný blokátor vrásek, pokud se jich potřebujete zbavit, jistě jen toto jedna z možností. A zde je dobrá nebo špatná, to si nyní ukážeme.

Botox je nejenom na oblast obličeje

Kladem botulotoxinu je rozhodně to, že má využití na mnoha místech našeho těla. V minulosti byl využíván především v oblasti obličeje, a to kolem očí. Právě zde se vrásky objevují nejčastěji. A to nejenom v souvislosti se stářím, jelikož se mohly objevovat také vrásky mimické. Ty s věkem nemají nic společného. Oblast očí ale není jediným místem, kde se může botulotoxin aplikovat. A to je jeho velká výhoda. Dobře poslouží i na jiných oblastech lidského těla, kam se řadí:

Jde o přírodní látku

Pozitivem, na které nesmíme zapomínat je to, že botox, tedy botulotoxin je i přes svůj poměrně zavádějící název přírodní látkou. Pokud se podíváme na oblast jeho kosmetického použití, je třeba dodat, že zde je používán přípravek s označením A. Ten byl znám už v roce 1979, kdy se začal poprvé testovat. Oficiálně schválený byl o deset let později. Je tedy jasné, že nejde jenom o látku posledních let, ale jde o přírodní prostředek, který má poměrně bohatou historii, která je plná různých testů a studií, které mluví o jeho celkové bezpečnosti.

Botox je ideální i jako náhrada chirurgických zákroků

Tato oblast používání je celkem málo známá, což je velká škoda. Většina žen se zajímá o botox jenom ve chvíli, kdy se chce zbavit vrásek. Přitom tato látka může pomoci i při mnoha jiných problémech s krásou. A to dokonce tak, že v mnoha případech se lze vyhnout náročným chirurgickým invazivním metodám. I to jsou fakta, která botulotoxinu hrají do karet. Podíváme-li se na několik příkladů, může být použit na:

 • Nadzvednutí špičky nosu
 • Pozvednutí koutků lidských úst
 • Srovnání asymetrie v obličeji

Konkrétních využití je ale mnohem více. I proto mnohá chirurgická centra nabízejí jako alternativu svých klasických zákroků právě tuto možnost.

Snadná aplikace i působení

Určitě zaujme i jistota celkem rychlé aplikace, která probíhá pomocí vpichů, kterými je tato látka do požadované oblasti vstřikována. Nejenom, že lze o postup poměrně jednoduchý, ale je zde i jistota pozvolného nástupu účinku, který je dlouhotrvající. Navíc platí, že se může při opakovaných aplikacích výrazněji prodlužovat.
Toto byly výhody, které s botoxem souvisejí.

Sponzorováno

Má botox nějaké nevýhody?

A jak je to s případnými nevýhodami? Ani na ty bychom neměli zapomínat.

Aplikace jenom ve specializovaných klinikách

Nevýhodou je určitě to, že danou aplikaci nelze provádět doma, jelikož je třeba navštěvovat specializované kliniky. Ne všechny jsou na špičkové úrovni, což může být spojeno s možným rizikem toho, že zákrok nesplní očekávání.

Trošku bolí

Nezapomeňte také na to, že aplikace pomocí vpichů může být pro mnoho žen také bolestivá. I když jde o bolest, která se dá vydržet, ne vždy je ideální ji podstupovat jenom pro vyhlazení několika drobných vrásek.

Nezapomínejme také na cenu

I ta je jedním z argumentů, proč zkusit raději jiné metody. Je jasné, že botulotoxin není látkou nijak levnou a tak je jasné, že investice do krásy může být v daném případě poměrně značná. Navíc musíme zmínit, že efekt nikdy není trvalý. Je sice pravdou, že může vydržet v řádu několika měsíců. Poté se ale nevyhneme další návštěvě salonu, což bude spojeno s dalším finančním vydáním. A takto stále a stále. Navíc u každé ženy nemusí botox reagovat stejně. U některých je po opakované aplikaci účinek patrný po celý rok, u jiných žen je třeba opakovat proceduru již za pár měsíců.

Pozor na nežádoucí účinky

I když jde o látku přírodní, nemusí to znamenat, že se neobjeví vedlejší účinky. Ty navíc nemusí být spojeny nutně jenom s ní samotnou, jelikož vycházet mohou třeba i z ne příliš povedené aplikace. Pokud budeme konkrétnější, patří mezi možné vedlejší účinky možnost modřin a otoků, stejně jako se objevují svalové slabosti. Rizikem mohou být též bolesti hlavy, otoky víček, nebo suchost oka – pokud jde o aplikaci právě v těchto oblastech. Místo dokonalého vzhledu tak můžete pár dní vypadat jako po pořádné rvačce.

Obličej může působit uměle

Jistě nám dáte za pravdu, že krása je důležitá, a měla by vycházet z celkové přirozenosti. V takovém případě je třeba dodat, že botox nemusí být ideální volbou. Sice vrásky eliminuje, ale zároveň způsobí i to, že tvář bude doslova bez mimiky. Ta bude jenom velmi špatně patrná. Daný efekt bude spojený s tím, že i váš obličej bude vypadat doslova jako umělý. Typickým příkladem jsou starší celebrity, které to s pravidelnými aplikacemi skutečně přehnaly.

Určitě vám s botoxem a jeho užíváním moc dobře poradí v každém kvalitním kosmetickém salonu.

Co si dále o botoxu můžete přečíst?

VIDEO: Botulotoxinem proti vráskám

VIDEO: O botulotoxinu s MUDr. Karolínou Kykalovou

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva