Jak na druhou bradu či podbradek? Poradíme vám. 4.7/5 (20)

Sponzorováno

Na dvojitou bradu i podbradek je dobré dělat cvičení.

Na dvojitou bradu i podbradek je dobré dělat cvičení.

Druhá brada neboli podbradek je u mnohých z nás poměrně častá vada na kráse. Je pochopitelné, že hlavní snaha je spojená s eliminací daného problému. Jestliže trápí i vás, pomocí našich několika rad a tipů získáte celou řadu osvědčených metod, u kterých si budete moci být stoprocentně jisti, že zaručeně pomohou i vám samotným. Pojďme se na několik daných konkrétních rad společně podívat. Jak se tedy zbavit druhé brady či podbradku?

1. Snažte se zhubnout

Právě druhá brada neboli podbradek vzniká i z důvodu, že máte nějaké to kilo navíc. Nejedná se totiž o nic jiného, než o uložené tukové zásoby. A právě ve chvíli, kdy máte hlavu v určité poloze, se dokonale projeví, což vám může samozřejmě velmi trápit. Postup je v daném případě jasný, a je spojený s tím, že byste měli začít s tím, že nějaké to kilo shodíte. Jak na to? Kombinujte tři osvědčené postupy:

 1. Pestrá, zdravá a méně kalorická strava – hodně zeleniny, nějaké ovoce, zdravé tuky, eliminace cukrů, smaženého jídla, pečiva.
 2. Eliminace nezdravých, slaných a tučných jídel
 3. Dostatek pravidelného pohybu

Pokud toto splníte, budete moci postupně sledovat svou bradu v zrcadle, kdy následně uvidíte, že skutečně dochází k tomu, že se podbradek postupně zmenšuje. Navíc nesmíme zapomínat ani na fakt, že tento postup vás rozhodně zaujme také z toho důvodu, že budete mít jistotu, že se výrazně zlepší vaše postava. Dva problémy s krásou eliminujete tímto jedním postupem.

2. Co takhle liposukce?

Postup, o kterém se dnes mluví poměrně hojně. A to nejvíce ve spojení s tím, že si necháte odsát tuk z různých problémových partií, kam se může řadit například břicho, ale i další části. A mezi problémové partie dnes může patřit také oblast brady. Je třeba říci, že moderní medicína, konkrétně ta estetická dokáže v dnešní době mnoho zajímavých věcí. A právě liposukce zaměřená na oblast podbradku je jedním z dokonalých příkladů.

Obvyklý je zajímavý postup spojený s tím, že se celá oblast zahřívá a následně je tuk opatrně odsáván. Pokud se nejedná o příliš velký podbradek, ale jenom estetická drobnost, je třeba říci, že po takovém zákroku se není nutné obávat ani toho, že by se objevila povislá kůže. Ideální je samozřejmě jak před zákrokem, tak i po něm dbát na dostatek kolagenu a elastinu v těle, což jsou látky, které tomuto celkem dobře a jednoduše zamezí.

3. Pomohou také určité cviky

I cvičení může vést jednoduše k tomu, že eliminujete svůj podbradek. Máme pochopitelně na mysli cvičení spojené s tím, že se zaměříte právě na tuto oblast. Samotné cviky jsou poměrně jednoduché a my se zaměříme hned na ten první. Je spojený s tím, že hlavu zakloníte směrem ke stropu a pusou budete vytvářet polibky. Takto v sériích několikrát opakujte.

Podobný je i cvik číslo dvě, kdy ležíte na zádech na posteli, ale hlava přes ni přesahuje, zakloněná směrem dolů. V tuto chvíli ji začněte zvedat zhruba do vodorovné polohy. Několik vteřin držte a povolte. I tento cvik můžete opakovat v několika sériích.

Třetí cvik, na který se podíváme, rozhodně zaujme svou jednoduchostí. Nejde o nic jiného, než že otevřete pusu a z ní vypláznete jazyk. Budete se snažit, aby se dotkl vaší brady. Čím více to půjde, tím pro vás lépe. Takto držte několik vteřin a několikrát opakujte. Výhodou tohoto cviku je rozhodně fakt, že ho můžete realizovat kdykoliv během dne. Tedy samozřejmě na místě, kde se na vás nikdo nedívá. Cviky je vhodné nejenom pravidelně a často opakovat, ale je určitě vhodné je kombinovat. Cílem je především eliminovat tukové zásoby a také to, že dané místo pod vaší branou zpevníte, a tak druhá brada nebude tak markantní. Podívejte se na 3 speciální cviky proti podbradku.

4. Zkuste i kosmetický salon

Další možnost, která se týká eliminace podbradku, je spojena s tím, že se rozhodnete pro návštěvu kosmetického salonu. Ano, i toto je celkem zajímavá možnost, kterou můžete vyzkoušet. Máme na mysli proceduru, kterou je injekční lipolýza. I zde se jedná o postup, který je oblíbený u celé řady různých částí vašeho těla. Proto je možné využít dnou proceduru právě v oblasti podbradku. Jde o snahu spojenou s tím, že dojde k tomu, že budou tukové buňky v podbradku jednoduše eliminovány tak, že dojde k rozpadu jich samotných a ke kompletní destrukci. Tato metoda je vhodná i v případě velkých podbradků, které vás mohou trápit. Na rozdíl od liposukce, kdy je tuk odsáván, se v tomto případě zničí sám. A to díky speciální látce, která je do oblasti brady vpracována injekční stříkačkou.

Sponzorováno

Zapomenout nesmíme ale ještě na druhou zajímavou možnost, kterou je kryolipolýza. I ta je spojena s tím, že dojde k samotné destrukci a zničení tukových buněk. Zde je však použito mrazu. Konkrétní místo se zmrazí a následně během několik týdnů budou buňky odumírat. Nejde však o tak dobrou metodu, jako ta předchozí. Připomenout musíme i nutnost ji několikrát opakovat. Na druhou stranu zaujme tím, že je velmi rychlá, je zcela bezbolestná a jak před ní, tak i po ní rozhodně nejste ani nebudete jakýmkoliv způsobem omezována. I toto je velké plus, na které nezapomínejme.

A několik babských rad na podbradek a dvojitou bradu

Máme i několik babských rad, které vám s dvojitou bradou mohou opravdu docela rychle pomoci. Mrkněte na ně:

1. Zesilte svaly obličeje žvýkáním

Chcete-li se zbavit dvojité brady, je nezbytné, aby vaše svaly obličeje zesílily. Jedním z nejlepších způsobů, jak to udělat, je žvýkat žvýkačky bez cukru. Žvýkačky bez cukru mohou dokonce pomoci udržovat zdravé zuby a dásně. Jednoduše žvýkejte žvýkačku bez cukru několikrát denně, abyste zlepšili svou dvojitou bradu. Podívejte se také na to jak mohou žvýkačky podpořit vaše zdraví.

2. Kakaové máslo

Když budete pravidelně používat kakaové máslo, zlepší se pružnost pokožky a může vám pomoci zbavit se vaší dvojité brady. Jak na to?

 1. Mírně zahřejte několik polévkových lžic kakaového másla (třeba v mikrovlnné troubě).
 2. Několik minut jím jemně masírujte oblast krku a brady.
 3. Zkuste to takto dělat dvakrát denně, jednou ráno a každou noc před spaním.

3. Olej z pšeničných klíčků

Pravidelná masáž krku s olejem z pšeničných klíčků je další účinný způsob, jak se zbavit dvojité brady. Olej z pšeničných klíčků má pěknou vůni, obsahuje vitamín E, který vyživuje a napomáhá jakémusi stažení pokožky.

 1. Předtím, než půjdete večer do postele, jemně rozetřete olej z pšeničných klíčků kolem brady.
 2. Jemně masírujte po dobu 10 až 15 minut.
 3. Olej nechte na kůži přes noc.
 4. Opakujte pravidelně.

4. Bílek z vajíček

Maska z vaječného bílku může být velmi užitečná, pro zbavení dvojité brady, protože má efekt utahování pokožky. Vaječné bílky jsou obecně dobré pro celkové zdraví pokožky.

 1. Smíchejte dohromady dvě vejce, jednu polévkovou lžíci mléka, medu a citronové šťávy.
 2. Přidejte několik kapek silice z máty peprné.
 3. Aplikujte tuto masku na pokožku kolem brady a oblasti krku.
 4. Nechejte působit po dobu 30 minut.
 5. Opláchněte pak vlažnou vodou a osušte pokožku.
 6. Opakujte jednou denně.

5. Glycerin

Můžete si také vytvořit přirozenou masku s glycerinem, abyste se zbavili dvojité brady. Jak na to?

 1. Vytvořte masku smícháním jedné polévkové lžíce glycerinu, poloviční lžíce epsomské soli a několika kapek máselného oleje.
 2. Použijte bavlněný tampón a aplikujte směs na oblast krku a brady.
 3. Několik minut takto nechte, aby se absorbovala do pokožky.
 4. Oblast důkladně omyjte studenou vodou.
 5. Proveďte to takto třikrát až pětkrát týdně.

6. Zelený čaj

Zelený čaj obsahuje silné antioxidanty a různé složky, které urychlují váš metabolismus. To vám může pomoci spálit další kalorie a zhubnout. Začněte tedy svůj den šálkem zeleného čaje a pijte několik pohárů tohoto čaje po celý den. Zelený čaj je k dispozici v různých příchutích, takže si můžete vybrat ten, který nejvíce vyhovuje vaší chuti.

7. Mléčná masáž

Masáž mlékem může také být použita pro utažení a tónování pokožky kolem brady. A co lépe, použití mléka na pokožku také udržuje pokožku jemnou a krásnou.

 1. Naneste mléko na bradu, několik minut masírujte a poté ho opláchněte vlažnou vodou. Opakujte několikrát denně po dobu několik týdnů.

A ještě druhý recept s mlékem:

 1. Další možností je udělat si masku s mlékem a medem. Přísady dobře promíchejte a aplikujte na oblast brady.
 2. Nechte působit 10 minut a opláchněte vlažnou vodou. Zkoušejte jednou denně.

A na závěr přidáme ještě několik tipů

A ještě pár tipů na dvojitou bradu na závěr:

 • Pijte spoustu čisté vody a jezte více potravin s vysokým obsahem vody jako meloun, okurky, hlávkový salát a celer. Současně omezte spotřebu kávy, alkoholu, čaje. Adekvátní přívod kapalin do těla pomůže snížit zadržování vody přispívající k nafouknutí obličeje a dvojité bradě.
 • Zlepšete svoje sezení – držte hlavu nahoru, krk vzpřímený a tělo rovně.
 • Zkuste zahrnout kardio cvičení a různá posilovací cvičení do svého cvičebního režimu.
 • Co si dále přečíst na toto téma?

  VIDEO: Cvik na dvojitou bradu

  VIDEO: Zkuste cvik na zpevnění dvojité brady

  Sponzorováno

   Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

   Autorem článku je naše redakce

   Tým rehabilitace.info (více o nás)

    

   Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

   Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


   Štítky: ,

   Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva