Jak na opuchlé oči, opuchlá víčka a tmavé kruhy pod očima? 4.88/5 (41)

Sponzorováno

Tmavé kruhy pod očima a otoky odstraníte přiložením studených sáčků čaje.

Tmavé kruhy pod očima a otoky odstraníte přiložením studených sáčků čaje.

Oči jsou zrcadlem do naší duše. O to víc dokážou otoky, či kruhy pod očima zkazit celkový vzhled. Vyzkoušejte rychlé triky, pomocí kterých opět navracíte svým očím bezchybný vzhled. Tvář a zejména, oči odrážejí náladu, věk i celkový zdravotní stav člověka. Jsou také částí těla, kterou si okolí všímá jako první. Nejčastějšími estetickými nedostatky očí jsou tmavé kruhy a opuchlá víčka. Jak na ně?

Kruhy pod očima

Ve většině případů jsou výsledkem nedostatečného spánku, vitaminů či nesprávného pitného režimu. Černé kruhy pod očima naznačují i ​​nedostatečné fungování ledvin a zvýšený cholesterol. V první řadě si dopřejte pravidelný spánek a příjem tekutin. Méně solte jídlo a dejte si vyšetřit ledviny a změřit cholesterol.

Oteklá oční víčka

Mohou být výsledkem alergické reakce na potraviny či kosmetické výrobky. Rovněž mohou být projevem špatné funkce ledvin. Uklidněte oko kapkami a dejte si vyšetřit citlivost na alergeny. Zároveň se zaměřte i na činnost ledvin.

První pomoc pro krásné oči

Studená voda

První pomocí, kterou byste si po probuzení měli dopřát, je studená voda. Probere, osvěží a stáhne otok. Pokud však voda nepomůže, vyzkoušejte další osvědčené tipy.

Čajové sáčky

Tmavé kruhy pod očima a otoky odstraníte přiložením studených sáčků čaje. Zalijte sáčky jen takovým množstvím vody, aby navlhly, zchlaďte je například v mrazničce a položte na oči. Ideální je používat čaje s obsahem kofeinu, zelený nebo heřmánkový čaj. Čajová terapie dokáže i mírně redukovat vrásky.

Okurky

Na oči si můžete přikládat plátky okurky nebo ji rozmixovat a směs používat jako obklad na oči. Takovou kúru byste měli praktikovat přibližně 15 minut.

Brambory

Jsou skvělým prostředkem, jak se zbavit otoku očí a kruhů pod očima. Obsahují enzym katechin, který pleť zesvětlí a redukuje i tmavé kruhy spojené s otoky. Postup je stejný jako v případě okurek. Můžete je nakrájet na plátky a přikládat na oteklé oči nebo z nich udělat kašičku, čímž se prospěšné látky jednoduše vstřebají do pokožky.

Máta

Stačí rozdrtit pár lístků máty a přiložit směs na spodní víčko. Unaveným očím rychle dodáte energii. Pokud máte čas, smíchejte podrcené mátové lístky s olivovým olejem nebo medem.

Vaječné bílky

Méně známým domácím receptem je vaječný bílek, které působí protizánětlivě a stimuluje prokrvení v očním okolí. A jak na to? Bílek prsty nebo kartáčkem naneste na oční okolí a nechte zaschnout zhruba na 15 minut, poté omyjte vlažnou vodou.

Sůl

Rozmíchejte 1 čajovou lžičku v 20 ml vody. Namočené vatové tampony si přikládejte na opuchlá víčka přibližně 10 minut. Sůl zbaví pleť nadbytečné vody a oteklý vzhled zmizí.

Jahody

Jahody mají bělicí účinek, zpomalují stárnutí a zmírňují otoky okolí očí. Plátky jahod nechte na chvíli v chladničce a následně je přikládejte na unavené a oteklé oči.

Studené lžíce

Tento trik zaručeně znáte. Mějte v pohotovosti v mrazničce dvě lžíce, které si ráno vyberete a přiložíte si je na víčka. Pokud by vám byl velmi nepříjemný dotek chladného kovu, zabalte je do jedné vrstvy papírového kapesníku. Podívejte se také na další další babské rady, jak na kruhy pod očima.

Sponzorováno

Studené mléko

Výborným trikem je obyčejné studené mléko. Namočte do něj dva vatové tampony a přiložte na oči. Nechte působit minimálně 5 minut. Mléko zklidní pokožku, zmírní otok a zanechá pleť hladkou a jemnou.

Otoky očí a víček častěji? Raději nic nepodceňujte…

Trápí vás otoky očních víček, které se objevují stále častěji? Měli byste zpozornět! Nepřikládáte jim žádný větší důraz, opláchnete je studenou vodou a jdete do práce? Pozor, opuchlá víčka nemusí být způsobeno pouze večerním flámem a následnou nevyspalostí! Často jsou signálem vážnějších nemocí – od alergie, poruchy štítné žlázy až po onemocnění ledvin či srdce.

Dámy na opuchlá víčka nejčastěji používají různé kosmetické krémy a věří v jejich zázračné účinky. Problémy s víčky si spojují s věkem nebo večerním flámem a místo aby hledaly příčiny vzniku, snaží se přijít na způsob, jak se jich zbavit. Ledovými obklady sice uklidní podrážděné oči, ale nemoc nezmizí. Oči jsou totiž nejen oknem do duše, ale i do našeho zdraví. Pokud se tedy u někoho objeví opuchlá víčka častěji, měl by navštívit lékaře, aby příčinu odhalil.

TIP: Jak na opuchlý obličej?

Odhalte pravou příčinu

Častými příčinami oteklých víček jsou alergie, onemocnění štítné žlázy, různé oční záněty, ječné zrno, herpetické infekce, ale i nemoci srdce či ledvin.

Pokud oči otékají z důvodů alergie, pravděpodobně se přidají i další příznaky, jako je zarudnutí, slzení nebo pálení. Lékař předepíše antihistaminika, kapky do očí a pak je jen na pacientovi, aby se vyvaroval alergenům, které jeho oči dráždí. Proti otokům pomohou i kapky.

S očními záněty je to složitější, mohou se projevovat i hnisavými výtoky, pálením, zarudlým bělmo. V takovém případě se zánět léčí pomocí antivirotik, antibiotik a uklidňujících kapek. Na ječné zrno pomáhají teplé obklady několikrát denně a oční kapky spolu s antibiotickými mastmi, které předepíše oční lékař. V případech otoků způsobených nějakou nemocí (např. porucha štítné žlázy) je důležité začít řešit nemoc jako takovou.

TIP: Jak na otoky pod očima?

Ledviny nebolí

První příznaky, že s ledvinami cosi není v pořádku, můžete pocítit až tehdy, když už budou pracovat o třicet pět až čtyřicet procent hůře. Chronické onemocnění ledvin je zákeřné v tom, že vás nic nebolí, ztráta jejich funkcí však postupuje, až je poškození nevratné. Dvě třetiny pacientů s chronickým onemocněním ledvin tvoří lidé s vysokým krevním tlakem a s cukrovkou. Do rizikové skupiny patří i obézní, kuřáci, lidé nad padesát let a ti, kteří mají ledvinové onemocnění v rodině a mohli jej zdědit. Našli jste se mezi nimi? Rozhodně jděte na preventivní prohlídku hrazenou pojišťovnou. Máte na ni nárok jednou za dva roky.

Pokud ledviny dobře nefungují:
– Otékají vám zejména kotníky, mohou i chodidla, ruce a oči,
– Častěji močíte a tvoří se při tom pěna,
– Při vysokém krevním tlaku,
– Když jste unavení a nechutná vám jíst.

Přečtěte si celý článek o tmavých kruzích pod očima.

A dále také o tom, jaká je příčina tmavých kruhů pod očima.

VIDEO: Vizážistka Markéta radí – jak na kruhy pod očima?

VIDEO: Co je nejlepší na kruhy pod očima a oteklá víčka?

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva