Sponzorováno

Jak na kruhy pod očima? Zkuste i mátu… 4.92/5 (13)

Jak na kruhy pod očima? Zkuste i mátu...Kůže pod očima je jednou z nejcitlivějších oblastí. Je velmi tenká a citlivá, velmi snadno ovlivněna mnoha vnějšími i vnitřními faktory. Tmavé kruhy pod očima jsou velmi časté, ale příčiny mohou být vskutku odlišné. Existují dva základní typy kruhů pod očima. Jeden z nich je charakteristický tmavší pigmentací a druhý prosvítajícími cévkami přes tmavý pigment.

Většinou panuje mylná představa, že kruhy pod očima jsou způsobeny nedostatkem spánku. Příčina je však často úplně jinde. Existuje mnoho různých faktorů, které mohou vést k tmavým kruhům pod očima. Za účelem zmírnění tohoto stavu, je nejideálnější nejdříve odhalit příčinu.

Zanedbaná životospráva a další důvody

Alergie a problémy s nosní dutinou jsou nejčastějšími příčinami tmavých kruhů pod očima. Přetížení, i to malé, způsobuje zvětšení a ztmavnutí žil, kterými se odvodňuje nos a oči. To může zahrnovat zejména potravinové alergie nebo alergeny v životním prostředí.

Nedostatek vitamínů a živin mohou také stát za kruhy pod očima. Kůže je největším orgánem těla, a když tělo trpí nedostatkem čehokoliv podstatného, ​​ovlivňuje to i zdraví a vzhled pokožky. Vitamíny, které jsou spojeny s tmavými kruhy, jsou zejména vitamín B12, E, vitamíny K, A a D.

Kruhy pod očima mohou být způsobeny i genetickými faktory, jako velmi tenká pokožka na víčkách a v očním okolí. Ta způsobuje, že žíly vypadají přes kůži o něco tmavší.

Dokonce i játra, pokud nefunguje správně, čili neodstraňuje toxiny z těla, má na svědomí kruhy pod očima.

Pokud chcete na kruhy a váčky pod očima jednou provždy vyzrát, je třeba odhalit příčinu jejich vzniku. Objeví se u vás kruhy pod očima po pracovním vypětí, kdy jste převážnou část dne pracovali na počítači? Či jsou snad jen následek večírku, kde byl v uzavřené místnosti cigaretový kouř? Pak bude stačit se těmto činnostem vyhnout, omezit je, nebo se smířit s tím, že po takových akcích se kruhům a váčkům pod očima zkrátka nevyhnete. Jaké mohou být další příčiny?

 • zadržování tekutiny v těle
 • působení cigaretového kouře
 • špatná životospráva
 • chudokrevnost
 • působení slunečního záření
 • ekzém
 • alergie
 • změny hladin hormonů v těle
 • nedostatek/nadbytek spánku
 • stres
 • nadměrná námaha očí
 • nedostatečná péče o pokožku kolem očí

Je tedy zřejmé, že kruhy pod očima jsou ovlivněny klíčovým slovem – životní styl, kam spadají všemožné návyky, denní rytmus, strava a vše ostatní, co ve větší či menší míře ovlivňuje lidské tělo. Pokud se nad ním dokážete zamyslet a eliminovat to špatné, pak může být boj proti nepěkně vyhlížející pokožce kolem očí mnohem snazší. Co když jsou ale kruhy a váčky pod očima signalizací onemocnění?

Sponzorováno

Příroda kruhy vyřeší

Na odstranění kruhů pod očima , ale i jejich příčin, jsou vhodné zejména přírodní prostředky. Podle nedávné studie vitamín E pomáhá k optimálnímu fungování vnitřních orgánů. Tak má vliv i na stav pokožky, čili může zmírnit tmavost kruhů pod očima. Podobně působí i vitaminy A, C a K. Je tedy vhodné najít si pleťové krémy, které je obsahují, a dvakrát denně je používat. Také dýně může pomoci, protože obsahuje vitamíny A, C, a K.

Pomůže i lékař

Když dá někdy genetika do vínku přetrvávající přítomnost kruhů pod očima bez konkrétní příčiny, měli byste být ostražití. Tmavé zbarvení pod spodním víčkem může být varujícím vykřičníkem. Pokud je tedy váš boj proti kruhům a otokům dlouhodobě marný a i přes veškerou snahu nedochází ke zlepšení, navštivte svého praktického lékaře. O čem nejčastěji kruhy pod očima a otoky informují?

– narušené činnosti štítné žlázy
– špatně fungujícím metabolismu
– onemocnění srdce
– onemocnění ledvin
– onemocnění jater
– onemocnění střev

Máta na kruhy pod očima

Kruhy pod očima dokáží zmírnit i lístky máty.
Pokud na pokožku pod očima aplikujete rozdrcené lístky máty, dopomůže to ke zmírnění tmavého zbarvení. Podobné výsledky lze dosáhnout i pomocí plátků brambor nebo bramborové šťávy. Asi nejznámější metoda je použít čajové sáčky. Namočené je dejte do lednice na několik minut, a následně na 15 až 20 minut pod oči.

Pitný režim zpružnit

Ačkoli spánek není často primární příčinou, měli byste si zodpovědět otázku, zda máte dostatek kvalitního spánku. Nejméně sedmi hodin, spolu s dostatečným pitným režimem zaručí pokožce pružnost a potřebnou vlhkost.

Vhodné je také snížit příjem soli a elektrolytů na množství nezbytné pro plnění tělesných funkcí. Nicméně, pokud se vaše strava skládá z nadměrného množství soli, může to způsobit zadržování vody. Důsledkem jsou opět kruhy pod očima. Upřednostňujte raději mořskou nebo himalájskou sůl, ale stále v malých množstvích.

TIP: Podívejte se také na babské rady proti kruhům pod očima

VIDEO: Jak na kruhy pod očima?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jak na kruhy pod očima? Zkuste i mátu…”

  1. Baruska napsal:

   Na kruhy pod očima je skvělá Natura – krém na oči. moc mi pomohl, mažu pravidelně a výsledky jdou vidět :) kolem očí je takový osvěžující a pokožku rozjasní :)

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva