Sponzorováno

Nadváha a mazlení i milování: Nejčastější otázky 4.8/5 (10)

Nadváha a mazlení i milování: Nejčastější otázky

Jak souvisí nadváha a intimní život?

Nadváha ze sexuálním životem může, ale nemusí souviset. Velmi často se však člověk s nadváhou za své kilogramy stydí. Stydí se svléknout, nechce, aby se ho jeho partner dotýkal na partiích, za které se stydí, nechce se milovat za světla a výsledkem je, že se milování vyhýbá. Kromě toho při nadváze může být milování problémem fyzickým. Problém s rozsahem pohybu a s dýcháním může mít za následek, že člověk s nadváhou nemusí vydržet tak dlouho jako dříve, nebo nemusí zvládat takové polohy při milování jak dříve.

Jak je to u mužů (např. s erekcí)?

Možností je také více. Znám mnoho mužů, kteří navzdory výrazné nadváze s intimním životem problém nemají. Mají kvalitní erekci a i když si na penis pro břicho nevidí, při styku nemají žádný problém. Na druhé straně je známo, že nadváha je jedním z rizikových faktorů erektilní dysfunkce. Člověk s nadváhou trpí tzv. metabolickým syndromem, který má za následek mimo jiné i pokles hladiny testosteronu. Muži se následně sníží chuť na milování a zhorší erekce. Máme k dispozici vědecké studie, které říkají, že pokud muž s erektilní dysfunkcí, který je obézní zhubne, má asi 60 % šanci na to, že se mu kvalitní erekce obnoví bez nutnosti užívat léky na zlepšení erekce.

Může se stát, že by měl muž k vypuštění intimního života stejné důvody jako žena – tedy nechuť k vlastnímu tělu, pocity studu za postavu?

Může se to samozřejmě stát. Muži však za podstatnější považují většinou ne svůj vzhled, nebo velikost penisu – v klidu, nebo v erekci, nebo kvalitu erekce. U obézních mužů může vzniknout problém s vnímáním velikosti penisu, který je většinou vnořený do podkožního tuku. Vypadá tak mnohem menší a může vyvolávat pocit hanby.

Jsou ženy s těžkou nadváhou omezené v intimním životě po zdravotní stránce?

Také je to individuální. Pokud je dvojice zvyklá na klasickou polohu při styku, případně preferuje orální styk, nemusí být ani těžká nadváha problémem. Při poloze žena nahoře to však může způsobovat technické problémy. Podobně je to i se schopností zadýcháním se, se schopností fyzicky zvládnout náročnější polohy při styku. Pokud je však dvojice sehraná a má zájem o mazlení, myslím si, že vždy se najde způsob, aby byli oba partneři uspokojeni.

Ačkoliv nadváha u ženy nemusí negativně ovlivnit intimní život, je pravda, že hubnutí ho ovlivní pozitivně?

Tak jako s nadváhou, ani s hubnutím to není jednoznačné. Pokud žena během vztahu přibere a následně zhubne, může to mít pozitivní efekt. Pokud však žena hubne jen proto, že má pocit, že její nadváha je příčinou toho, že nemá partnera a po zhubnutí se k ní budou partneři jen tak hrnout, tak bude určitě zklamaná. Tak jako neexistují ošklivé ženy, protože vkus muže je strašně rozdílný, tak není pravdou, že muži mají rádi jen libové ženy. Znám mnoho žen s evidentní nadváhou, které jsou velmi přitažlivé. Muži totiž nevnímají pouze vzezření ženy, ale hlavně vnímají její povahu, charisma. Pokud žena s nadváhou může být vtipná, temperamentní a může okouzlit. Kromě toho je mnoho mužů, jejichž vysloveně vzrušují ženy při těle, s většími prsy, větším zadkem.

Sponzorováno

Může mít i podváha negativní vliv na intimní život, například pokud zhubnu kvůli nemoci?

Podváha může mít negativní vliv. Pokud zhubnu kvůli nemoci, většinou se necítím dobře, jsem slabá, nemohu. Tehdy má člověk zřídkakdy chuť na milování. Kromě toho hubnutí při nemoci je často velmi rychlé, dramatické a člověk vypadá strhaně, s vráskami a s převislou kůží na místech, kde jí bylo předtím nadbytek.

Představuji si, že pro ženy asi nadváha přináší v intimním životě největší problém v oblasti sebevědomí. Je to tak?

Je to jednoznačně tak. A velmi často, možná většinou, je to problém, který ve skutečnosti ani neexistuje. Pokud žena přibere a muž si najde jinou ženu, málokdy je to jen kvůli nadváze. I když to muž může takto zdůvodňovat. Většinou je za tím hlubší krize ve vztahu a hubnutí ji málokdy vyřeší. Jsou to spíše mylné představy žen, že když zhubnu, tak mě můj muž bude mít raději. Pokud muž ženu miluje a vztah dobře funguje, vycházejí spolu dobře i v intimním vztahu.

Příklad: Jitka, 28 let, 170 cm, 87 kg

„Nemá cenu si cokoli nalhávat, jsem oplácaná, mám nadváhu a bohužel to tak vždycky bude. Trpím poruchou štítné žlázy a moje nadváha je jejím důsledkem. Kromě toho, že to ovlivňuje samozřejmě mé zdraví, podepisuje se to i na mém sebevědomí. Musím se přiznat, že jsem v podstatě ještě nikdy v životě neprožila milování, při kterém bych zapomněla na to, jak vypadám a nepřemýšlela o tom, jestli si o mě partner náhodou nemyslí, že jsem odporná.“ Kromě toho si Jitka stěžuje na to, že na svou postavu nesežene svůdné spodní prádlo a musí se neustále potýkat s netaktními a posměšnými poznámkami na svou postavu.

Mimo postel: Nadváha s sebou nese vysokou hladinu cholesterolu a riziko diabetu typu 2; oboje má potom negativní dopad na touhu. Cévy zúžené tukovými ložisky blokují přívod krve ke genitálií a především ke klitorisu, což má za následek další snížení libida.

Ve vaší hlavě: Jedním z nejhorších aspektů nadváhy je rezignace, do které obézní lidé postupně upadají. S množstvím vyzkoušených marných diet se postupně zmenšuje naděje na to, že ještě někdy zhubnou a budou vypadat přitažlivě. Sebevědomí klesá a když se mají svléknout a ukázat se před svým partnerem nazí, trpí velkými komplexy. Pokud jde o skutečně obézní ženy, může se vyskytnout i technický problém s polohami.

Sponzorováno

Odborníci doporučují ženám s nadváhou, aby se věnovaly co nejvíce jízdě na kole, plavání a chůzi, což zvýší přítok krve do pánevní oblasti. Investovat by měly také do kvalitního lubrikačního gelu, který podpoří vzrušení a libido.

A dále si přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva